آرشیو اخبار


6 پیشنهاد مرکز پژوهش‌ها برای اصلاح ساختار صنایع بالادستی نفت و گاز

26 فروردین 1398 - 03:01
می متالز - مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی ضمن بررسی تجربه کشور نروژ در مدیریت منافع حاصل از توسعه میادین نفت و گاز، به مشکلات اصلی ساختار صنایع بالادستی نفت و گاز ایران اشاره کرد و شش پیشنهاد برای اصلاح ساختار این صنایع ارائه داد.
تا پایان سال آبی

میزان بارش‌ها سه برابر سال گذشته می‌شود

26 فروردین 1398 - 02:54
می متالز - مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، میزان بارش‌ها تا پایان سال آبی به حدود ۷۰ میلیارد مترمکعب در جریانات آب سطحی می‌رسند که این میزان سه برابر سال گذشته است.

حرکت جهادی بانک گردشگری در مسیر تحقق شعار رونق تولید

26 فروردین 1398 - 02:51
می متالز - بانک گردشگری که با سرمایه ثبت شده ۶٠٠٠میلیارد ریالی در بازار فرابورس تهران حضور دارد، درصدد افزایش سرمایه ۵٠٠ درصدی است که مرحله نخست این افزایش سرمایه از ۶٠٠٠ به ١۵٠٠٠میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران خواهد بود و در مرحله دوم افزایش سرمایه از ١۵٠٠٠ به ٣۶٠٠٠ میلیارد ریال در مرحله دوم اجرایی خواهد نمود.

ورشکستگی برخی شرکتهای کره‎ای پس از تحریم آمریکا علیه ایران

25 فروردین 1398 - 02:41
می متالز - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی گفت: به‌دنبال کاهش روابط اقتصادی ایران و کره جنوبی پس از تحریم بسیاری از شرکت‌های موسوم به SME یا شرکت‌های متوسط و کوچکی که با ایران روابط داشتند، دچار ورشکستگی شدند.

سایه سنگین آثار روانی صعود قیمت دلار بر اقتصاد ایران

26 فروردین 1398 - 02:35
می متالز - یک کارشناس ارز گفت: بر همگان مسلم است که پول ما دیگر آن پول سابق نیست و آن قدرت همیشگی را ندارد. با توجه به این موارد نباید انتظار داشته باشیم که آن آثار روانی که در بازار دلار به وجود آمد از میان رفته باشد. چرا که کماکان به قوت خود باقی مانده و البته طبیعی نیز است. ما شاهد بودیم که هر دلار قیمت ١٩ هزار تومان را نیز تجربه کرد. باید به این اعتقاد برسیم که کم و بیش فشارها برای افزایش قیمت دلار به شدت کاهش پیدا کرده است.

