اخبار
 
 
آهن و فولاد
 بازار ورق زنگ‌نزن ایران

تاثیر فشار مشکلات اقتصادی بر مصرف ورق زنگ‌نزن ایران طی سال‌های اخیر

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:58
می متالز - مصرف ورق زنگ‌نزن در ایران طی سال‌های گذشته همگام با فراز و فرودهای اقتصادی بوده است؛ به‌طوری که در سال‌های 2014 و 2015 مصرف ورق زنگ‌نزن ایران تحت تأثیر فشار اقتصادی کاهش یافت. پس از آن مصرف ورق زنگ‌نزن افزایش یافت و به بیش از 82 هزار تن رسید. با این وجود پتانسیل رشد مصرف ورق زنگ‌نزن در ایران بیش از این مقدار است و رکود صنایع در سال‌‌های اخیر، سد رشد مصرف بوده است.
 رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی و صنایع هند در منطقه آزاد چابهار حضور پیدا کرد

هند احداث کارخانه تولید فرو آلیاژ در چابهار را بررسی می‌کند

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:56
می متالز - مقامات هندی با سفر به بندر چابهار امکان احداث کارخانه تولید 'فروآلیاژ' و واحد تولید فولاد در این بندر اقیانوسی ایران را بررسی کردند.
 علی عباسلو، مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان

کاهش مصرف آب در فولاد با به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا اتفاق می‌افتد

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:48
می متالز - هم اکنون بحران آب، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی کشور است و در این بین سیرجان یکی از خشک‌ترین شهرهای ایران است.
 پلاتس اعلام کرد؛

آخرین شاخص قیمت های جهانی محصولات فولادی+جدول

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:31
می متالز - آخرین وضعیت شاخص قیمت های جهانی محصولات فولادی اعلام شد.
 

نگاهی به بازار آهن و فولاد چین+جدول

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:12
می متالز - آخرین وضعیت بازار آهن و فولاد چین منتشر شد.
 

بازار بیلت سی آی اس در چه حال است

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:06
می متالز - عرضه کننده های بیلت سی آی اس سعی دارند قیمت ها را بالا نگه دارند چرا که عرضه آن ها محدود است و از طرفی با خروج امریکا از برجام و احتمال بروز مشکل برای صادرات ایران، عرضه کننده های سی آی اس به رشد قیمت ها امیدوارند. با این حال فعلا تقاضای زیادی ندارند . تعداد معاملات ناچیز است.
فلزات غیر آهنی
 بحران داعش بازار مصرف قوطی‌های آلومینیومی را از رونق انداخت

واردات قوطی‌های آلومینیومی کشورهای خاورمیانه

30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:18
می متالز - در حالی که قوطی‌های آلومینیومی عمدتا در صنایع غذایی و نوشیدنی‌ها مورد مصرف قرار می‌گیرد، در منطقه خاورمیانه به‌دلیل توسعه صنعت نفت و پتروشیمی، به‌عنوان محفظه نگه‌دارنده مواد شیمیایی و روغن‌های حاصل از این صنعت مورد استفاده واقع می‌شود. در سال‌های گذشته روند واردات و مصرف قوطی‌های آلومینیومی خاورمیانه روندی صعودی داشت، اما پس از آن با ظهور داعش و تشدید جنگ‌های داخلی و ناامنی در برخی از کشورهای این منقطه، از مصرف و حجم واردات آن کاسته شد.
 معامله 4 هزار و 400 تنی آلومینیوم در فروردین ماه

معاملات آلومینیوم در هیجان بازار ارز، رونق یافت

29 اردیبهشت 1397 ساعت 14:19
می متالز - با وجود آنکه طی ماه‌های اخیر بازار ارز کشور دچار نوسان شد، معاملات آلومینیوم بدون وقفه ادامه داشت و 4 هزار و 400 تن از این فلز در بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت. هر چند که قیمت آلومینیوم به‌دلیل نوسانات نرخ ارز و در نهایت تثبیت آن توسط دولت، دچار نوسان شد؛ اما در بازارهای جهانی نیز قیمت آلومینیوم در تلاطم قرار داشت.
 تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم

سهم بازار آلومینیوم ایران در منطقه محفوظ است

29 اردیبهشت 1397 ساعت 14:05
می متالز - بازار آلومینیوم در دنیا طی سال‌های اخیر روند مثبتی را طی کرده است و به‌ نظر می‌رسد این روند در سال آینده نیز ادامه یابد. بازار آلومینیوم داخلی نیز که متاثر از بازارهای جهانی است، به‌تبع افزایش قیمت‌های جهانی آلومینیوم، بازار داخلی نیز روند رو به رشدی را طی کرد.
 بزرگ‌ترین صادرکنندگان و واردکنندگان قوطی‌های آلومینیومی

تعرفه‌های ترجیحی، تجارت قوطی‌های آلومینیومی را رونق داده است

28 اردیبهشت 1397 ساعت 18:02
می متالز - آلمان با حجم صادرات 89 هزار تن، حدود 11 درصد از تجارت جهانی قوطی‌های آلومینیومی را در اختیار دارد و از بزرگ‌ترین صادرکنندگان این محصول در سال 2016 بوده است. در مقابل هلند با واردات بیش از 61 هزار تن از قوطی‌های آلومینیومی در جایگاه نخست بزرگ‌ترین واردکننده این محصولات قرار گرفت و اصلی‌ترین بازار هدف صادراتی آلمان طی سال‌های گذشته بود.
 مدیرعامل ایرالکو :

بحران، ظرفیت‌های کوچک را پررنگ کرد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:34
می متالز - مدیرعامل ایرالکو اظهار کرد: باید مسئولان را به فکر واداشت که به دنبال منابع جدید بوکسیت در کشور رفته و یا از ظرفیت‌های داخل کشور برای تولید آلومینای بیشتر استفاده شود. زیرا به زودی با وارد خط تولید شدن آلومینیوم جنوب( سالکو) به شدت نیازمند واردات آلومینا خواهیم شد.
 

فناوری ذوب آلومینیوم بدون کربن در کانادا

24 اردیبهشت 1397 ساعت 13:51
می متالز - کانادا به عنوان یکی از اصلی‌ترین کشورهای تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای با ایجاد نوآوری در صنعت ذوب آلومینیوم، گامی در کاهش این پدیده برداشته است. این در حالی است که افزایش گازهای گلخانه‌ای به معنای افزایش چالشی به نام گرمایش زمین است.
 معامله 6 هزار و 400 تنی مس در فروردین ماه

نوسان قیمت مس با نوسان نرخ ارز

30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:18
می متالز - مس در بازارهای جهانی از ثبات نسبی بیشتری در مقایسه با دیگر فلزات برخوردار است، ولی در کشور ما این فلز طی یکی دو ماه منتهی به اردیبهشت دستخوش تغییرات شگرفی شده است. از جمله اینکه قیمت آن حتی تا 34 هزار تومان در هر کیلو افزایش یافت، اما با تثبیت نرخ دلار، قیمت مس با افت 5 هزار تومانی مواجه شد و به 28 هزار تومان در هر کیلو رسید.
 در تالار محصولات صنعتی و معدنی رقم می خورد؛

عرضه مس مفتول، کاتد و کم عیار طی روز جاری

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:23
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه میزبان عرضه یک هزار و ۱۶۰ تن مس مفتول، ۲ هزار تن مس کاتد و ۲۰ هزار تن مس کم عیار است.
 گلنکور گزارش تولید مس سه‌ماهه نخست 2018 را منتشر کرد

افزایش حدود هفت‌درصدی تولید نسبت به مدت مشابه 2017

29 اردیبهشت 1397 ساعت 02:26
می متالز - طبق گزارشی که این کمپانی در ابتدای ماه می منتشر کرد این کمپانی در سه‌ماهه اول سال جاری، 345 هزار و 400 تن مس تولید کرد که این حجم نسبت به دوره مشابه سال قبل، 6/57درصد رشد داشته است.
 با هدف تسریع در فرایند بهره‌برداری از معادن جدید مس صورت گرفت

بازدید سرزده مدیرعامل شرکت مس از روند پیشرفت پروژه معدن مس درآلو

29 اردیبهشت 1397 ساعت 02:13
می متالز - «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس به همراه «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره با هدف سرعت بخشیدن به پروژه‌های تولید کنسانتره شرکت مس در افق 1404 صبح روز سه شنبه 25 اردیبهشت 1397، از معدن مس درآلو بازدید کردند و روند پیشرفت این پروژه را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.
 در جریان معاملات روز یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 رقم خورد

درخشش مس کاتد «فملی» در بورس کالای ایران

29 اردیبهشت 1397 ساعت 02:06
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 23 اردیبهشت‌ماه 1397، معامله یک‌هزار و 160‌تن مس مفتول، دو‌هزار تن مس کاتد و یک‌هزار تن مس کم‌عیار را تجربه کرد.
 کودلکو در راستای رفع چالش‌های محیط‌ زیستی اعلام کرد

سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری برای نوسازی واحدهای ذوب مس

29 اردیبهشت 1397 ساعت 01:51
می متالز - کمپانی کودلکو انتظار دارد در مجموع مبلغ 1/9میلیارد دلار برای نوسازی واحدهای ذوب مس خود سرمایه‌گذاری کند تا این واحدها بتوانند با توجه به قوانین سخت‌گیرانه زیست‌محیطی شیلی که تا پایان سال 2018 به اجرا در خواهد آمد، تغییرات لازم را اعمال کنند.
 بزرگترین صادرکنندگان شمش روی دنیا در سال 2017 کدام کشورها بودند؟

کره جنوبی همچنان در صدر صادرات شمش روی دنیا است

30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:04
می متالز - براساس گزارش سازمان تجارت جهانی، طی سال 2017، تجارت جهانی شمش روی در دنیا نسبت به سال 2016 رشد حدود 10 درصدی را تجربه کرد. براساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی، باوجود کاهش صادرات شمش روی توسط کره جنوبی، همچنان این کشور صادرکننده اول شمش روی در دنیا بود.
 تغییرات قیمت و موجودی شمش سرب در بورس فلزات لندن

رشد بیش از 2.5 درصدی قیمت شمش سرب طی هفته گذشته

29 اردیبهشت 1397 ساعت 14:15
می متالز - در هفته گذشته قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن روند رو به رشدی داشت و طی یک هفته 2.5 درصد رشد را تجربه کرد. این افزایش قیمت درحالی رخ داد که موجودی انبارهای این بورس طی این مدت 0.68 درصد کاهش یافت. شاید بتوان اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت شمش سرب طی هفته گذشته را تضعیف بهره دلار و انتظار کاهش سرعت رشد بهره دلار دانست.
 محمد حیدرزاده، مدیرعامل شرکت ذوب روی بافق

گلوگاه صنعت روی، معدن‌کاری و استخراج ماده معدنی است

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:53
می متالز - وضعیت تولید روی در سال 1396 کمی بهتر از سال‌های گذشته است و با کمی ارفاق می‌توان گفت که فلز روی در سال شمسی جاری روند بهتری را در تولید و بازار ایران شاهد بوده است. از طرفی چون قیمت LME همواره رو به بالا بوده و تقاضای جهانی روی نیز در سال جاری بیشتر شده، این باعث می‌شود که تولیدکنندگان با وجود تمام کمبود امکانات و مواد اولیه‌ای که دارند دست به افزایش تولید بزنند.
 میثم عطایی، مدیر برنامه‌ریزی شرکت فرآوری مواد معدنی ایران

سایه سنگین قیمت تمام شده روی سودآوری شرکت‌ها

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:40
می متالز - شرکت‌های تولیدکننده روی در ایران و جهان طی دو سال گذشته وضعیت بسیار مناسبی داشته‌اند که علت آن افزایش 95 درصدی قیمت جهانی روی بوده است و همین امر سبب شده برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی در زمینه افزایش تولید، توسعه واحدها و بازسازی و نوسازی خطوط تولید خود صورت دهند. اما نکته مهم در این میان که تولیدکنندگان را تحت‌الشعاع قرار داده است، افزایش بسیار شدید قیمت مواد اولیه مانند خاک روی و اسید سولفوریک است. باید توجه داشت که قیمت دو نهاده یاد شده در اختیار دولت قرار دارد؛ از یک سو قیمت خاک که از معدن انگوران تامین می‌شود، توسط دولت افزایش شدیدی را تجربه کرده است.
 تضعیف دلار به کمک کامودیتی‌ها آمد

قیمت شمش روی مجدد به بالای 3000 دلار رسید

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:36
می متالز - قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن طی هفته گذشته برخلاف هفته پیش‌تر روندی صعودی را طی کرد و مجدد به بالای مرز 3000 دلار بر تن رسید. این رشد قیمتی خبر خوبی برای تولیدکنندگان معدنی شمش روی بود.
 طی هفته گذشته رخ داد؛

رشد ۲.۵ درصدی قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن

25 اردیبهشت 1397 ساعت 14:20
می متالز - در هفته گذشته قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن روند رو به رشدی داشت و طی یک هفته ۲.۵ درصد رشد را تجربه کرد. این افزایش قیمت درحالی رخ داد که موجودی انبارهای این بورس طی این مدت ۰.۶۸ درصد کاهش یافت. شاید بتوان اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت شمش سرب طی هفته گذشته را تضعیف بهره دلار و انتظار کاهش سرعت رشد بهره دلار دانست.
 یک تحلیلگر برجسته اعلام کرد؛

طلا افزایشی می شود

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:28
می متالز - گرچه قیمت طلا به تازگی به کمتر از سطح روانی و حساس ۱۳۰۰ دلاری کاهش یافته است ولی یک تحلیلگر برجسته اقتصادی معتقد است که این افت قیمت نشانگر افزایش چشمگیر قیمت طلا در هفته های آینده است.
 در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز مشخص شد؛

طلا از ۱۳۰۰ دلار عبور می کند؟

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:04
می متالز - در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران نتوانستند نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری به اکثریت برسند.
 در مقایسه با هفته گذشته رقم خورد؛

افت ۲ درصدی بهای اونس

29 اردیبهشت 1397 ساعت 12:59
می متالز - قیمت طلا در معاملات هفته گذشته بازارهای جهانی با افت ۲ درصدی نسبت به هفته قبل از آن مواجه شد.
 برای دومین سال متوالی؛

تولید جهانی نقره کاهش یافت

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:18
می متالز - تازه ترین آمارهای موسسه نقره نشان می دهد که تولید نقره از معادن جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی با کاهش ۴.۱ درصدی روبرو شده است.
 در بازارهای جهانی؛

طلا اندکی گران شد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:16
می متالز - قیمت طلا پس از اینکه در معاملات روز گذشته به کمتر از ۱۳۰۰ دلار سقوط کرد، روز چهارشنبه به دنبال تقاضا برای خرید ارزان، اندکی بهبود یافت.
 در بازارهای جهانی؛

طلا ۱۳۱۱ دلار و ۸۵ سنت شد

25 اردیبهشت 1397 ساعت 14:36
می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۳۱۱ دلار و ۸۵ سنت رسید.
 نگرانی سرمایه‌گذاران کبالت

تسلا در باتری‌‎ خودروهای الکتریکی خود از کبالت کمتری استفاده می‌کند

30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:09
می متالز - شرکت خودروساز آمریکاییِ تسلا قصد دارد تا با استفاده از تکنولوژی‌های جدید میزان مصرف کبالت را در باتری‌های تولیدی خود کاهش دهد. این موضوع منجر به ایجاد نگرانی در بین برخی سرمایه‌گذاران در حوزه کبالت شده است؛ چراکه می‌تواند میزان تقاضای پیش‌بینی‌ شده بازار را تحت تأثیر قرار دهد.
 گزارش هفتگی کامودیتی ها؛

ادامه رکوردشکنی نفت و آرامش فلزات

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:34
می متالز - قیمت نفت در شروع هفته گذشته تحت تاثیر رشد بی وقفه تولید آمریکا از صعود بازماند اما مباحث مطرح شده در خصوص اجرای تحریم نفت ایران در ماه های پیش رو و ادامه کاهش تولید اوپک، مرزهای بالای بهای نفت را حفظ کرد.
 تقاضای فراتر از عرضه، قیمت نیکل را افزایش خواهد داد

چشم‌انداز بازار نیکل در سال 2018 و 2019

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:28
می متالز - بازار نیکل در 2 بخش نیکل پرعیار برای مصارف باتری‌ها و نیکل کم‌عیار برای فولادهای زنگ‌نزن بازاری رقابتی شده است. شتاب رشد وسایل نقلیه الکتریکی باعث خواهد شد تا این بازار در زمینه مصرف نیکل، گوی سبقت را از صنایع فولادی برباید.
 شرکت First Cobalt به دنبال در دست گرفتن بازار آمریکای شمالی

رقابت در بازار کبالت تنگ‌تر می‌شود

22 اردیبهشت 1397 ساعت 12:57
می متالز - افزایش شدید قیمت‌ فلز کبالت در بازار جهانی، بسیاری از شرکت‌های معدنی این فلز را به تکاپو انداخته است. رشد انفجاری تقاضای کبالت در بازار باتری‌ها و عدم توانایی کشور کنگو (به‌عنوان مالک بزرگترین ذخایر کبالت در دنیا) برای پاسخگویی به آن باعث شده است که قیمت کبالت در عرض کمتر از یک سال اخیر از 60 هزار دلار در هر تن به حدود 90 هزار دلار در هر تن برسد. در این حین شرکت First Cobalt، به‌عنوان مدعی بزرگ‌ترین تولیدکننده کبالت در جهان دست به اقداماتی برای افزایش تولید خود زده است.
 

ایران برای پروژه‌های توسعه فولاد و فلزات به فناوری چین متمایل می شود؟/ تاثیر ناچیز تجدید تحریم ها بر صادرات فولاد

20 اردیبهشت 1397 ساعت 13:16
می متالز - دونالد ترامپ روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه اعلام کرد آمریکا از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ خارج شده و بالاترین سطح تحریم اقتصادی را علیه ایران اعمال خواهد کرد اما این تصمیم چه پیامدی برای برنامه توسعه ظرفیت فولاد خواهد داشت؟
 در کمیته راهبردی همایش چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران صورت گرفت

هم‌اندیشی اول در فلزات غیرآهنی

17 اردیبهشت 1397 ساعت 23:45
می متالز - ارزیابی‌ها نشان می‌دهد صنایع فلزات غیرآهنی (آلومینیوم، مس، سرب و روی) نماد پیشرفت و صنعتی بودن کشورها است؛ اما در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به منابع و بازارهای بالقوه منطقه و ایران در حوزه فلزات غیرآهنی، بررسی ابعاد، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود، بیش از پیش نمایان می‌شود.
مواد معدنی
 محمد ستوده بحرینی، مدیر امور معدن شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

نگاه کلان درخصوص اکتشاف، ضروری است

29 اردیبهشت 1397 ساعت 14:35
می متالز - خطر کمبود ماده معدنی در کشور برای سال‌های آتی، شدیدا احساس شود که علت آن برداشت از معادن سنگ آهن و عدم توسعه اکتشافات است.
 

توقف بازار سنگ آهن بعد از سه روز صعود

28 اردیبهشت 1397 ساعت 17:33
می متالز - بازار های فیوچرز فولاد و سنگ آهن چین بعد از سه روز روند صعودی که سنگ آهن را به اوج 8 هفته اخیر رسانده بود، با افت قیمت مواجه شدند ولی چشم انداز تقاضای فولاد هنوز مثبت است.
 

آب خلیج فارس، در سال ۹۸ به گل گهر می رسد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:59
می متالز - همزمان با روز جهانی کارگر و هفته بسیج کارگری در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه آیین تقدیر از کارگران نمونه شرکت گل‌گهردر محل سالن پردیس امید این شرکت برگزار شد.
 

قیمت سنگ آهن پس از سال ۲۰۳۰ به ۶۰ دلار می رسد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:57
می متالز - پروفسور مرتضی اوصانلو در پنجمین همایش سنگ آهن ایران گفت: ایران در بین ۱۲ کشور عمده تولیدکننده سنگ آهن در رتبه ۱۰ قرار دارد و در میان تولیدکنندگانی که ذخایر سنگ آهن را در اختیار دارند، رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده است.
 

تکمیل زنجیره تولید محصول فولاد خراسان از معدن تا محصول نهایی

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:28
می متالز - با حضور رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجتمع فولاد خراسان و افتتاح واحد گندله‌سازی، زنجیره تولید محصول در این مجتمع عظیم از معدن تا محصول نهایی تکمیل شد و به شکل رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 کرباسیان:

تامین زیرساخت های سنگان،‌ نیاز به تسهیلات ویژه دارد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 11:51
می متالز - رییس هیات عامل گفت: تامین زیرساخت های سنگان نیاز به تسهیلات ویژه دارد.
 

بیمه، دستاویز پاریس برای رویارویی با زغال سنگ

29 اردیبهشت 1397 ساعت 12:56
می متالز - پاریس در رویارویی با توسعه استخراج و مصرف زغال سنگ در اروپا به شرکت‌های بیمه سراسر جهان روی آورده و از آنها خواسته تا پروژه‌های زغال سنگی را بیمه نکنند. این در حالی است که آلمان و لهستان در اروپا همچنان در زمره بزرگترین تولیدکنندگان زغال سنگ جهان جای می‌گیرند.
 

زغال سنگی ها را بیمه نکنید

25 اردیبهشت 1397 ساعت 15:12
می متالز - شورای شهر پاریس از مدیران عامل بزرگترین شرکت‌های بیمه و بیمه اتکایی جهان خواست تا بیمه کردن پروژه‌های زغال‌سنگ را متوقف کنند.
 

بهره برداری از تهویه جدید در اولین سالگرد حادثه «زمستان یورت»

23 اردیبهشت 1397 ساعت 13:05
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: با گذشت نزدیک به یک سال از حادثه زمستان یورت، اکنون معدن فعال بوده و کارگران مشغول به کار هستند.
 کرباسیان در جلسه تشریح طرح جدید جامع زغالسنگ اعلام کرد:

طرح جامع زغال سنگ نهایی شد

22 اردیبهشت 1397 ساعت 12:25
می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از نهایی شدن طرح جامع زغالسنگ پس از بازنگری و بررسی های متعدد خبر داد.
 

کاهش صادرات زغال سنگ استرالیا

19 اردیبهشت 1397 ساعت 12:54
می متالز - در آوریل سال جاری صادرات زغال سنگ استرالیا 5.36 درصد افت ماهانه داشته 28.64 میلیون تن ثبت شد.
 علیرضا قزوه:

«زمستان یورت» اعتراض به ناکارآمدی مدیران است، نه تیشه زدن به ریشه

2 اردیبهشت 1397 ساعت 22:50
می متالز - مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری گفت: مستند «زمستان یورت» نشان داد که بسیاری از اعتراضات، اعتراض به ناکارآمدی مدیران است، نه تیشه زدن به ریشه‌ها. این مستند فریادی برای عدالت‌طلبی و احقاق حق مظلوم در جامعه است.
 

توسعه‌ اقدامات بانک پاسارگاد در حمایت از تولیدکنندگان کشور

30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:22
می متالز - بانک پاسارگاد در راستای تحقق چشم‌اندازهای توسعه‌محور، ارزش‌افزایی و خلق آینده‌ی پایدار برای هم‌میهنان، با اعطای تسهیلات به طرح‌های توسعه‌ای، شرکت‌های سیمانی و صنایع شیمیایی از تولیدکنندگان حمایت کرد.
 

سیمان ایران ارزان فروخته می شود

6 اردیبهشت 1397 ساعت 11:31
می متالز - یک کارشناس سیمان با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا سیمان زیر ۴۰ دلار به فروش نمی رسد، گفت: در ایران تولیدکننده مجبور است به دلیل مازاد تولید سیمان را حدود ۲۰ دلار بفروشد.
 

حاشیه جاده ورودی کارخانه سیمان قاین ومحوطه ترمینال بارگیری پاک‌سازی شد

6 اردیبهشت 1397 ساعت 11:26
می متالز - به مناسبت دوم اردیبهشت روز زمین پاک حاشیه جاده ورودی کارخانه سیمان قاین ومحوطه ترمینال بارگیری پاک‌سازی شد.
 

موفقیت سیمان نهاوند در اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی

6 اردیبهشت 1397 ساعت 11:20
می متالز - با اجرای برنامه ممیزی و مدیریت انرژی در شرکت سیمان نهاوند این شرکت موفق به دریافت گواهینامه ی سیستم مدیریت انرژی ایزو ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱ ISO شد.
 

موزه صنعت در کارخانه سیمان ری ۲۸ اردیبهشت افتتاح می شود

2 اردیبهشت 1397 ساعت 23:08
می متالز - کارخانه سیمان شهر ری از ۲۸ اردیبهشت ماه به عنوان «موزه صنعت» بازگشایی و آماده حضور و بازدید عموم علاقه مندان است.
 

بازدید مدیرعامل سیمان فارس و خوزستان از شرکت سیمان صوفیان

2 اردیبهشت 1397 ساعت 23:05
می متالز - مهندس صفاکیش مدیر عامل سیمان فارس و خوزستان به همراه معاونین و مدیران عالی آن شرکت در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۳۰ ضمن بازدید از خطوط تولید و پروژه های شرکت سیمان صوفیان با مهندس نجفی (مدیر عامل) ، مدیران و سرپرستان این شرکت دیدار و گفتگو نمودند.
 هپکو رها شده است

کارگران خواستار احیای هپکو هستند

29 اردیبهشت 1397 ساعت 14:22
می متالز - جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک به وضعیت شرکت و تحقق نیافتن مطالبات‌شان در مسیر راه آهن شمال - جنوب به اعتراض پرداختند.
 

میدکو از فرابورس به بورس می رود/ صادرات فولاد در دستور کار هلدینگ

25 اردیبهشت 1397 ساعت 14:08
می متالز - به گفته مدیران میدکو، تحریم‌های احتمالی اثری برای شرکت نخواهد داشت و تولید 7.9 میلیون تنی این شرکت در سال 96 به 13.7 میلیون تن در سال‌جاری می‌رسد.
 

سفر به زمـان با ماشین‌های باربَر معدنی

4 اردیبهشت 1397 ساعت 19:34
می متالز - از ماشینی که شبیه یک ارابه بود و در یورش امریکایی‌ها و غیرامریکایی‌ها به ذخایر طلای کالیفرنیا در سال‌های ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۵ میلادی (۱۲۲۷ تا ۱۲۳۴ خورشیدی) استفاده می‌شد تا ماشین غول‌پیکری مانند «بَگِر۲۸۸» و مجموعه ماشین‌های «کَت۷۹۷» و تا آخرین و به‌روزترین ماشین‌های حمل‌ونقل الکتریکی که در مرحله طراحی هستند و هنوز نامی بر آنها گذاشته نشده است، سیری تکاملی از ماشین‌آلات معدنی را در طول زمان برای ما ترسیم می‌کند که شرحی از آن ارائه می‌شود.
 

سؤال از وزیر اقتصاد درباره شرکت هپکو اعلام وصول شد

27 فروردین 1397 ساعت 23:40
می متالز - سؤال از وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره واگذاری شرکت هپکو اعلام وصول شد.
 

نوسازی ماشین های معدنی بخش خصوصی نیازمند 500میلیون دلار است

13 فروردین 1397 ساعت 10:38
می متالز - رییس خانه معدن ایران با تاکید بر اهمیت تامین مالی (فاینانس) برای فعالان معدنی بخش خصوصی، تصریح کرد در سال 1397 نوسازی ماشین آلات این بخش به 500 میلیون دلار سرمایه نیاز دارد.
 گلزار مطرح کرد:

لزوم مشارکت شرکتهای فروشنده قطعات معدنی با انجمن سنگ آهن

2 فروردین 1397 ساعت 15:16
می متالز - یک مقام مسئول گفت: شرکتهای فروشنده قطعات معدنی باید با انجمن سنگ آهن ایران مشارکت کرده و همکاری خود را با صندوق بیمه سرمایه‌گذاران معدنی افزایش دهند.
 گرافیت و انقلاب وسایل نقلیه الکتریکی

بررسی نقش گرافیت در تولید باتری‌ها

30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:11
می متالز - بازار باتری‌های لیتیوم- یون گرافیت، به‌دلیل فشار جهانی در برابر استفاده از سوخت‌های فسیلی و تعهد به رویکرد انرژی‌های پاک، به سرعت در حال رشد است. در این بین، گرافیت نیز به‌عنوان جزء کم‌تر شناخته شده باتری‌های لیتیوم- یون، از این رشد بهره می‌برد. در این گزارش نگاهی به این عنصر پرمصرف در باتری‌ها انداخته می‌شود.
 سید علیرضا سیاسی راد، عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری

رشد اکتشافات معدنی در گرو صندوق بیمه سرمایه‌گذاری

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:40
می متالز - علی‌رغم اینکه بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ارکان اقتصادی و اشتغال‌زایی در کشور محسوب می‌شوند، با بی‌مهری‌های بزرگی مواجه هستند. اصلاحات ساختاری و پایه‌ای مناسب می‌تواند بسیاری از این بی‌مهری‌ها و مشکلات را مرتفع کند. در این میان توجه به صندوق‌ بیمه سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌گذار، اکتشافات مجدد و توجه به سازمان زمین‌شناسی می‌تواند نقشی تعیین‌کننده را برای کاهش مشکلات ایفا کنند.
 

چین در صدر تولیدکنندگان گرافیت جهان؛ 35درصد مصرف جهانی هم مربوط به چین است

30 اردیبهشت 1397 ساعت 14:51
می متالز - چین با تولید 780هزار تن گرافیت توانست در صدر تولیدکنندگان این ماده معدنی در سال 2017 قرار گیرد. این کشور در عین حال 35درصد مصرف جهانی را در اختیار دارد.
 

تسهیلات قانون بودجه 97 برای سازمان های توسعه ای

30 اردیبهشت 1397 ساعت 11:47
می متالز - قانون بودجه سال 97 کل کشور برای سازمان های توسعه ای از جمله ایمیدرو، تسهیلات مختلفی در نظر گرفته است.
 مدیر عامل میدکو اظهار کرد:

مشکلی برای تامین آب نداریم

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:25
می متالز - مدیر عامل میدکو اظهار کرد: حدود ۵ پهنه اکتشافی را در دست داریم که ۳ پهنه در کرمان یکی در اردبیل و دیگری در قزوین است.
 مجمع سالانه میدکو با حضور اعضای هیات مدیره و سهام‌داران برگزار شد

تقسیم 16 تومان سود در مجمع میدکو

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:22
می متالز - توزیع سود ۱۶۰ ریالی میدکو در مجمع عمومی این شرکت به تصویب رسید.
خودرو
 نگرانی سرمایه‌گذاران کبالت

تسلا در باتری‌‎ خودروهای الکتریکی خود از کبالت کمتری استفاده می‌کند

30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:09
می متالز - شرکت خودروساز آمریکاییِ تسلا قصد دارد تا با استفاده از تکنولوژی‌های جدید میزان مصرف کبالت را در باتری‌های تولیدی خود کاهش دهد. این موضوع منجر به ایجاد نگرانی در بین برخی سرمایه‌گذاران در حوزه کبالت شده است؛ چراکه می‌تواند میزان تقاضای پیش‌بینی‌ شده بازار را تحت تأثیر قرار دهد.
 

تعرفه واردات خودرو به امریکا 20 درصد می شود؟؟

25 اردیبهشت 1397 ساعت 13:53
می متالز - گزارش ها حاکی از آن است که دونالد ترامپ در سمیناری اعلام کرده قصد دارد بر واردات خودرو تعرفه 20 درصدی اعمال نماید. همچنین مقررات مربوط به آلایندگی خودروهای وارداتی نسبت به خودرو های داخلی سخت گیرانه تر خواهد بود.
 

کسری شدید مس در کوتاه‌مدت

18 اردیبهشت 1397 ساعت 00:34
می متالز - شرکت خدمات مالی امریکایی مودیز هشدار داده عرضه فلزات کلیدی برای ساخت خودروهای الکتریکی، در کوتاه‌مدت کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت. در این میان مس که نقشی کلیدی در این خودروها دارد، کسری شدیدی خواهد داشت.
 وزیر صنعت:

باید از افزایش بی‌رویه قیمت خودرو جلوگیری کنیم

13 اردیبهشت 1397 ساعت 23:57
می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید با افزایش بهره‌وری از افزایش بی‌رویه قیمت خودرو جلوگیری کنیم.
 استاد دانشکده مهندسی مکانیک تشریح کرد:

مدیریت نرخ ارز با در نظر گرفتن شرایط تولید

13 اردیبهشت 1397 ساعت 22:55
می متالز - کار، ابزار تولید و سرمایه، به‌عنوان نهاده‌های سه‌گانه مشترک در تمامی بخش‌های تولید اعم از کشاورزی، صنعتی و همچنین تجاری شناخته‌شده‌اند.
 

تنظیم ضربان بازار خودرو با نرخ ارز

11 اردیبهشت 1397 ساعت 00:14
می متالز - افزایش قیمت خودرو به عوامل متعددی از جمله میزان سهم مواد اولیه و قطعات وارداتی در محصول نهایی، مناسبات و مشارکت‌های بین‌المللی، تورم در نهاده‌های تولید، حذف خودروهای قدیمی از خط تولید خودروسازان و... بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین معیارها در تعیین قیمت نهایی خودرو نرخ ارز و نوسانات آن است.
اقتصاد
 عرضه اولیه اوراق سلف پلی استایرن انبساطی

بورس کالا مسیر تامین مالی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی «انتخاب» شد

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:19
می متالز - مرحله نخست عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی استایرن انبساطی پتروشیمی انتخاب به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال از امروز (یکشنبه) در بورس کالای ایران آغاز می شود.
 در اولین روزهفته رقم خورد؛

معامله بیش از ۷۹ هزار تن محصول در بورس کالای ایران

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:17
می متالز - تالارهای مختلف بورس کالای ایران، روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، میزبان دادوستد ۷۹ هزار و ۷۱ تن انواع کالا بود.
 

نقصانی در ساختار بورس کالا دیده نمی شود

30 اردیبهشت 1397 ساعت 12:11
می متالز - شفافیتی که در بورس کالا وجود دارد در حد قابل قبولی است و ساختار توسعه ای این بورس به سمت حفظ منافع تولیدکنندگان صنایع بالادست و پایین دست است.
 طی هفته چهارم اردیبهشت ماه رقم خورد؛

معامله ۵۹۴ هزار تن انواع محصول در بورس کالای ایران

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:07
می متالز - طی هفته منتهی به ۲۷ اردیبهشت ماه، حدود ۵۹۴ هزار و ۳۲۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.
 در جریان معاملات روز یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 رقم خورد

درخشش مس کاتد «فملی» در بورس کالای ایران

29 اردیبهشت 1397 ساعت 02:06
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 23 اردیبهشت‌ماه 1397، معامله یک‌هزار و 160‌تن مس مفتول، دو‌هزار تن مس کاتد و یک‌هزار تن مس کم‌عیار را تجربه کرد.
 حسن یونس سینکی بر اهمیت بورس در فرآیند توزیع کالاها تاکید کرد؛

بورس کالا بهترین راه برای مدیریت بازار پتروشیمی است

25 اردیبهشت 1397 ساعت 14:30
می متالز - معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت بورس در زمینه توزیع کالاها گفت: تولید یک انتخاب است، نه اینکه یک اتفاق باشد، همچنین بهترین راه برای مدیریت عرضه مواد پتروشیمی بورس کالا است.
 

فولاد خراسان ۱۲ درصد افزایش سرمایه می دهد

30 اردیبهشت 1397 ساعت 11:50
می متالز - براساس تصمیمات اخذ شده در مجمع فوق العاده صاحبان سهام فولاد خراسان، سهامداران با افزایش 12 درصدی سرمایه شرکت موافقت کردند.
 معاون مالی و اقتصادی فولاد مبارکه اصفهان خبرداد:

بازدهی ۱۰۰درصدی فولاد مبارکه برای سهام عدالت

25 اردیبهشت 1397 ساعت 15:29
می متالز - معاون مالی و اقتصادی فولاد مبارکه اصفهان درخصوص سود پرداخت شده این شرکت بابت سهام عدالت گفت: با ورود نماد شرکت فـولاد مبارکه به بورس در اسفندماه سال ۸۵، بلوک ۳۰ درصدی شرکت به ارزش تقریبی ۹۰۰ میلیارد تومان به سهام عدالت واگذار شد تا از محل سود نقدی شرکت طی ۱۰ سال، این مبلغ به صورت اقساط به حساب خزانه واریز شود.
 

میدکو از فرابورس به بورس می رود/ صادرات فولاد در دستور کار هلدینگ

25 اردیبهشت 1397 ساعت 14:08
می متالز - به گفته مدیران میدکو، تحریم‌های احتمالی اثری برای شرکت نخواهد داشت و تولید 7.9 میلیون تنی این شرکت در سال 96 به 13.7 میلیون تن در سال‌جاری می‌رسد.
 

تقسیم 148 میلیارد تومان سود در مجمع عمومی فولاد خراسان (فخاس)

24 اردیبهشت 1397 ساعت 20:17
می متالز - مجامع عمومی عادی و فوق العاده سالانه شرکت فولاد خراسان «سهامی عام» برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1396 با حضور 97.07 درصد صاحبان سهام حقیقی، حقوقی و نمایندگان قانونی آنان در محل مشهد، سالن اجتماعات هتل میثقاق ساعت 9:30 روز دوشنبه مورخ 24 اردیبهشت ماه 1397 برگزار شد.
 رئیس سازمان بورس:

ورود اوراق اجاره سهام به بازار سرمایه در سال جاری

24 اردیبهشت 1397 ساعت 14:14
می متالز - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از ورود ابزارهای نوین از جمله اوراق اجاره سهام به بازار سرمایه در سال جاری خبر داد.
 

رشد ۹۰ درصدی سود سهام ارفع در سال گذشته

20 اردیبهشت 1397 ساعت 13:20
می متالز - شرکت آهن و فولاد ارفع در دوره 12 ماهه منتهی 29 اسفند 96 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 923 ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 90 درصد رشد داشته است.
 

بیمه، دستاویز پاریس برای رویارویی با زغال سنگ

29 اردیبهشت 1397 ساعت 12:56
می متالز - پاریس در رویارویی با توسعه استخراج و مصرف زغال سنگ در اروپا به شرکت‌های بیمه سراسر جهان روی آورده و از آنها خواسته تا پروژه‌های زغال سنگی را بیمه نکنند. این در حالی است که آلمان و لهستان در اروپا همچنان در زمره بزرگترین تولیدکنندگان زغال سنگ جهان جای می‌گیرند.
 رییس صندوق بیمه سرمایه گذارى فعالیت هاى معدنى:

از عملکرد صندوق بیمه دفاع مى کنم

26 اردیبهشت 1397 ساعت 13:06
می متالز - رییس صندوق بیمه سرمایه گذارى فعالیت هاى معدنى گفت: صندوق بیمه نهادى حاکمیتى براى تسهیل بخش معدن است.
 

صنعت بیمه در مقابل بدعهدی برجامی دست خالی نیست

14 اردیبهشت 1397 ساعت 00:32
می متالز - با گذشت چند سال از اجرایی شدن برجام در خصوص تاثیرات آن بر صنایع مختلف بحث‌های زیادی وجود دارد. اگرچه برجام نتوانست در بسیاری از صنایع انتظارات را برآورده کند، اما در برخی گروه‌ها تاثیر قابل توجهی گذاشت.
 

توفیق اجرای طرح ملی باز آفرینی شهری در گرو صنعت بیمه

11 اردیبهشت 1397 ساعت 15:49
می متالز - طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده با نگاه محله محوری یکی از موضوعاتی است که دولت آن را در دستور کار خود قرار داده است.
 مدیرعامل بیمه تعاون خبر داد؛

صدور بیمه نامه تضمین کیفیت کالای ایرانی

11 اردیبهشت 1397 ساعت 00:14
می متالز - مدیر عامل بیمه تعاون از صدور "بیمه نامه تضمین کیفیت کالاهای ایرانی" خبر داد و گفت: تولیدکنندگان، کالاهای داخلی را بیمه کنند.
 

کالای ایرانی «بیمه تضمین کیفیت» می‌شود

10 اردیبهشت 1397 ساعت 21:54
می متالز - مدیرعامل بیمه تعاون از طراحی بیمه نامه تضمین کیفیت کالای ایرانی در سال «حمایت از کالای ایرانی» خبر داد و گفت: با این کار نه تنها کیفیت محصولات ایرانی ارتقا می یابد، بلکه مردم با اطمینان بیشتری به خرید محصولات وطنی روی می آورند.
 مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس:

تبدیل صنعت به کارگران بانک‌ها برای توسعه پایدار کشور زیان‌بار است

22 اردیبهشت 1397 ساعت 13:36
می متالز - امروز در کشور مواجه با خیل عظیم صحبت و شعار پیرامون طرح‌های توسعه‌ای هستیم، اما رسیدن به توسعه نیازمند پیش‌نیازهایی است که درصورت عدم وجود این پیش‌نیازها توسعه نیز امکان‌پذیر نخواهد بود. تامین سرمایه از اصلی‌ترین موارد موردنیاز جهت جهت توسعه است و درحال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان با دغدغه تامین سرمایه مواجه هستند.
 یک نماینده مجلس عنوان کرد؛

کنترل سیاست‌های ارزی با استراتژی مدون در حوزه صنعت

11 اردیبهشت 1397 ساعت 14:37
می متالز - نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات و سیاست‌های نرخ ارز، معمولاً در حوزه اقتصاد و تولید کشورها اثر مستقیم دارد. بنابراین برای جلوگیری از عواقب نوسانات نرخ ارز، داشتن یک استراتژی مدون برای حوزه صنعت و معدن، کشاورزی و همچنین خدمات، از اهمیت زیادی برخوردار است.
 

انتصاب مدیرعامل جدید سازمان مدیریت صنعتی

29 فروردین 1397 ساعت 23:22
می متالز - رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حکمی دکتر ابوالفضل کیانی بختیاری را به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره سازمان مدیریت صنعتی منصوب کرد.
 معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت:

استراتژی صنعت و معدن در حال تدوین است/ توجه جدی به نوسازی و بازسازی صنایع ضروری است

29 فروردین 1397 ساعت 14:01
می متالز - معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تاکیددکتر شریعتمداری، استراتژی صنعت و معدن در حال تدوین است و توجه جدی به نوسازی و بازسازی صنایع نیز ضروری است.
 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی:

نوسازی و بازسازی نیاز امروز کشور است/ باید بخشی از هزینه‌های تولید را به کمک بهره وری کاهش دهیم

29 فروردین 1397 ساعت 13:38
می متالز - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی نوسازی، بازسازی و تکنولوژی صنعتی را اولویت مهم و نیاز اصلی کشور دانست و گفت: باید بتوانیم بخشی از هزینه های تولید خود را به کمک بهره وری کاهش دهیم.
 

رشد 8.3 درصدی تسهیلات دهی به بخش صنعت و معدن در 11 ماهه 96

26 فروردین 1397 ساعت 22:15
می متالز - بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است، تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری در 11 ماهه سال 96 در بخش صنعت و معدن با رشد 8.3 درصدی در همسنجی با سال 95 به یک هزار و 512 هزار میلیارد ریال رسید.
 

توسعه‌ اقدامات بانک پاسارگاد در حمایت از تولیدکنندگان کشور

30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:22
می متالز - بانک پاسارگاد در راستای تحقق چشم‌اندازهای توسعه‌محور، ارزش‌افزایی و خلق آینده‌ی پایدار برای هم‌میهنان، با اعطای تسهیلات به طرح‌های توسعه‌ای، شرکت‌های سیمانی و صنایع شیمیایی از تولیدکنندگان حمایت کرد.
 

گروه ملی فولاد به بانک ملی بازگردانده می شود

28 اردیبهشت 1397 ساعت 17:55
می متالز - بانک ملی در حال حاضر مالک گروه ملی ایران است و باید امورات این کارخانه نظیر انتخاب هیئت مدیره جدید و پرداخت حقوق معوقه کارگران به صورت جدی از سوی این بانک دنبال شود.
 مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس:

تبدیل صنعت به کارگران بانک‌ها برای توسعه پایدار کشور زیان‌بار است

22 اردیبهشت 1397 ساعت 13:36
می متالز - امروز در کشور مواجه با خیل عظیم صحبت و شعار پیرامون طرح‌های توسعه‌ای هستیم، اما رسیدن به توسعه نیازمند پیش‌نیازهایی است که درصورت عدم وجود این پیش‌نیازها توسعه نیز امکان‌پذیر نخواهد بود. تامین سرمایه از اصلی‌ترین موارد موردنیاز جهت جهت توسعه است و درحال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان با دغدغه تامین سرمایه مواجه هستند.
 

صندوق بین المللی پول از تک نرخی شدن ارز در ایران حمایت کرد

14 اردیبهشت 1397 ساعت 00:37
می متالز - یک مقام بلندپایه صندوق بین المللی پول، تصمیم اخیر ایران برای تک نرخی کردن ارز در حمایت از ارزش ریال را گامی در مسیر درست ارزیابی کرد.
 برای جلوگیری از تخلفات؛

کارکنان بانک برای نقل و انتقال وجوه در شعب سطح بندی می‌شوند

14 اردیبهشت 1397 ساعت 00:04
می متالز - بانک مرکزی از مدیران نظام بانکی خواست برای جلوگیری از سوءاستفاده و تخلفات احتمالی کارکنان، سطح دسترسی آنها برای نقل و انتقال وجوه در سطح شعب تدوین و اجرایی شود.
 

نسخه رییس‌کل بانک مرکزی برای آرام‌سازی بازار ارز

13 اردیبهشت 1397 ساعت 23:54
می متالز - رییس‌کل بانک مرکزی گفت: «منکر وجود مشکلات در مبادلات خارجی، قاچاق و برخی جریانات خروج ارز از کشور و یا نگهداری ارز خارجی توسط برخی افراد نیستم، ولی معتقدم در فضای کنونی، نسخه‌ای کارآمد و مفید خواهد بود که مبتنی بر تحلیل‌های صحیح و استنباط درست از سیاست‌ها و آمارها باشد.»
 کرباسیان در گفت و گو با رویترز خبر داد:

جذب ۲ میلیارد یورو سرمایه اروپایی برای صنایع مس و فولاد در مراحل نهایی

15 اردیبهشت 1397 ساعت 01:39
می متالز - رویترز نوشت: ایران به رغم تهدیدات ترامپ، در حال نهایی کردن 2 میلیارد یورو سرمایه گذاری شرکت های اروپایی برای پروژه های مس و فولاد است.
 

توسعه همکاری گمرکی ایران و اروپا

13 اردیبهشت 1397 ساعت 23:09
می متالز - رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اهمیت توسعه همکاری‌های گمرکی بین ایران و کشورهای اروپایی، آمادگی ایران را برای تبادل اطلاعات الکترونیکی با گمرک نروژ اعلام کرد.
 

اروپا ۲ میلیارد دلار در بخش معدن ایران سرمایه‌گذاری می‌کند

11 اردیبهشت 1397 ساعت 21:29
می متالز - یک مقام دولتی ایران گفت، به رغم تهدید آمریکا به وضع تحریم های جدید، این کشور در حال نهایی کردن حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری اروپایی ها در پروژه های مس و فولاد است.
 مسئول بخش ایران در اتحادیه اروپا:

250 بانک اروپایی به ایران متصل شده اند

11 اردیبهشت 1397 ساعت 15:23
می متالز - مسئول بخش ایران در پروژه «چشم انداز ایران در اتحادیه اروپا» بر حفظ برجام تاکید کرد و گفت: 250 بانک اروپایی به بانک های ایرانی متصل شده اند و کار می کنند.
 

تامین مالی با خروج احتمالی آمریکا از برجام به مشکل نمی‌خورد

11 اردیبهشت 1397 ساعت 15:15
می متالز - رییس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه، هیچ مشکلی درباره تامین مالی و بحث سرمایه با خروج احتمالی از برجام وجود ندارد، گفت:‌سناریوهای مختلف درباره برجام بررسی شده است.
 زنگنه:

به‌خاطر یک نماینده نمی‌توانم خارجی‌ها را بیرون کنم

10 اردیبهشت 1397 ساعت 00:00
می متالز - وزیر نفت گفت: براساس قانون برنامه تولید نفت کشور باید به ۴.۸ میلیون بشکه افزایش یابد که انجام این مهم به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد.
 

سهمیه علی الحساب واردات کالا از مناطق آزاد 10 میلیون دلار تعیین شد

11 اردیبهشت 1397 ساعت 00:48
می متالز - گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: سهمیه علی الحساب واردات کالا از هر یک از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سه ماهه نخست سال 1397 معادل 10 میلیون دلار تعیین شد.
 

مازاد تراز تجاری کشور به مثبت ۶۰۴ میلیون دلار رسید

11 اردیبهشت 1397 ساعت 00:41
می متالز - گمرک ایران جزئیات آمار تجارت خارجی کشور در فروردین ماه سالجاری را منتشر کرد که بر اساس این آمار مازاد تراز تجاری کشورمان به مثبت ۶۰۴ میلیون دلار رسیده و صادرات غیر نفتی ۱۵ درصد افزایش یافته است.
 راستاد خبر داد:

اعمال 90 درصد تخفیف در تعرفه بندری تخلیه کالاهای کانتینری

5 اردیبهشت 1397 ساعت 12:03
می متالز - محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشست خبری با رسانه ها، ضمن معرفی فعالیت ها و اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری، مهمترین تغییرات برنامه این سازمان را اعمال تخفیف های ویژه در تعرفه فعالیت های بندری و توقف و تردد شناورها با هدف بهبود و ارتقای رقابت پذیری بنادر کشور عنوان و جزئیات این تخفیف‌ها در سال ۹۷ را تشریح کرد.
 

نقش بندر چابهار در رقابت غول‌های آسیا

26 فروردین 1397 ساعت 00:54
می متالز - یک بندر ایرانی دور افتاده ممکن است محرک بعدی تنش‌های ژئوپلیتیکی میان دو کشور رقیب چین و هند باشد.
 

آمادگی اتریش برای سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل و نقلی ایران

24 فروردین 1397 ساعت 21:13
می متالز - رایزن اقتصادی اتریش در دیدار با مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای سرمایه گذاری شرکت های راهسازی اتریش در توسعه زیرساخت های حمل و نقلی ایران اعلام آمادگی کرد.
 

واردات فاینانسی قطعات خودروهای تجاری برای کاهش هزینه تولید

24 فروردین 1397 ساعت 14:03
می متالز - رئیس جمهور در ارائه برنامه های دولت دوازدهم در جهت رونق اقتصادی از دو طرح بزرگ نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و درون شهری و باز آفرینی شهری سخن گفت که قرار است تحولات بزرگی در رونق اقتصاد و اشتغالزایی ایجاد کند.
 

هلدینگ فجر به دنبال توسعه حمل و نقل در بخش معدن

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:42
می متالز - مدیر عامل هلدینگ فجر، درباره عمده فعالیت های این هلدینگ گفت: هلدینگ فجر یکی از مجموعه های فعال در حوزه معدن است که توانسته گام های بسیار خوبی را در توسعه این بخش و اشتغال زایی بردارد.
 سامانه حمل‌ونقل کشور، فرسوده و ناکافی

چشم‌انداز فولاد، روی این ریل به مقصد نمی‌رسد

25 اردیبهشت 1397 ساعت 13:36
می متالز - برای رسیدن به چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید ۲۰۰ میلیون تن مواد معدنی و محصولات آن بین خطوط و واحدهای مختلف جابه‌جا شود. این در حالی است که سامانه حمل‌ونقل کشور به هیچ‌وجه جوابگوی این مقدار جابه‌جایی نیست. از این رو دست‌اندرکاران باید بیش از پیش به فکر سرمایه‌گذاری در این زمینه باشند.
 

واگن های آلومینیومی با قیمت مناسب به ناوگان ریلی اضافه می شوند

23 اردیبهشت 1397 ساعت 13:22
می متالز - معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از اضافه شدن واگن های جدید آلومینیومی اروپایی با قیمت مناسب به ناوگان ریلی، در پی انعقاد قراردادهای جدید با شرکت های صاحب نام و افزایش عمق داخلی سازی خبر داد.
 سلطانی در یادداشتی مطرح کرد:

سازمان بنادر هم زیاد دخالت می‌کند، هم پول زیاد می‌گیرد، هم انحصاری عمل می‌کند

18 اردیبهشت 1397 ساعت 13:11
می متالز - تسهیل تجارت و صادرات در کشور ما به‌خصوص در سال‌های اخیر تبدیل به دغدغه‌ای عمومی شده و سیاست‌های گوناگونی با همین منظور تدوین شده است. با وجود این پیش‌نیازهای این مساله مورد غفلت واقع شده و تلاش‌ها به منظور باز کردن درهای سرزمین‌مان به سوی کشورهای دور و نزدیک بی‌حاصل باقی مانده است. یکی از این پیش‌نیازها زیرساخت‌های حمل‌ونقل است که قیمت تمام شده کالاها و اقلام صادراتی و به دنبال آن توان رقابتی کشورمان را در سطح منطقه و جهان تعیین می‌کند.
 

توسعه همکاری گمرکی ایران و اروپا

13 اردیبهشت 1397 ساعت 23:09
می متالز - رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اهمیت توسعه همکاری‌های گمرکی بین ایران و کشورهای اروپایی، آمادگی ایران را برای تبادل اطلاعات الکترونیکی با گمرک نروژ اعلام کرد.
 به رغم افزایش فشارهای داخلی؛

لندن بر خروج از اتحادیه گمرکی اروپا تأکید کرد

10 اردیبهشت 1397 ساعت 22:01
می متالز - یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد که این کشور به رغم افزایش فشارهای داخلی از اتحادیه گمرکی اروپا در دوره پسا برگزیت خارج می شود.
 

تسهیلات قانون بودجه 97 برای سازمان های توسعه ای

30 اردیبهشت 1397 ساعت 11:47
می متالز - قانون بودجه سال 97 کل کشور برای سازمان های توسعه ای از جمله ایمیدرو، تسهیلات مختلفی در نظر گرفته است.
 محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران

اقتصاد دستورپذیر نیست

29 اردیبهشت 1397 ساعت 14:31
می متالز - جهش نرخ ارز در بازار کاملا قابل پیش‌بینی بود. چراکه دولت یازدهم با سیاست کاهش تورم، نرخ ارز را برای اینکه بر روی تورم تاثیر نگذارد، تثبیت کرد و اجازه نداد حتی متناسب با رشد تورم اعلام شده توسط دولت در هر سال افزایش پیدا کند. این موضوع یکی از دغدغه‌های جدی فعالان اقتصادی محسوب می‌شد و بارها به‌صورت مکتوب و شفاهی در جلسات مختلف به مسئولان و دست‌اندرکاران نرخ ارز تذکر داده شد که این فنر ارزی به زور ارزهای نفتی و با فشار دولت پایین نگه داشته می‌شود. بنابراین حتی ممکن است دولت در زمان‌ها و برهه‌هایی قادر به مدیریت نرخ ارز نباشد و در نهایت این فنر به یکباره از جای خود جهش خواهد کرد. این امر نیز به‌طور حتم بر اقتصادی کشور تاثیرات منفی خواهد داشت.
 سعید اسلامی بیگدلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران

بی‌ثباتی اقتصادی، جهش نرخ ارز را رقم زد

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:46
می متالز - ثبات در بازارهای پولی و مالی بسیار مهم است زیرا باعث می‌شود مردم نسبت به شرایط اقتصادی اطمینان داشته باشند. ثبات در بازارهای مالی نیز تا حد زیادی از ریسک‌های بین‌المللی در اقتصاد نشات می‌گیرد.
 کرباسیان در نشست مدیران ایمیدرو اعلام کرد

بودجه 97 شرایط هزینه در "مسوولیت اجتماعی" را هموار کرد / امسال هیچ طرح نیمه تمامی باقی نمی ماند

28 اردیبهشت 1397 ساعت 12:17
می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: شرکت ها از امسال می توانند انجام مسوولیت های اجتماعی را به صورت ردیف بودجه انجام دهند.
 ﺭﻳﻴﺲ ﺍﺗﺤﺎﺩﻳﻪ ﺻﺎﺩﺭﻛﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺳــﺮﺏ ﻭ ﺭﻭﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ :

بانک هاى اروپایی دنیا را از همکارى با ایران مى ترسانند

26 اردیبهشت 1397 ساعت 13:09
می متالز - ﺭﻳﻴﺲ ﺍﺗﺤﺎﺩﻳﻪ ﺻﺎﺩﺭﻛﻨﻨﺪﮔﺎﻥ سرب ﻭ ﺭﻭﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ معتقد است، خروج امریکا از برجام چندان تغییرى در شرایط ایجاد نمى کند.
 

سیاستگذاری ها با نگاه اقتصادی باشد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:55
می متالز - رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: سیاست گذاری ها باید براساس شرایط اقتصادی انجام شود.
زمین شناسی
 سید علیرضا سیاسی راد، عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری

رشد اکتشافات معدنی در گرو صندوق بیمه سرمایه‌گذاری

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:40
می متالز - علی‌رغم اینکه بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ارکان اقتصادی و اشتغال‌زایی در کشور محسوب می‌شوند، با بی‌مهری‌های بزرگی مواجه هستند. اصلاحات ساختاری و پایه‌ای مناسب می‌تواند بسیاری از این بی‌مهری‌ها و مشکلات را مرتفع کند. در این میان توجه به صندوق‌ بیمه سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌گذار، اکتشافات مجدد و توجه به سازمان زمین‌شناسی می‌تواند نقشی تعیین‌کننده را برای کاهش مشکلات ایفا کنند.
 محمد ستوده بحرینی، مدیر امور معدن شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

نگاه کلان درخصوص اکتشاف، ضروری است

29 اردیبهشت 1397 ساعت 14:35
می متالز - خطر کمبود ماده معدنی در کشور برای سال‌های آتی، شدیدا احساس شود که علت آن برداشت از معادن سنگ آهن و عدم توسعه اکتشافات است.
 دانشگاه استنفورد بررسی می‌کند

استخراج اورانیوم از آب دریا

29 اردیبهشت 1397 ساعت 12:48
می متالز - دانشمندان دانشگاه استنفورد، روش جدیدی را برای استخراج اورانیوم از آب دریا پیدا کردند.
 

اکتشافات از سطح به عمق برود

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:45
می متالز - رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: اکتشافات در بخش معدن ایران باید از سطح به عمق برود و ما نیز باید در این زمینه خود را به تکنولوژی روز دنیا متصل کنیم.
 

مدیریت اطلاعات، راهکار شرکت سوئیسی‌ برای مدیران ایرانی‌

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:37
می متالز - نماینده شرکت سوئیسی ABB بر بروز بودن اطلاعات اکتشافی تاکید کرد.
 استقبال رییس سازمان زمین شناسی از همکاری اکتشافی با بخش خصوصی

«لک» برای بخش خصوصی فرش قرمز پهن می کند

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:20
می متالز - رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران در سمینار آموزشی فناوری معدن و صنایع معدنی اظهار کرد: سازمان از امر اکتشاف یا زنجیره استقبال می کند و در نظر دارد اکتشاف را تا آخر به پیش ببرد.هرجایی که بخش خصوصی بخواهد وارد عمل شود محدوده هایی که در اختیار سازمان است را طبق قانون واگذار می کنیم.
محیط زیست
 کودلکو در راستای رفع چالش‌های محیط‌ زیستی اعلام کرد

سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری برای نوسازی واحدهای ذوب مس

29 اردیبهشت 1397 ساعت 01:51
می متالز - کمپانی کودلکو انتظار دارد در مجموع مبلغ 1/9میلیارد دلار برای نوسازی واحدهای ذوب مس خود سرمایه‌گذاری کند تا این واحدها بتوانند با توجه به قوانین سخت‌گیرانه زیست‌محیطی شیلی که تا پایان سال 2018 به اجرا در خواهد آمد، تغییرات لازم را اعمال کنند.
 برترین های بهداشت،‌ ایمنی،‌ محیط زیست و انرژی ایمیدرو معرفی شدند

مجتمع فلات مرکزی، کک سازی زرند و شرکت آلومینای ایران به ترتیب رتبه های اول تا سوم HSEE شناخته شدند

28 اردیبهشت 1397 ساعت 12:22
می متالز - مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو ، برترین واحدهای تابعه این سازمان در بخش بهداشت،‌ ایمنی،‌ محیط زیست و انرژی ( HSEE ) را معرفی کرد.
 

نگاه محیط زیست به معدن متفاوت باشد

25 اردیبهشت 1397 ساعت 15:32
می متالز - دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران معتقد است، می توان مشکلات میان معدن و محیط زیست را حل کرد.
 به همت انجمن سنگ آهن ایران

اکتشاف، استخراج و فرآوری سبز سنگ آهن آغاز می شود

24 اردیبهشت 1397 ساعت 19:25
می متالز - تفاهمنامه همکاری سازمان محیط زیست با انجمن سنگ آهن ایران با شعار ( اکتشاف، استخراج و فرآوری سبز سنگ آهن ) تدوین شد.
 

افزایش آلودگی رودهای مرزی «کر» و«ارس»

11 اردیبهشت 1397 ساعت 00:17
می متالز - وزارت محیط زیست و ذخایر طبیعی جمهوری آذربایجان، از افزایش میزان آلودگی رودخانه‌های مرزی «کر» و «ارس» که به دریای خزر می ریزند، خبر داد.
 

گرانی انرژی و آلودگی زیست‌محیطی، تهدیدی برای توسعه صنعت فولاد

7 اردیبهشت 1397 ساعت 19:16
می متالز - میزان انتشار آلاینده‌های زیست‌محیطی در صنایع تولید آهن و فولاد در ایران با سرعت زیاد در حال افزایش است.
انرژی
 گزارش هفتگی کامودیتی ها؛

ادامه رکوردشکنی نفت و آرامش فلزات

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:34
می متالز - قیمت نفت در شروع هفته گذشته تحت تاثیر رشد بی وقفه تولید آمریکا از صعود بازماند اما مباحث مطرح شده در خصوص اجرای تحریم نفت ایران در ماه های پیش رو و ادامه کاهش تولید اوپک، مرزهای بالای بهای نفت را حفظ کرد.
 در بازارهای جهانی رقم خورد؛

نفت برنت ۷۸ دلار و ۷۱ سنت

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:02
می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه جولای، در پایان معاملات دیروز با ۵۹ سنت، معادل ۰.۷۵ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۷۱ سنت رسید.
 امروز رقم می خورد؛

بیش از ۵۲ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی روی میز فروش

29 اردیبهشت 1397 ساعت 12:56
می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۵۲ هزار و ۵۲۷ تن انواع قیر، گوگرد، لوب کات، وکیوم باتوم، سلاپس واکس، مواد پلیمری و مواد شیمیایی است.
 با افت ۰.۳ درصدی در معاملات امروز؛

نفت عقب نشینی کرد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:12
می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۶ سنت، معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۱۷ سنت رسید.
 رویترز اعلام کرد؛

افزایش قیمت نفت در پی تداوم کاهش تولید اوپک

25 اردیبهشت 1397 ساعت 14:33
می متالز - قیمت نفت روز سه‌شنبه تحت تاثیر عواملی از جمله ادامه کاهش تولید اوپک اندکی افزایش یافت.
 بر اساس گزارش اوپک؛

تولید ماهانه نفت ایران و اوپک افزایش یافت

25 اردیبهشت 1397 ساعت 14:28
می متالز - طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران طی ماه میلادی گذشته ۱۰۰۰۰ بشکه در روز افزایش داشت.
 بانک جهانی پیش‌بینی کرد؛

افزایش 20 درصدی قیمت حامل‌های انرژی

11 اردیبهشت 1397 ساعت 15:52
می متالز - بانک جهانی، سه شنبه گذشته در گزارشی، اعلام کرده است، پیش بینی می‌شود، قیمت هر بشکه نفت که میانگین 53 دلار را در سال 2017 تجربه می کرد، در طی سال ۲۰۱۸ به دلایل افزایش تقاضا و محدود کردن تولید از سوی برخی از تولید کنندگان، به میزانی حتی بالاتر از 65 دلار برسد. این در حالیست که انتظار می رود قیمت فلزات نیز در سال جاری 9 درصد افزایش یابد.
 

هرکدام از کشورها چند درصد از نفت ایران را می‌برند؟

10 اردیبهشت 1397 ساعت 21:37
می متالز - ایران در سال ۲۰۱۷، معادل ۷۷۷ میلیون بشکه نفت صادر کرد. مقاصد نفت ایران کشورهای آسیایی و اروپایی بودند. سهم صادرات نفت ایران به کشورهای آسیایی ۶۲ درصد و به کشورهای اروپایی ۳۸ درصد بود.
 

لایه نفتی پارس جنوبی را به توتال تحویل نمی‌دهیم

7 اردیبهشت 1397 ساعت 19:11
می متالز - به تعبیر معاون وزیر نفت دومین تجربه سرمایه گذاری موفق در حوزه انتقال گاز قرار است از ایرانشهر به چابهار صورت بگیرد. پروژه انتقال گاز ایرانشهر به چابهار با 290 کیلومتر طول محدوده‌هایی مانند ایرانشهر-سه راهی چپ،سه راهی چپ-مکران، مکران-نیروگاه چابهار و مکران –نیروگاه کنارک را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 

خط انتقال گاز ایرانشهر - چابهار سبب توسعه اقتصادی مکران و چابهار می‌شود

7 اردیبهشت 1397 ساعت 18:47
می متالز - مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: احداث خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار سبب توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان، تامین امنیت منطقه و افزایش منافع اقتصادی از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها می‌شود.
 با برطرف شدن اختلافات؛

قطار هندوستان باز به ایستگاه فرزاد بی رسید

29 فروردین 1397 ساعت 13:08
می متالز - در شرایطی که بسیاری از فازهای میدان گازی مشترک پارس جنوبی در انتظار توسعه به سر می‌برند میدان گازی فرزاد بی نیز با 10 سال انتظار همچنان معطل رسیدن قطار توسعه است. اما به رغم همه موضوعاتی که مسئله فرزاد بی را تحت الشعاع خود قرار داده بود اینک خبر می‌رسد که قطار مذکور به ایستگاه فرزاد بی نزدیک می شود.
 

طلسم توسعه فرزاد B با تخفیف های ویژه روحانی شکسته خواهد شد؟

29 فروردین 1397 ساعت 00:35
می متالز - زنگنه وزیر نفت در حاشیه سفر به دهلی نو از رفع مشکل پیش آمده با هندی‌ها برای توسعه میدان مشترک گازی فرزاد بی خبر داد.
 

پالایشگاه آبادان سودده می‌شود

11 اردیبهشت 1397 ساعت 14:56
می متالز - در شرایطی که صورت‌های مالی پالایشگران کشور اعم از خصوصی و دولتی چندان دلگرم کننده نیستند و بسیاری از پالایشگاه‌های کشور درگیر زیان دهی در تولید فرآورده هستند، برخی کارشناسان معتقدند با مدیریت صحیح و هوشمندانه، حتی در این فضای متشتت اقتصادی و ارزی، نه تنها می‌توان جلوی ضرر را گرفت بلکه سوددهی یک مجموعه پالایشی نیز امکان پذیر است.
 

بزرگترین پالایشگاه لهستان مشتری نفت ایران شد

25 فروردین 1397 ساعت 12:46
می متالز - بزرگترین پالایشگاه لهستان اعلام کرد ۱۳۰ هزار تن نفت خام ایران به بندر گدانسک در دریای بالتیک رسیده است.
 برای ساخت پالایشگاه؛

آرامکوی سعودی و توتال قرارداد ۵ میلیارد دلاری امضا کردند

24 فروردین 1397 ساعت 21:25
می متالز - آرامکوی سعودی و توتال فرانسه برای ساخت یک پالایشگاه در عربستان قراردادی به ارزش ۵ میلیارد دلار امضا کردند و ۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری هم توسط سرمایه گذاران ثالث انجام می گیرد.
 

آرامکو به دنبال توسعه بزرگترین پالایشگاه آمریکاست

24 فروردین 1397 ساعت 14:20
می متالز - شرکت آرامکوی عربستان سعودی اولین گام‌ها برای توسعه بزرگترین پالایشگاه آمریکا را برداشت؛ این پالایشگاه با شرکت تابعه آرامکو به نام موتیوا اینترپرایزِز، اداره می‌شود.
 

زور "ستاره" به خودروسازی‌ها نمی‌رسد

18 فروردین 1397 ساعت 10:36
می متالز - "خودکفایی بنزین" آرزویی که سال‌ها در دل مسئولان پرورانده شد و با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس زمزمه‌های تحقق آن به گوش رسید. البته نه تنها زمان دقیقی برای تحقق این کار تعیین شده بلکه به نظر می‌رسد نقشه این آرزو را باید در جایی غیر از پالایشگاه‌ها پیدا کرد.
 عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛

پالایشگاه‌های مشابه ستاره‌خلیج فارس ظرف سه سال افتتاح می‌شوند نه ۱۲ سال

16 فروردین 1397 ساعت 11:56
می متالز - مرادی، گفت: فعالیت عمرانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس از سال ۸۵ آغاز شده و تمام فازهای آن راه اندازی نشده در حالی که مشابه این پالایشگاه ظرف سه سال به بهره برداری می‌رسد.
 از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی؛

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:40
می متالز - قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
 با معامله ۱۰۰۰ میلیارد ریالی اوراق سلف پلی استایرن رقم خورد؛

تامین مالی موفق صنعت پتروشیمی از بورس کالا

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:26
می متالز - مرحله نخست عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی استایرن انبساطی پتروشیمی انتخاب به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال طی روز جاری در بورس کالای ایران با موفقیت به پایان رسید.
 عرضه اولیه اوراق سلف پلی استایرن انبساطی

بورس کالا مسیر تامین مالی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی «انتخاب» شد

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:19
می متالز - مرحله نخست عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی استایرن انبساطی پتروشیمی انتخاب به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال از امروز (یکشنبه) در بورس کالای ایران آغاز می شود.
 امروز رقم می خورد؛

بیش از ۵۲ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی روی میز فروش

29 اردیبهشت 1397 ساعت 12:56
می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۵۲ هزار و ۵۲۷ تن انواع قیر، گوگرد، لوب کات، وکیوم باتوم، سلاپس واکس، مواد پلیمری و مواد شیمیایی است.
 

بیش از ۴۳ هزار تن مواد پلیمری معامله شد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:09
می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، میزبان دادوستد ۴۳ هزار و ۶۳۹ تن انواع مواد پلیمری بود.
 از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام شد؛

عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی درفروردین ماه

25 اردیبهشت 1397 ساعت 14:38
می متالز - تولید مجتمع های پتروشیمی در فروردین ماه۹۷ درمجموع به بیش از ۴ میلیون و هفتصد هزار تن و ارزش صادرات به بیش از یک میلیاردو ۱۶۷ میلیون دلار رسید.
 علی عباسلو، مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان

کاهش مصرف آب در فولاد با به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا اتفاق می‌افتد

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:48
می متالز - هم اکنون بحران آب، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی کشور است و در این بین سیرجان یکی از خشک‌ترین شهرهای ایران است.
 مهندس افضلی معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان:

تامین آب با جدیت انجام می شود اما بحران آب بسیار شدید است

29 اردیبهشت 1397 ساعت 14:28
می متالز - مهندس افضلی معاون بهره برداری این شرکت با حضور در استودیو ی رادیو صدای ذوب آهن پاسخگوی سوالات مجری برنامه و همکارانی بود که سوالات خود را به صورت پیام صوتی یا پیامک ارائه کردند.
 مدیر عامل میدکو اظهار کرد:

مشکلی برای تامین آب نداریم

29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:25
می متالز - مدیر عامل میدکو اظهار کرد: حدود ۵ پهنه اکتشافی را در دست داریم که ۳ پهنه در کرمان یکی در اردبیل و دیگری در قزوین است.
 

آب خلیج فارس، در سال ۹۸ به گل گهر می رسد

26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:59
می متالز - همزمان با روز جهانی کارگر و هفته بسیج کارگری در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه آیین تقدیر از کارگران نمونه شرکت گل‌گهردر محل سالن پردیس امید این شرکت برگزار شد.
 وزیر نیرو:

اعتقادی به جیره‌بندی آب شرب نداریم

14 اردیبهشت 1397 ساعت 00:08
می متالز - با تصمیم هیئت دولت برای سال 97 تنها هفت درصد به قیمت آب و برق اضافه خواهد شد که براساس ارزیابی صورت گرفته این افزایش قیمت در مجموع برای هر نفر بین 200 تا 500 تومان بیشتر نخواهد بود.
 وزیر نیرو خبر داد؛

94 هزار میلیارد تومان برای 135 پروژه آب و برق کرمانشاه

11 اردیبهشت 1397 ساعت 14:52
می متالز - وزیر نیرو آخر هفته گذشته طی سفری به کرمانشاه از طرح های آبرسانی و برق رسانی این استان بازدید و بهره برداری از تعدادی طرح را نیز به طور رسمی آغاز کرد. وزیر نیرو در خلال این سفر از در دست اقدام بودن ۱۳۵ پروژه در زمینه‌های تامین آبرسانی، کنترل و جمع آوری پساب و برق و انرژی با اعتباری بالغ بر ۹۴ هزار میلیارد تومان در استان کرمانشاه خبر داد.
 

خدمات رباتهای زیردریایی در صنایع دریایی

24 تیر 1396 ساعت 23:02
می متالز - دبیرکل سازمان جهانی انرژی های بادی طی این هفته در بیانات خود اظهار کرد "قیمتهای سرسام آور، نسلهای جدید ماشین آلات، تکامل زنجیره تامین و پیشرفت های پیاپی، صنایع بادی ساحلی اروپا را قادر کرده برق حاصل از انرژی های تجدیدپذیر را با قیمت های رقابتی در حجم های بسیار بالا عرضه کند.
 

وزیر نیرو خواستار کمک شد

5 اردیبهشت 1397 ساعت 11:37
می متالز - هرچه به روزهای تابستان نزدیک تر می‌شویم بحران آب بیشتر رخ نمایی می کند تا جایی که وزیر نیرو نسبت به کم آبی تابستان پیش‌رو هشدار داد و از مسئولین خواست تا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.
 

ساخت بزرگترین پست GIS برق کشور توسط فولاد خوزستان آغاز شد

30 فروردین 1397 ساعت 14:14
می متالز - ساخت بزرگترین پست GIS برق کشور توسط شرکت فولاد خوزستان و به نام شهدای فولاد خوزستان، با حضور وزیر نیرو و جمعی از مقامات استان در اهواز، آغاز شد.
 

توافق دو نیروگاه بزرگ، به نفع مردم آلمان و کره زمین

29 فروردین 1397 ساعت 12:06
می متالز - نیروگاه E.ON در سال ۲۰۱۰ دومین شرکت بزرگ آلمان بعد از زیمنس بود و رقیب قدیمی خود RWE در شهر اسن را دست کم می‌گرفت. اما این توهم برتری‌جویی دوامی نیاورد و یک سال بعد آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در واکنش به حادثه اتمی فوکوشیما در ژاپن، از شروع فرآیند تعطیل کردن نیروگاه‌های هسته‌ای در آلمان خبر داد که هر دو این شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌داد. بعد از اعلام این خبر سود هر دو شرکت و نیز قیمت سهام آنها سقوط کرد.
 مدیرعامل شرکت نیروگاه‌های حرارتی مطرح کرد؛

افزایش ظرفیت نیروگاه‌های برق کشور به ۸۰ هزار مگاوات/ خودکفایی در تولید توربین‌های کلاس F گازی تا سه ماه آینده

29 فروردین 1397 ساعت 00:43
می متالز - طرزطلب گفت: تا پیش از پیک تابستان امسال واحد بخار نیروگاه‌های کاشان، جهرم و پرند و واحد گاز نیروگاه‌های کاسپین و هرمز وارد مدار می‌شود.
 وزیر نیرو:

تولید برق در کشور، امسال منفی است/افزایش ۴۰۰۰ مگاواتی مصرف نسبت به سال گذشته

28 فروردین 1397 ساعت 23:36
می متالز - اردکانیان گفت: تولید برق در کشور امسال منفی است و باید تلاش کنیم با کمک مردم، مصرف را مدیریت کنیم.
 

با پنج میلیون تومان صاحب نیروگاه کوچک برق شوید/ خرید تضمینی برق سامانه‌های خورشیدی خانگی در تهران

28 فروردین 1397 ساعت 23:31
می متالز - طرح خرید تضمینی برق از سامانه‌های خورشیدی خانگی در شهر تهران در حال انجام است.
 

صنعت بیمه در مقابل بدعهدی برجامی دست خالی نیست

14 اردیبهشت 1397 ساعت 00:32
می متالز - با گذشت چند سال از اجرایی شدن برجام در خصوص تاثیرات آن بر صنایع مختلف بحث‌های زیادی وجود دارد. اگرچه برجام نتوانست در بسیاری از صنایع انتظارات را برآورده کند، اما در برخی گروه‌ها تاثیر قابل توجهی گذاشت.
 

جذابیت اقتصاد ایران برای کشورهای اروپایی

14 اردیبهشت 1397 ساعت 00:01
می متالز - تلاش آمریکا برای خروج از برجام برنامه‌ای بود که دونالد ترامپ از زمان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سر داشت. ترامپ تاکنون همه تلاش خود را بکار گرفته است تا با ایجاد حالت تعلیق برای برجام و ایران، اقتصاد این کشور را با تردیدهای همیشگی مواجه کرده و فضای حاکم بر اقتصاد ایران را برای سرمایه گذاران بزرگ و همکاری‌های تجاری غیر قابل اطمینان کند.
 

22 اردیبهشت اتفاق جدیدی برای شبکه بانکی نمی‌افتد

13 اردیبهشت 1397 ساعت 22:35
می متالز - مروری بر شرایط فعلی کشور نشان می دهد، این روزها دستگاه دیپلماسی ایران در یکی از پیچیده ترین شرایط خود قرار دارد. برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا همواره توسط اظهارات و تصمیمات این سیاستمدار مورد تهدید واقع شده بود
 با تلاش یک پژوهشگر ایرانی محقق شد

تولید رادیوایزوتوپ مسی برای درمان سرطان

12 اردیبهشت 1397 ساعت 15:39
می متالز - در پزشکی هسته‌ای از رادیوایزوتوپ‌ها برای تشخیص و درمان سرطان استفاده می‌شود. حالا یک پژوهشگر ایرانی رادیوایزوتوپ مس 64 را تولید کرده است که در مطالعات متابولیسم تومور و بسیاری از انواع سرطان‌ها به کار گرفته می‌شود.
 

احتمال افزایش قیمت نفت با رفع تنش‌های خاور دور

11 اردیبهشت 1397 ساعت 15:47
می متالز - بازار نفت در طول هفته گذشته روند رو به صعود آرامی را پشت سر گذاشت و افزایش تقاضا و برخی تنش‌های روانی، در کنار پایبندی 149 درصدی اوپکی‌ها به توافق کاهش تولید، باعث شد که قیمت نفت رکورد جدید را از 2014 تا کنون در طول این هفته به ثبت برساند.
 در همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا مطرح شد

ارتقاء روابط بین‌المللی در فرصت برجام

11 اردیبهشت 1397 ساعت 15:42
می متالز - ششمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا با حضور رییس پژوهشکده پولی و بانکی، رییس کل بانک مرکزی ، وزیر راه و شهرسازی و رییس کل بیمه مرکزی، غلامرضا انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه و علی ماجدی سفیر ایران در آلمان در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد .
 

امکان تأمین 80 درصدی تجهیزات انرژی خورشیدی در داخل

13 اردیبهشت 1397 ساعت 23:05
می متالز - تولید برق تجدیدپذیر با توجه به پتانسیل‌های موجود در این حوزه می‌تواند یکی از مهم ترین راهکارهای موجود برای خروج کشور از کمبود برق باشد. با این حال موانعی نیز در این زمینه وجود دارد که تاکنون کشور نتوانسته است به اهداف مورد نظر دست یابد. با این وجود گفته می‌شود که در آینده نزدیک موانع موجود کنار خواهند رفت.
 نجفی:

مصرف بهینه انرژی در اولویت دولت نیست!

29 فروردین 1397 ساعت 00:25
می متالز - نجفی گفت: تعلل در انتخاب مدیرعامل یا سرپرست برای شرکت بهینه سازی مصرف، نشان از اولویت نداشتن مصرف بهینه در کشور است.
 

با پنج میلیون تومان صاحب نیروگاه کوچک برق شوید/ خرید تضمینی برق سامانه‌های خورشیدی خانگی در تهران

28 فروردین 1397 ساعت 23:31
می متالز - طرح خرید تضمینی برق از سامانه‌های خورشیدی خانگی در شهر تهران در حال انجام است.
 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران :

تهران محدودیتی برای کمربندانرژی خورشیدی ندارد

2 فروردین 1397 ساعت 11:46
می متالز - حاجی رضا تیموری، مدیرعامل توزیع نیروی برق استان تهران در ارتباط با جذب سرمایه گذاران برای افزایش قدرت مانور برق استان تهران اظهار کرد: با پذیرش سرمایه‌گذاران دراستان اقدامات مطلوبی انجام شده است و با هماهنگی با برق منطقه‌ای تهران، اکنون درمنطقه‌ی عباس آباد، یک ایستگاه 230 به 63 و یک ایستگاه دیگر 63 به 20 در حال احداث است.
 

مس محور انرژی‌های آینده

22 اسفند 1396 ساعت 02:16
می متالز - عمر سوخت‌های فسیلی رو به اتمام است. آژانس بین‌المللی انرژی می‌گوید تولید برق با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر باید تا سال 2022 یک سوم امروز افزایش پیدا کند. برای چنین جهشی پنج عنصر مورد نیاز است که مس در میان آن‌ها نقشی محوری دارد.
 

ایران با یک شرکت ایتالیایی قرارداد ساخت نیروگاه خورشیدی امضا کرد

16 اسفند 1396 ساعت 23:31
می متالز - قرارداد ساخت نیروگاه برق خورشیدی بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت «کارلو ماسکا»* ایتالیا عصر شنبه 12 اسفند 1396 در تهران امضا شد.
 

تولید انرژی بادی در انگلیس رکورد زد

5 اسفند 1396 ساعت 20:04
می متالز - مزارع بادی انگلیس سال گذشته با تولید ۱۵ درصد از برق این کشور، به کاهش انتشار آلایندگی حاصل از تولید نیرو کمک کردند.
 رئیس هیات مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران:

ایران به‌هیچ وجه به جایگاه مطلوب در انرژی‌های تجدیدپذیر نرسیده است

5 اسفند 1396 ساعت 19:48
می متالز - رئیس هیات مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران با اشاره به این‌که در ایران ظرفیت بسیار بالایی برای تولید همه انرژی‌ها از جمله باد و خورشید وجود دارد، تصریح کرد: به هیچ وجه به آن جایگاهی که انرژی تجدیدپذیر باید در کشور داشته باشد نرسیده ایم.
 

ارتقاء صنعت انرژی باد در اروپا و رونق بازار ورق

30 مرداد 1396 ساعت 15:41
می متالز - اینطور که پیداست امسال و سال آینده مصرف ورق در صنایع بادی اروپا با تایید پروژه های بسیار در این زمینه، رشد بالایی خواهد داشت. این موقعیت خوبی برای تولیدکنندگان ورق اروپاست. سرمایه گذاری جهت توسعه صنایع بادی اروپا به 18.2 میلیارد یورو رسیده که 39 درصد افزایش سالانه نسبت به سال پیش داشته است.
 

گردش نیروگاه بادی ساخت ایران در ارمنستان

23 تیر 1396 ساعت 13:56
می متالز - آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان در مذاکره با علیرضا دائمی قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل اعلام کرد که شرکت های ایرانی یک نیروگاه برق در منطقه مرزی مغری و همچنین چند نیروگاه بادی در این کشور می سازند.
 

اعطای ۲۱ مجوز سرمایه‌گذاری در بخش انرژی بادی

31 خرداد 1396 ساعت 18:09
می متالز - وزیر نیرو گفت: دولت در سال جاری 100 میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.
 گزارشی از میزان استفاده ایران از ظرفیت انرژی‌های بادی تا سال ۱۴۱۸:

سهم اندک ایران از رشد ۲/۵ برابری انرژی‌های تجدیدپذیر

13 اردیبهشت 1396 ساعت 00:40
می متالز - براساس آماری که آژانس بین‌المللی انرژی برای افق سال ۱۴۱۸ در مقایسه با سال ۱۳۹۳ برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر منتشر کرده است، تا سال ۱۴۱۸استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر ازجمله انرژی‌های بادی، آبی، خورشیدی و... ۲/۵ برابر سال ۱۳۹۳ خواهد شد.
 

امکان تأمین 80 درصدی تجهیزات انرژی خورشیدی در داخل

13 اردیبهشت 1397 ساعت 23:05
می متالز - تولید برق تجدیدپذیر با توجه به پتانسیل‌های موجود در این حوزه می‌تواند یکی از مهم ترین راهکارهای موجود برای خروج کشور از کمبود برق باشد. با این حال موانعی نیز در این زمینه وجود دارد که تاکنون کشور نتوانسته است به اهداف مورد نظر دست یابد. با این وجود گفته می‌شود که در آینده نزدیک موانع موجود کنار خواهند رفت.
 

نقش شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های ۶ میلیارد دلاری نفتی

25 فروردین 1397 ساعت 14:40
می متالز - رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در تشریح نقش شرکت های ایرانی در پروژه های ۶میلیارد دلاری نفتی گفت: وزارت نفت حدود ۳۶ پروژه تعریف کرده که با مشارکت شرکت های ایرانی انجام می شود و شرکت های ایرانی موظف هستند تجهیزات خود را از سازندگان ایرانی تجهیزات صنعت نفت تهیه کنند.
 انقلابی در صنعت نفت و گاز کشور؛

ساخت یکپارچه قطعات کمپرسور­های گازی با فناوری چاپ سه‌بعدی

18 فروردین 1397 ساعت 11:15
می متالز - محققان دانشگاه تفرش موفق به دستیابی به دانش فنی طراحی و ساخت یکپارچه قطعات کمپرسور­های گازی کاربردی در صنعت نفت و گاز با روش فناوری چاپ سه‌بعدی شدند.
 دستاورد جدید محققان کشور در حوزه تولید انرژی؛

ساخت توربین گازی با قابلیت‌ افزایش تولید برق و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای

27 اسفند 1396 ساعت 03:13
می متالز - پژوهشگران کشور با بازطراحی سامانه‌های خنک کاری و پره‌ها،‌ نسل نوینی از توربین‌های گازی را عرضه کردند که ضمن افزایش 28 مگاواتی در توان تولیدی، موجب کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای مانند CO2 خواهد شد.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس:

فعالیت های اقتصادی و تولیدی شرکت پشم شیشه ایران ادامه دارد

27 دی 1396 ساعت 02:08
می متالز - رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس در بازدید از اولین و بزرگترین تولید کننده عایقهای حرارتی و صوتی و اولین تولید کننده عایق رطوبتی پیش در ایران گفت : با همکاری بانک صنعت و معدن و نیز تلاش هیات مدیره ونیز مساعدتهای لازم از طریق استانداری و مدیران ذیربط دستگاههای اجرایی ، این شرکت با انگیزه و توان وافر به روند تولید خود ادمه می دهد.
 در کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران بررسی شد

اصلاح مسیر وزارت نفت برای صدور گواهی‌نامه کیفیت تجهیزات نفتی

23 دی 1396 ساعت 18:34
می متالز - در نشست اعضای کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران، گزارشی از وضعیت اجرایی قانون بودجه سال 96 کشور ارائه شد. همچنین در این جلسه، رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران در خصوص گواهی‌نامه کیفیت انجمن نفت ایران توضیحاتی داد. طی ماه‌های گذشته آیین‌نامه نظام یکپارچه صدور گواهی محصولات و خدمات صنعت نفت از سوی وزیر نفت ابلاغ و در پی آن، انجمن نفت ایران به عنوان صادرکننده این گواهی‌نامه معرفی شد.
 وزیر نیرو:

اعتقادی به جیره‌بندی آب شرب نداریم

14 اردیبهشت 1397 ساعت 00:08
می متالز - با تصمیم هیئت دولت برای سال 97 تنها هفت درصد به قیمت آب و برق اضافه خواهد شد که براساس ارزیابی صورت گرفته این افزایش قیمت در مجموع برای هر نفر بین 200 تا 500 تومان بیشتر نخواهد بود.
 وزیر نیرو خبر داد؛

94 هزار میلیارد تومان برای 135 پروژه آب و برق کرمانشاه

11 اردیبهشت 1397 ساعت 14:52
می متالز - وزیر نیرو آخر هفته گذشته طی سفری به کرمانشاه از طرح های آبرسانی و برق رسانی این استان بازدید و بهره برداری از تعدادی طرح را نیز به طور رسمی آغاز کرد. وزیر نیرو در خلال این سفر از در دست اقدام بودن ۱۳۵ پروژه در زمینه‌های تامین آبرسانی، کنترل و جمع آوری پساب و برق و انرژی با اعتباری بالغ بر ۹۴ هزار میلیارد تومان در استان کرمانشاه خبر داد.
 عضو کمیسیون کشاورزی خبر داد:

استفاده از پساب، مهم ترین راه تأمین آب کشاورزی و صنعت

10 اردیبهشت 1397 ساعت 21:32
می متالز - مساله تأمین آب کشور در تابستان می تواند یکی از مهم ترین چالش‌هایی باشد که دولت در این روزها با آن رو به رو است. اما اکنون که فاصله زیادی تا رسیدن به روزهای کم آب تابستان نداریم، به نظر می‌رسد که زمانی است که برنامه‌های موجود برای مقابله با وضعیت موجود، اجرایی شوند.
 

خط انتقال گاز ایرانشهر - چابهار سبب توسعه اقتصادی مکران و چابهار می‌شود

7 اردیبهشت 1397 ساعت 18:47
می متالز - مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: احداث خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار سبب توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان، تامین امنیت منطقه و افزایش منافع اقتصادی از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها می‌شود.
 

تبدیل ایران به مرکز راهبری شبکه برق منطقه در گرو تدبیر و سرمایه گذاری است

26 فروردین 1397 ساعت 22:18
می متالز - قائم مقام مدیرعامل توانیر تبدیل ایران به مرکز راهبری شبکه برق منطقه را در گرو انجام اقدامات گسترده و سرمایه گذاری‌های فراوانی دانست و افزود: بایستی با تلاش همگانی سرآمد کشورهای منطقه در زمینه برق باشیم و آن را به شکل پایدار، باکیفیت مناسب و در استانداردهای جهانی عرضه کنیم.
 مدیرعامل بورس انرژی عنوان کرد:

عرضه نفت خام در بورس انرژی در سال ۹۷

26 فروردین 1397 ساعت 00:46
می متالز - مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه با تمهیداتی که اندیشیده شده و زمینه‌های قانونی‌ای که در این امر فراهم شده امیدواریم در سال ۹۷ عرضه نفت خام در بورس انرژی را به صورت مستمر داشته باشیم، گفت: رویداد فاینکس ۲۰۱۸ می‌تواند منجر به تعامل و هم‌اندیشی در خصوص رفع مشکلات صنعت مالی و توسعه بیشتر ارکان و زیرمجموعه‌های حوزه مالی کشور باشد.
مصالح ساختمانی
 

رئیس‌جمهور سابق زیمباوه درباره الماس‌ها توضیح می‌دهد

2 اردیبهشت 1397 ساعت 13:14
می متالز - پارلمان زیمبابوه به موگابه رییس جمهور سابق این کشور دستور داد تا به سوالات مربوط به الماس پاسخ دهد.
 

الماسی که در جو زمین متلاشی شد

30 فروردین 1397 ساعت 13:53
می متالز - یک سنگ آسمانی حاوی الماس که در سال ۲۰۰۸ در جو زمین متلاشی شد تکه ای از یک سیاره مفقود متعلق به دوران اولیه منظومه شمسی است.
 

رییس خانه معدن: ایران دومین تولیدکننده سنگ تزیینی و نما در جهان است

2 فروردین 1397 ساعت 12:20
می متالز - رییس خانه معدن ایران با اعلام اینکه امروز ایران به عنوان دومین تولیدکننده سنگ تزیینی و نما در سطح جهان محسوب می شود، گفت: حمایت های دولت و برنامه ریزی هدفمند در این عرصه می تواند در یک دوره پنج ساله ارزش صادرات این بخش را به 2 میلیارد دلار برساند.
 

749 هزار تن انواع سنگ تزئینی و نما از معادن ایران صادر شد

1 فروردین 1397 ساعت 22:23
می متالز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 749 هزار تن انواع سنگ تزئینی و نما در سال جاری از معادن ایران به سایر کشورها صادر شده است.
 

شرکت مشترک صنعت سنگ میان دولت و بخش خصوصی تاسیس می شود

16 اسفند 1396 ساعت 22:51
می متالز - دبیر انجمن سنگ ایران گفت: برای رونق صادرات و نجات صنعت سنگ، یک شرکت مشارکتی میان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و بخش خصوصی با سهم برابر 50 درصدی تشکیل و فعال می شود.
 

دبیر انجمن سنگ ایران: معادن سنگ را با تخصیص منابع صندوق توسعه ملی دریابیم

7 اسفند 1396 ساعت 03:14
می متالز - دبیر انجمن سنگ ایران گفت: امروز حداقل سرمایه مورد نیاز یک معدن سنگ سه میلیارد تومان است و با تخصیص منابع صندوق توسعه ملی می توان مانع از توقف فعالیت در این بخش شد.
 ضرورت احیای بازار صادراتی کاشی و سرامیک در عراق

صنعتگرانی که برای حفظ چرخه تولید رقابت منفی می‌کنند

24 اردیبهشت 1397 ساعت 13:41
می متالز - سال ۹۶ حدود ۳۷۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک تولید شد که حدود ۱۵۰ میلیون مترمربع آن به کشورهای منطقه صادر شد.
 

صنعت کاشی و سرامیک، ظرفیتی مناسب برای عرضه کالای با کیفیت ایرانی در جهان

29 فروردین 1397 ساعت 00:17
می متالز - صنعت کاشی و سرامیک در طول چهار دهه اخیر و در سایه اِعمال برخی اقداماتِ سازنده حمایتی، به توفیقات بسیاری نائل شده و می‌تواند به عنوان نمونه‌ای مناسب برای نِمود و جلوه کالای ایرانی در جهان معرفی شود، اما برخی ضعف‌ها، حصول این امر را با نارسایی‌هایی همراه ساخته است.
 

سرمایه گذاری چینی ها برای تولید اکسید روی در یزد آغاز شد

17 اسفند 1396 ساعت 00:16
می متالز - فعالیت یک شرکت سرمایه گذاری از جمهوری خلق چین در یزد برای تولید اکسید روی با تلاش مسئولان اقتصادی و سرمایه گذاری این استان آغاز شد.
 دبیر یک تشکل تخصصی:

فولاد هم در مخاطره تجربه اندوزی سیمان، کاشی و سرامیک است

16 اسفند 1396 ساعت 23:44
می متالز - دبیر سندیکای لوله و پروفیل فولادی گفت: بر اساس افق 1404، برنامه ریزی برای صنعت فولاد دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تنی است و این امر در حالی انجام می شود که پیشتر صنایع سیمان، کاشی و سرامیک تجربه اندوزی خوبی در این زمینه نداشته اند.
 

احیای بافت‌های فرسوده دوای درد صنعت سرامیک نیست

10 اسفند 1396 ساعت 12:49
می متالز - گزارش‌ها حاکی از خبر تصویب، اختصاص 350 میلیارد تومان از صندق توسعه ملی به بازسازی بافت‌های فرسوده از سوی دولت، در برنامه بودجه سال 97 است که نمی‌توان از تحت تأثیر قرار گرفتن میزان به کارگیری مصالح ساختمانی همچون آهن، فولاد، کاشی و سرامیک، آجر و ... غافل ماند. از آنجایی که صنعت کاشی و سرامیک یکی از عوامل درگیر این طرح عملیاتی است، قطعا متحول خواهد شد.
 معاون صادراتی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

رشد ۲۲ درصدی صادرات زعفران و 6 درصدی صادرات کاشی و سرامیک خراسان جنوبی

27 دی 1396 ساعت 02:31
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صادرات و رییس سازمان توسعه تجارت ایران به ظرفیت های صادراتی خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: صادرات زعفران خراسان جنوبی رشد ۲۲ درصدی و صادرات کاشی و سرامیک استان نسبت به سال گذشته 6 درصد رشد داشته است.
 

بزرگترین نمایشگاه صنعت در و پنجره منطقه خاورمیانه گشایش یافت

16 بهمن 1396 ساعت 02:26
می متالز - نهمین نمایشگاه بین المللی صنعت در و پنجره جمعه سیزدهم بهمن ماه به روی مردم گشوده شد، نمایشگاهی که بزرگترین نمایشگاه صنعت در و پنجره منطقه خاورمیانه است و در آن صدها شرکت، کارخانه و واحد تولیدی داخلی و خارجی جدیدترین تولیدات و خدمات خودشان را به نمایش گذاشتند.
 

شش برتری در و پنجره آلومینیومی

14 مرداد 1396 ساعت 16:41
می متالز - در حال حاضر پنجره های آلومینیومی به صورت یک عایق حرارتی و صوتی عالی عمل می کنند و یکی از بهترین انتخاب ها در این زمینه هستند. و حتی در این زمنیه از پی وی سی و چوب هم پیشی می گیرند. این نوع قاب ها مصرف انرژی را تا 60 درصد کاهش می دهند.
 

اهمیت و نحوه انجام آزمایش هوابندی درب‌ها و پنجره‌های ساختمانی

6 تیر 1396 ساعت 23:00
می متالز - اندازه‌گیری میزان نفوذ هوا از درزهای درب‌ها و پنجره‌های خارجی ساختمان‌ها و کنترل میزان هوابندی آن‌ها از چند نظر حائز اهمیت است
 

ALPVC نوآوری جدید در صنعت پنجره یو .پی.وی.سی

6 تیر 1396 ساعت 16:57
می متالز - باشگاه در و پنجره ونما- چند سالی است که پنجره های یو.پی.وی.سی جای پنجره های قدیمی آهنی و آلومینیومی قدیمی را گرفته است.
 

مصاحبه با آقای مهندس خلیلی، مدیرعامل شرکت اروم آلیاژ

24 اسفند 1395 ساعت 00:32
می متالز - مجتمع تولیدی صنعتی اروم آلیاژ با 36 سال سابقه در ساخت سازه‌های آلومینیومی، درحال‌حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌های برتر تولیدکننده انواع پروفیل‌های آلومینیومی صنعتی، اختصاصی و ساختمانی و تولید درب و پنجره های دوجدارة آلومینیومی نرمال و ترمال‌بریک در کشور است.
 

مراسم افتتاحیه و سمینار فاز توسعه مجموعه سالکو برگزار شد

11 اسفند 1395 ساعت 00:43
می متالز - شرکت پنجره دوجداره سمیر با برند تجاری سالکو، فعالیت خود را از سال 1389 در زمینة تولید و اجرای نماهای مدرن ساختمانی (کرتین‌وال، اسپایدر، فریم‌لس، کوتا، اسکای‌لایت و ...) آغاز کرده است. این شرکت به‌صورت اتوماتیک و تمام‌رباتیک مبادرت به تولید به‌روزترین پنجره‌های دوجداره با استفاده از پروفیل‌های آلومینیومی، UPVC و Alu-wood نموده است.
 

الکتروموتور مهراصل تبریز به سمت صادرات محصولات تولیدی خود گام بردارد

1 اردیبهشت 1396 ساعت 21:53
می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن منحصر به فرد توصیف کردن کارخانه الکتروموتور مهر اصل تبریز، اظهار امیدواری کرد که این کارخانه بتواند ضمن تامین نیاز داخل به موتورهای الکتروفن، بتواند به یکی از واحدهای صادرکننده کشور در این حوزه تبدیل شود.
 گامی دیگر در راستای تولید و اشتغال در دولت تدبیر و امید؛

طرح ملی الکتروموتور مهراصل تبریز افتتاح شد

1 اردیبهشت 1396 ساعت 20:34
می متالز - طرح ملی الکترو موتور شرکت تولیدی مهراصل، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز افتتاح شد.
 در نشست خبری اتاق ایران و آلمان بیان شد؛

سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی شرکت آلمانی در بخش ساخت و ساز

26 مرداد 1396 ساعت 11:05
می متالز - ملک پوربا تاکید بر حضور این شرکت در اوج تحریم‌ها در ایران و سرمایه‌گذاری 100 میلیون یورویی آن طی دو دهه فعالیت عنوان کرد: پس از برجام هم در شرایطی که بسیاری از هیات‌های تجاری برای حضور در ایران ترس و واهمه دارند، کناف در ایران حضور داردو حتی سرمایه‌گذاری خود را چند برابر کرده است که این امر می‌تواند نقش موثری در جهت رونق صنعت ساختمان و بخش تولید در فضای رکود کنونی باشد.
 

ایران اسپیلت می‌سازد

10 خرداد 1396 ساعت 01:21
می متالز - رییس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع تهران گفت: امروز چند تولیدی در تلاش هستند که اسپیلت‌های ایرانی را وارد بازار کنند که با توجه به موفقیت‌های پیش‌تر آنان، این امر ارزیابی می‌شود.
 تامین ماشین‌آلات موردنیاز وزارت راه و شهرسازی

خرید بلوک ۶۱ درصدی سهام هپکو قطعی شد

10 خرداد 1396 ساعت 00:35
می متالز - نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی از قطعی شدن خرید بلوک حدود ۶۱ درصدی سهام هپکو توسط سهامدار جدید و رفع مشکلات این شرکت در زمینه فروش محصولات از طریق انعقاد قرارداد و توافق‌های در نظر گرفته شده خبر داد.
 

بازگشت یک برند ژاپنی به بازار ماشین‌آلات معدنی ایران

10 اردیبهشت 1396 ساعت 02:44
می متالز - شركت آرين ماشين توانست برند هيتاچي را كه مدت‌ها بود از بازار ماشين‌آلات معدن و راه‌سازي ايران فاصله گرفته بود، بازگرداند.
 

فاز نخست مسکن مددجویان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه افتتاح شد

22 اردیبهشت 1397 ساعت 12:21
می متالز - فاز نخست مسکن مددجویان زیرپوشش بهزیستی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به بهره برداری رسید.
 

تأثیر مثبت طرح بازسازی بافت فرسوده بر عرضه مسکن

11 اردیبهشت 1397 ساعت 15:57
می متالز - کنش و واکنش‌های غیر عادی ارز در اوایل سال 97، نگرانی‌های زیادی را در خصوص پرش قیمت مسکن بین مردم و کارشناسان ایجاد داد اما با کنترل این وضعیت توسط دولت، کمی از این نگرانی‌ها کاسته شد.
 

توفیق اجرای طرح ملی باز آفرینی شهری در گرو صنعت بیمه

11 اردیبهشت 1397 ساعت 15:49
می متالز - طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده با نگاه محله محوری یکی از موضوعاتی است که دولت آن را در دستور کار خود قرار داده است.
 

مصوبات جدید شورای پول و اعتبار در حوزه مسکن

11 اردیبهشت 1397 ساعت 00:27
می متالز - شورای پول و اعتبار در مصوبات اعتباری امروز خود، با کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم‌ و افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه‌ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی موافقت کرد.
 وزیر راه و شهرسازی در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

تسهیل خرید مسکن با افزایش ضریب تسهیلات به ۴۵ درصد

7 اردیبهشت 1397 ساعت 18:03
می متالز - وزیر راه و شهرسازی در دیدار صمیمانه با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این واقعیت که ارزش وام نسبت به ارزش ملک از ۷ درصد به ۴۵ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: در بحث مسکن حمایتی روشی را پیش گرفتیم که بیشترین عایدی را برای جامعه و کمترین هزینه را برای دولت داشته باشد.
 مدیرعامل شهر جدید پرند مطرح کرد؛

پیشرفت 85 درصدی واحدهای مسکن مهر در پرند/ پرونده‌ مسکن مهر پرند امسال بسته می‌شود

28 فروردین 1397 ساعت 23:58
می متالز - طاهری، گفت: 20 هزار واحد از پروژه‌های مسکن مهر شهر جدید پرند باقیمانده که پیشرفت فیزیکی آنها به 85 درصد رسیده است.
علوم
 دربارۀ طرح شبیه‌سازی CFD برای بررسیِ عملکرد چاهک تیکنر مس میدوک

مدلی برای بهینه‌سازی عملکرد تیکنرها

29 اردیبهشت 1397 ساعت 01:34
می متالز - تیکنرهای باطله به‌دلیل نقشی که در بازیافت آب دارند، یکی از گلوگاه‌های اصلی در چرخۀ بازگشت آب به مدار صنعت هستند. امور تحقیق و توسعۀ معدن و فرآوری میدوک با انجام طرحی پژوهشی فرآیند آب‌گیری در تیکنرهای باطله را بهینه‌سازی کرده است.
 دربارۀ طرح بررسی فرآیند استخراج حلال به روش هوایار که اختراع یک دستگاه را به‌دنبال داشت

فرآوری فلزات باارزش با توان بومی

29 اردیبهشت 1397 ساعت 00:57
می متالز - واحد تحقیقات هیدرومتالورژی امور تحقیق‌وتوسعه مجتمع مس سرچشمه برای استحصال فلزات باارزش از جریان‌های آبی روشی تازه را آزموده است که روش استخراج با حلال هوایار نام دارد. دستگاهی که این روش را انجام می‌دهد نیز به‌عنوان یک اختراع ایرانی ثبت شده است.
 فروتن خبر داد:

تشکیل انجمن آزمایشگاه‌های فولاد ایران

20 فروردین 1397 ساعت 02:25
می متالز - تشکیل انجمن آزمایشگاه‌های فولاد ایران می‌تواند دستاوردی برای یکسان‌سازی کیفیت محصولات در این حوزه باشد. معاون توسعه و تکنولوژی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان فولاد مبارکه معتقد است: هدف این انجمن هماهنگی بین آزمایشگاه‌های فولاد برای یکسان کردن روش‌های آزمون، مدیریت آزمون، تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و دیگر اقداماتی که در دست دارند و می‌توان شاهد شروع خوبی از این انجمن باشیم.
 در چهاردهمین کنفرانس ملی روز مهندسی صورت گرفت؛

معرفی فولاد مبارکه به عنوان واحد برتر تحقیق و توسعه

20 اسفند 1396 ساعت 15:57
می متالز - چهاردهمین کنفرانس ملی روز مهندسی با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس خانۀ صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، مدیـــــرعامل شـــــرکت شـــهرکهای صنعتی استان و جمعی از سازمانها و تشــکل های فـــعال در حــــوزه های مختـــلف صنـــعتی، خــــدماتی و فنـــی مهندسی برگزار و با توجه به عملکرد ارزشــــمند فـــولادمــــبارکه در حــــوزۀ تحقیق و توسعه در سال ۱۳۹۵ از دکتر بهرام سبحانی با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.
 

ایمیدرو: کاهش نرخ جهانی مواد معدنی به بنگاه های صنعتی آسیب زد

16 اسفند 1396 ساعت 22:56
می متالز - مدیر آموزش، پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: کاهش نرخ جهانی مواد معدنی سبب شد بسیاری از بنگاه های صنعتی و اقتصادی بزرگ کشور آسیب ببینند.
 

چرا ديگر از رخدادهاي ناگوار در صنايع شگفت زده نمي شوم

12 اسفند 1396 ساعت 13:10
می متالز - هنگامي كه حدود سي سال پيش از دانشكده فني فارغ التحصيل شدم به دليل ماهيت رشته تحصيلي ام در ارتباط با رويدادهاي ناگواری كه در صنايع مختلف رخ مي داد، بسيار حساس بودم. براساس آنچه در دوران تحصيل آموخته بودم هر رخدادي كه در صنعتي منجر به صدمه انساني يا دستگاهي مي شد ناشي از دو عامل خطاي بهره بردار و يا نقص فني پيش بيني نشده در تجهیزات، ارزيابی می گردید.
 

بیمارستان‌های مسی در راهند

29 اردیبهشت 1397 ساعت 01:28
می متالز - خواص ضدمیکروبی و ضدباکتریایی مس باعث شده از این فلز در ساخت بسیاری از تجهیزات بیمارستانی استفاده شود. حالا محققان کشورمان از این فلز برای ساخت لباس و ملحفه بیماران استفاده کرده‌اند تا بیش از گذشته سلامتی آن‌ها در بیمارستان تامین شود.
 ردپای تکنولوژی در معدن‌کاری روز به روز پررنگ‌تر می‌شود

فناوری؛ از کالایی لوکس تا ابزاری ضروری

18 اردیبهشت 1397 ساعت 00:01
می متالز - فناوری اکنون جایگاه خود را نزد معدن‌کاران از ابزاری لوکس به ابزاری کاربردی تغییر داده است؛ به‌طوری‌که امروزه فناوری تاثیر مستقیمی بر افزایش سود معدن‌کاری، بهبود ایمنی و تسریع بازگشت سرمایه دارد. در گزارش پیشِ رو با برخی از این فناوری‌ها آشنا می‌شوید.
 

عراق اقتصاد بدون نفت را پایه گذاری می کند

14 اردیبهشت 1397 ساعت 00:40
می متالز - 'حیدر العبادی' نخست وزیر عراق دستور تشکیل یک کمیته عالی برای پایه گذاری اقتصاد بدون نفت را در این کشور صادر کرد.
 

پردرآمدترین مشاغل حوزه فناوری در جهان

27 فروردین 1397 ساعت 00:12
می متالز - سالهای اخیر پیشرفت تکنولوژی، سرعت بسیار بالا و غیرمنتظره ای را پیموده است، مشاغلی که در این حوزه بوده‌اند نیز از مزایای خیلی خوبی برخوردار شده‌اند. همچنین کارهای زیادی هم که پیشتر حتی نامشان برایمان آشنا نبود، به مشاغل روز جهان اضافه شده و گوی رقابت را از سایر شغل‌های قبلی و قدیمی ربوده‌اند.
 

بانک‌ها برای رویارویی با بلاک‌چین آماده شوند

24 فروردین 1397 ساعت 16:14
می متالز - یک کارشناس حوزه بانکداری الکترونیکی با اشاره به تحولات پیش روی بانک‌ها در سال جدید، تغییرات حوزه بانکی را در این سال بسیار پرشتاب و نیازمند به فناوری های مالی جدید توصیف کرد.
 کرباسچی مطرح کرد:

افزایش سرعت اجرای پروژه بافت توسط MME

20 فروردین 1397 ساعت 00:49
می متالز - دستاوردهای بدست آمده در تکنولوژی پرد باعث شده تا این تکنولوژی بدون تبلیغات جای پای خود را محکم کند. مدیر شرکت MME در تهران در این باره می‌گوید: اجماع صنعت فولاد کشور، تصمیم‌گیران و مشتریان ایجاد شده که برای ادامه کار به سمت تکنولوژی بومی‌سازی شده ایران بیایند که بهتر از تکنولوژی های مشابه محصول تولید می‌کند.
 

تحول سازمانی از نگاه فناوری اطلاعات

29 اردیبهشت 1397 ساعت 01:23
می متالز - چطور دیجیتالی شدن به اصلاح فرآیندها کمک می‌کند؟ و اصلاح فرآیندها با نظارت درست و بازنگری مستمر رفتارهای درست را نهادینه می‌کند؟ «علیرضا رضایی‌نسب»، مدیر گروه فاوای شرکت ملی صنایع مس ایران در یادداشتی به این سئوالات پاسخ داده است.
 یکسال با اقتصاد ایران

جای خالی فناوری اطلاعات در صنایع خودروسازی

8 فروردین 1397 ساعت 23:54
می متالز - صنایع خودروسازی ایران درحالی همچنان بر شیوه سنتی محصول را به دست مصرف کننده نهایی می رساند که این صنعت در جهان تحت تاثیر تحول های شگرف فناوری اطلاعات و ارتباطات روزگار جدیدی را برای رفاه هرچه بیشتر مصرف کننده تجربه می کند.
 

امنیت بانکداری الکترونیک مرهون تلاش مجموعه‌هایی همچون گروه ملی انفورماتیک است

2 فروردین 1397 ساعت 11:51
می متالز - رییس کل بانک مرکزی امنیت در حوزه بانکداری الکترونیک را مرهون تلاش مجموعه‌هایی همچون گروه ملی انفورماتیک دانست و گفت: اقدامات انجام شده در حوزه بانکداری الکترونیک و اقبال و اعتماد مردم به آن موجب افزایش امنیت در نظام پولی، بانکی و کشور است و در حال حاضر اطمینان مطلوبی به این نوع فعالیت و ارایه خدمت در کشور وجود دارد.
 مدیرکل دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

تحقق یک حق شهروندی در وزارت صنعت، معدن و تجارت/ پاسخگویی به 97.5 درصد سؤالات متقاضیان

4 بهمن 1396 ساعت 03:36
می متالز - مدیرکل دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از پاسخگویی به 39 پرسش از 40 پرسش درخواست اطلاعات وارد شده (97.5 درصد پاسخگویی) به این وزارتخانه از آغاز اجرای سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات خبر داد.
 با پیگیری‌های دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت؛

بخشنامه جزئیات معافیت مالیات بر درآمد شرکت‌های تولید کننده نرم افزار ابلاغ شد

27 دی 1396 ساعت 03:02
می متالز - به گفته مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت فهرست اطلاعات واحدهای تولید فناوری اطلاعات جهت بهره‌مندی از معافیت مالیات بر درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی موضوع بند (د) ماده 132 قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی در بخشنامه معاونت مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی به ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ شد.
 

امضاء تفاهم نامه همکاری مگفا با مرکز کسب و کار استان جیونگ گی کره در تهران

5 مرداد 1396 ساعت 16:22
می متالز - شرکت مرکز گسترش فناوری اطلاعات ( مگفا ) و مرکز کسب و کار استان جیونگ گی کره جنوبی تفاهم نامه همکاری را برای پیشبرد سرمایه گذاری و گسترش ارتباطات تجاری بین شرکت های فعال در فناوری اطلاعات امضا کردند.
 روند های توسعه تکنولوژی

اتوماسیون نیروی کار دانش - محور

7 بهمن 1396 ساعت 03:44
می متالز - پیشرفت های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و رابط های طبیعی کاربر، خودکارسازی عمده وظایف نیروی کار دانش - محور را امکانپذیر ساخته‌ است.
 سی ان ان مانی منتشر کرد

375 میلیون شغل ممکن است تا سال 2030 در معرض اتوماسیون قرار بگیرند

21 دی 1396 ساعت 17:04
می متالز - گزارش های جدید هشدار جدی برای نیروی کار دارد: انعطاف پذیر بودن.
 

تولید روباتیک با سهم‌خواهی از بازارهای خارجی

18 شهریور 1396 ساعت 10:56
می متالز - امروز در بحث تولید تغییرات روزانه مطرح بوده و توسعه در واحدهای تولیدی با شتاب بیشتری درحال تحقق است.
 

سهم بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد باید با جذب فناوری های جدید افزایش یابد

21 تیر 1396 ساعت 11:35
می متالز - مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: سهم بخش معدن و صنایع معدنی با جذب فناوری های جدید در اقتصاد باید افزایش یابد.
 

كاهش هزینه‌های انرژی تولید آلومینیوم با اتوماسيون

2 خرداد 1396 ساعت 13:38
می متالز - صنعت آلومینیوم یکی از صنایع پرمصرف در بخش انرژی محسوب می‌شود. تأمین انرژی سهمی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد در هزینه تولید آلومینیوم دارد؛ از این رو کنترل دقیق در مصرف انرژی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در بهینه کردن مصرف انرژی می‌تواند به مقدار قابل ملاحظه‌ای از هزینه‌های تولید بکاهد.
 

پردرآمدترین مشاغل حوزه فناوری در جهان

27 فروردین 1397 ساعت 00:12
می متالز - سالهای اخیر پیشرفت تکنولوژی، سرعت بسیار بالا و غیرمنتظره ای را پیموده است، مشاغلی که در این حوزه بوده‌اند نیز از مزایای خیلی خوبی برخوردار شده‌اند. همچنین کارهای زیادی هم که پیشتر حتی نامشان برایمان آشنا نبود، به مشاغل روز جهان اضافه شده و گوی رقابت را از سایر شغل‌های قبلی و قدیمی ربوده‌اند.
 همزمان با برگزاری چهارمین نشست انتقال دانش و فناوری ایران و کره‌جنوبی انجام شد

امضای ۲۲ تفاهمنامه فناورانه صنایع کوچک و متوسط

28 دی 1396 ساعت 02:57
می متالز - زینب عبدی: آخرین نشست به‌هم‌رسانی بنگاه‌های کوچک و متوسط ایران و کره‌جنوبی با امضای ۲۲ تفاهمنامه در زمینه تولید عایق‌های حرارتی و برودتی، صفحه‌های خورشیدی و انرژی‌های نو، باتری‌های لیتیومی و موتورهای برقی بین ۸ بنگاه خارجی و ۵۵ بنگاه داخلی همراه شد.
 مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام كرد :

هدف مهم برگزاری “همایش عرصه یادگیری” انتقال دانش و اطلاعات است

27 خرداد 1396 ساعت 16:16
می متالز - نوزدهمین همایش عرصه یادگیری ۲۱ و ۲۲ تیرماه با حضور مدیران منابع انسانی کشور در ارومیه با موضوع “تجارب مدیران منابع انسانی در توسعه تولید و اشتغال” برگزار می شود.
 با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران

نخستین کنفرانس علوم و فناوری‌های شیمی کاربردی آغاز به کار کرد

19 اردیبهشت 1397 ساعت 23:55
می متالز - نخستین همایش ملی علوم و فناوری‌های شیمی کاربردی، شیمی زمین و شیمی محیط‌زیست در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری‌های پیشرفته ماهان کرمان صبح امروز آغاز به‌کار کرد. شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سرچشمه از حامیان این همایش هستند.
 

ارتباط هدفمند دانشكده متالورژی و مواد دانشگاه تهران با صنايع معدنی و متالورژی كشور تقويت می‌شود

15 اردیبهشت 1397 ساعت 01:04
می متالز - هومان خواجه نصيری گفت: برای من افتخار بزرگی هست كه می‌توانم به توسعه كسب‌وكار اين دانشكده معتبر كمك کنم.
 اصانلو:

مسوولان تصمیم‌گیر باید در پنجمین همایش سنگ آهن ایران حضور یابند

20 فروردین 1397 ساعت 03:39
می متالز - عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر گفت: بطوركلي برخی كشورهايي كه از ذخاير نفت غني برخوردارند به علت دسترسي آسان به نفت و درآمد زودهنگام كمتر به ساير پتانسيل‌هاي درآمدزاي خود از جمله بخش معدن توجه مي‌كنند.
 غلامی مطرح کرد؛

لزوم ورود دانشگاه‌ها به پروژه‌های بزرگ صنعتی

2 فروردین 1397 ساعت 15:20
می متالز - وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها باید از پروژه‌های کوچک خارج و در قالب طرح‌های بزرگ صنعتی فعالیت کنند.
 با حضور وزیر نفت انجام شد؛

امضای قرارداد پژوهشی وزارت نفت با ٥ دانشگاه کشور

25 اسفند 1396 ساعت 21:24
می متالز - ۵ قرارداد پژوهشی بین وزارت نفت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه اکتشاف امضا شد.
 رییس دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد؛

اهتمام به شرکت های دانش بنیان منجر به کاربردی شدن دانش می شود

7 اسفند 1396 ساعت 02:06
می متالز - رییس دانشگاه علم و صنعت ایران با تاکید بر اینکه اهتمام به شرکت های دانش بنیان منجر به کاربردی شدن دانش در کشور می شود، گفت: خوشبختانه طی چند سال گذشته شاهد عملکرد موفق دولتمردان در راستای حمایت و گسترش شرکت های دانش بنیان در کشور بوده ایم.
 

حسگرهای زیستی مسی می‌شوند

12 اردیبهشت 1397 ساعت 15:35
می متالز - محققان روس با کمک مس ریزپردازنده‌ای برای حسگرهای زیستی اختراع کرده‌اند که دقت فوق‌العاده بالایی دارد. حسگر زیستی کاربردهای فراوانی در پزشکی دارند و برای تشخیص برخی سرطان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 

باکتری مس‌دار!

12 اردیبهشت 1397 ساعت 15:29
می متالز - متانوتروف، باکتری‌ای است که از مس موجود در محیط‌زیست برای متابولیزه‌ کردن متان استفاده می‌کند. متان گاز خطرناکی است که در نتیجه فرآیندهای صنعتی آزاد می‌شود. از این رو متانوتروف‌ها برای جذب مس از محیط‌زیست اهمیت فوق‌العاده‌ای دارند.
 

مس در خدمت پزشکی و آزمایشگاه

12 اردیبهشت 1397 ساعت 15:01
می متالز - محققان دانشگاه «بریتیش کلمبیا» موفق به تولید سطح مسی شده‌اند که هم دافع و هم جاذب مایعات رسانا مانند آب و خون است. این سطح مسی می‌تواند در آزمایشگاه‌ها و صنایع وابسته به پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.
 

مس؛ تن‌پوش آینده

31 فروردین 1397 ساعت 05:15
می متالز - ویژگی‌های منحصربه‌فرد مس مانند ضربه‌پذیری و رسانا بودن باعث شده دانشمندان به دنبال استفاده از آن در کاربردهای روزمره باشند. حالا محققان دانشگاه استنفورد می‌گویند توانسته‌اند با مس به منسوجاتی برسند که می‌تواند تن‌پوش‌های آینده باشد.
 معاون پژوهشی وزیر نفت خبر داد

ایجاد 12 انستیتو تحقیقاتی در حوزه نفت و گاز در دانشگاه‌های کشور

5 اسفند 1396 ساعت 01:39
می متالز - معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت از راه‌اندازی 12 انستیتو تحقیقاتی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاهای کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر در دانشگاه‌های تهران،‌ شریف و علم و صنعت این انستیتوها راه‌اندازی شده است.
 

کسب رتبه نخست تحقیقات فراوری عناصر نادر خاکی در خاورمیانه توسط ایران

17 بهمن 1396 ساعت 23:16
می متالز - رییس مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران گفت: جمهوری اسلامی از نظر تحقیقات فراوری عناصر نادر خاکی در بین کشورهای منطقه و خاورمیانه رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
 درباره مفهوم «مسئولیت اجتماعی شرکتی»

تغییر جهان به‌جای تخریب آن

4 دی 1396 ساعت 07:30
می متالز - نظریه‌پردازی درباره مسئولیت اجتماعی شرکتی، عمری طولانی دارد؛ از دهه چهل میلادی تاکنون افراد مختلفی در این‌باره نظریه‌پردازی کرده‌اند. یکی از متأخرترین نظریات در این زمینه، خلق ارزش مشترک (CSV) است.
 معاون آموزشی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

70 درصد تولید و خلق ثروت در اختیار 17 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان است

21 آبان 1396 ساعت 11:38
می متالز - معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 17 درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور، 70 درصد از تولید و خلق ثروت را در اختیار دارند.
 قبادیان در بازدید از غرفه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نمایشگاه مطبوعات:

برنامه ریزی برای آموزش ۱۱ میلیون نفر ساعت در حوزه های صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۶/ تحقق ۵۰ درصدی برنامه تاکنون

12 آبان 1396 ساعت 13:13
می متالز - به گفته معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال برای آموزش ۱۱ میلیون نفر ساعت در حوزه های صنعت، معدن و تجارت برنامه ریزی شده که تاکنون ۵۰ درصد این برنامه اجرایی شده است.
 سازمان ملل متحد منتشر کرد:

رده‌بندی کشورها در توسعه انسانی

18 فروردین 1396 ساعت 13:59
می متالز - سازمان ملل متحد طبق روال هر سال گزارش توسعه انسانی خود را منتشر کرد. این گزارش با عنوان «گزارش توسعه انسانی 2016؛ توسعه انسانی برای هرکس» حکایت از آن دارد که گر چه ایران همانند سال گذشته نمره 0.774 را کسب کرده، اما رتبه کشورمان نسبت به سال گذشته یک پله سقوط کرده که علت آن صعود رتبه کوبا بوده است.
 

کرباسیان از نمایشگاه کتاب، حجاب و عفاف ایمیدرو دیدن کرد

16 بهمن 1395
می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از نمایشگاه دو گانه ایمیدور در بخش های «کتاب» و همچنین «حجاب و عفاف» دیدن کرد. مهدی کرباسیان امروز از نمایشگاه حجاب و عفاف ایمیدرو با حضور در طبقه دوم این سازمان از نزدیک با محصولات عرضه شده در حوزه حجاب و عفاف دیدن کرد.
قراضه و بازیافت
 

بهبود صادرات قراضه روسیه

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:10
می متالز - روسیه که یکی از بزرگترین صادرکننده های قراضه دنیاست در سه ماه نخست سال جاری میلادی از رشد چشمگیر صادرات قراضه خود نسبت به سال قبل خبر داده است.
 

بازار قراضه شرق آسیا در ثبات

30 اردیبهشت 1397 ساعت 15:08
می متالز - قیمت قراضه وارداتی کانتیرنی در شرق آسیا در ثبات است و آخرین قیمت 340 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده است.
 

بهبود عملکرد بازار واردات قراضه در ترکیه

28 اردیبهشت 1397 ساعت 17:44
می متالز - فعالیت بازار واردات قراضه در ترکیه بهتر شده است. در حالی که یک هفته ای بود که فعالیتی نداشت و قیمت ها تحت فشار بودند.
 

رشد قیمت قراضه در ژاپن

28 اردیبهشت 1397 ساعت 17:44
می متالز - با توجه به افزایش تقاضا و رشد قیمت قراضه در بازار داخلی ژاپن، کارخانه توکیو استیل نیز قیمت خرید قراضه از بازار داخلی را تا 9 دلار هر تن بالا برد.
 

بهره برداری از مرکز اتوماسیون اسقاط خودرو فولاد کالا

25 اردیبهشت 1397 ساعت 15:21
می متالز - با حضور رییس ستاد مدیریت حمل و نقل کشور از مرکز اتوماسیون اسقاط خودرو با ظرفیت ۳۰تن اسقاط در ساعت در شرکت فولاد کالا ( فوکا) از زیرمجموعه هلدینگ توکا فولاد در شهرک صنعتی رازی بهره برداری شد.
 

قراضه بخشی از سهم بازار سنگ آهن چین را می گیرد

25 اردیبهشت 1397 ساعت 13:58
می متالز - تحلیل ها حاکی از آن است که دوره جدید مقررات زیست محیطی در چین می تواند موجب شود تولید سالانه فولاد خام این کشور تا سال 2020 نسبت به سال 2017 حدود 5.5 درصد کاهش یافته به 800 میلیون تن برسد.
متالورژی
 دبیر انجمن صنعت ریخته گری ایران: ‏

دستكاری تعرفه‌ها دردی را درمان نمی‌كند

16 اسفند 1396 ساعت 13:07
می متالز - موضوع تعرفه واردات ورق های فولادی به یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در حوزه صنایع تبدیل شده است چرا که در زمان ارزانی ورق های فولادی در بازارهای جهانی، تعرفه واردات این کالا افزایش یافت و صاحبان صنایع امکان واردات آن را پیدا نکردند.
 

موفقیت جدید سارائه در راه‌اندازی تجهیزات ریخته‌گری

8 اسفند 1396 ساعت 10:51
می متالز - سارائه اسپانیا تجهیزات ریخته‌گری مداوم کارخانه شهر باسوری شرکت سی دنور (SIDENOR)، معروف به شهر فولاد را راه‌اندازی کرد.
 

در بهترین شرایط، تنها 70 درصد ظرفیت صنایع ریخته‌گری کشور فعال است

24 دی 1396 ساعت 10:21
می متالز - عبدالرحمان ارشدی، مدیرعامل ریخته‌گری تراکتورسازی ایران در خصوص وضعیت صنایع ریخته‌گری ایران گفت: صنعت ریخته‌گری یکی از روش‌های قدیمی ریخته‌گری برای تولید قطعه است و انواع و اقسام دارد که شامل فولاد، چدن و فلزات غیر آهنی می‌شود. شرکت ریخته‌گری تراکتورسازی ایران در حوزه ریخته‌گری قطعات چدنی به فعالیت می‌پردازد، ظرفیتی در حدود 60 هزار تن دارد و بزرگ‌ترین واحد ریخته‌گری چدن در کشور و حتی در دنیا است.
 جلالی خبر داد:

حضور بیش از ۵۰۰ شرکت و نام تجاری داخلی و خارجی در چهاردهمین نمایشگاه ایران متافو

22 آبان 1396 ساعت 21:59
می متالز - رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه ایران متافو از حضور هیات‌های خارجی در روز دوم چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو خبر داد.
 

تولید در ایران در اولویت نیست

6 آبان 1396 ساعت 20:52
می متالز - دبیر انجمن صنفی کارخانجات ریخته‌گری بیان کرد: بین دانشگاه و صنعت که سال های پیش جداگانه تشکیل شده‌ و بدون نیاز از هم رشد کرده‌اند ایجاد پیوند سخت است. برای ایجاد پیوند باید در روند طبیعی یک محیط مناسبی وجود داشته و یک نیازی برای این پیوند بوجود آید.
 صالحی خبر داد:

ارائه جدیدترین روش‌های علمی دنیا در iMat ۲۰۱۷

14 شهریور 1396 ساعت 22:11
می متالز - دبیر ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد (iMat 2017) گفت: کارگاه‌های این کنفرانس براساس نیازسنجی صورت گرفته در صنایع، برگزار می‌شود.
 

کاهش مصرف نسوز در فولاد مبارکه اصفهان هم تراز با استانداردهای جهانی

23 اردیبهشت 1397 ساعت 12:04
می متالز - مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه از کاهش مصرف نسوز در این شرکت و ثبت رکورد مصرف نسوز به میزان ۶.۱۵ کیلوگرم بر تن مذاب در ناحیۀ فولادسازی در فروردین ماه خبر داد.
 عوامل رونق‌بخش نسوزها در امسال کدامند؟

دیرگدازها در انتظار حمایت از کالای ایرانی

17 فروردین 1397 ساعت 14:32
می متالز - صنعت نسوز یکی از صنایعی است که وابستگی زیادی به صنعت فولاد دارد، از این رو حال و روز این صنعت در امسال می‌تواند وضعیت این صنعت را رقم بزند.
 غلامعلی کهباسی، مدیرعامل شرکت فرآورده‌های نسوز راه صنعت

محدودیت بازار مصرف، اصلی‌ترین چالش صنعت نسوز

16 فروردین 1397 ساعت 11:53
می متالز - امروز حجم عمده‌ای از نسوز مصرفی در صنایع کشور در داخل قابلیت تولید دارد، قسمتی نیز که قابلیت تولید داخل ندارد از طریق واردات تامین می‌شود. درسال‌های اخیر تعرفه واردات محصولات نسوز به کشور به منظور حمایت از تولیدکننده داخلی بالا رفته است اما همچنان این صنعت نیز همانند بسیاری از صنایع دیگر کشور درگیر مشکلاتی است که موجب خالی ماندن قسمتی از ظرفیت تولید شده است.
 با مروری بر صنعت نسوز در سال ۹۶

دیرگدازها به‌دنبال آمایش سرزمین

27 اسفند 1396 ساعت 10:53
می متالز - سال ۹۶ با فراز و نشیب‌های خود رو به پایان است. در این سال صنعت دیرگداز برای پرشدن ظرفیت مازاد تولید خود، شاهد تحولات بسیاری بوده که از جمله آنها می‌توان به بهره‌برداری از چند کارخانه فولاد اشاره کرد که این موضوع سبب رونق نسوزها در سال‌های آینده خواهد شد.
 

بومی‌سازی مکانیزم قطعات دریچه های کشویی پاتیل های فولادسازی

12 اسفند 1396 ساعت 00:17
می متالز - علیرضا صالحیان با اعلام این موضوع که قطعات مکانیزم دریچه های کشویی پاتیل‌های فولاد در کشور بومی سازی شد و برای دریافت این قطعات نیازی به خروج ارز از کشور نمی‌باشد.
 دیرگدازها در مرز ذوب شدن

افزایش نرخ دلار« نسوزها» را شوکه کرد

3 اسفند 1396 ساعت 13:15
می متالز - «نسوز» جزو صنایع راهبردی به شمار می‌رود که برای صنایع انرژی‌بر نقشی حیاتی دارد. از آنجا که مواد اولیه این صنعت به صورت وارداتی تامین می‌شود، افزایش ناگهانی نرخ دلار در هفته‌های گذشته شوک‌های غیرقابل پیش‌بینی برای این دیرگدازها ایجاد کرده است.
 

ارتباط هدفمند دانشكده متالورژی و مواد دانشگاه تهران با صنايع معدنی و متالورژی كشور تقويت می‌شود

15 اردیبهشت 1397 ساعت 01:04
می متالز - هومان خواجه نصيری گفت: برای من افتخار بزرگی هست كه می‌توانم به توسعه كسب‌وكار اين دانشكده معتبر كمك کنم.
 

چین در سال 2017 چقدر زغال متالورژی وارد کرد؟

29 فروردین 1397 ساعت 22:57
می متالز - براساس تحلیل Platts، تجارت زغال متالوژی در منطقه آسیا-اقیانوس آرام، در سال 2017 با یک درصد افزایش به 57.7 میلیون تن رسید.
 

افزایش تولید فروسیلیسیم در میدکو به 24000 تن در سال

23 فروردین 1397 ساعت 14:01
می متالز - ظرفیت کارخانه فروسیلیس غرب پارس از 12000 هزار تن در سال به 24000 تن افزایش یافت.
 

تنور صنعت فروسیلیس ملایر با تدبیر دولت گرم شد

16 اسفند 1396 ساعت 23:01
می متالز - همت دولتمردان تدبیر و امید موجب شده است که چرخ واحدهای بزرگ صنعتی شهرستان ملایر دوباره به حرکت درآید و در این میان تنور صنعت فروسیلیس این شهرستان گرم تر از گذشته شود.
 

معرفی حال و آینده زیرمجموعه میدکو و نحوه تامین مالی

14 دی 1396 ساعت 02:31
می متالز - مدیرعامل شرکت فروسلیس غرب پارس با معرفی حال و آینده این زیرمجموعه هلدینگ میدکو،از نحوه تامین مالی این شرکت خبر داد.
 بررسی فهرست جدید قیمت های پایه نشان می دهد؛

بهای محصولات شیمیایی در سراشیبی

8 خرداد 1396 ساعت 10:47
می متالز - مقایسه قیمت پایه محصولات شیمیایی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت و ۷ خردادماه نشان می دهد که اکثر کالاها روندی نزولی داشته اند.
 

بررسی روش‌های احیای آلومینیوم و ارائه آخرین دستاوردهای این حوزه در یک کنفرانس علمی

18 دی 1396 ساعت 23:14
می متالز - با برپایی پنجمین کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم، درباره فناوری احیای آلومینیوم و کاربردهای نانوتکنولوژی در این حوزه بحث و تبادل نظر خواهد شد.
 رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان چهار محال و بختیاری:

مشارکت صنعت و دانشگاه در همایش بین المللی متالورژی

13 اردیبهشت 1396 ساعت 01:30
می متالز - رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان چهار محال و بختیاری در نشست هم اندیشی دانشگاه و صنعت گفت: همایش بین المللی متالورژی به صورت مشارکتی شهریور ماه در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود.
آخرین رویدادها
جستجوی مشاغل
مناقصه ها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما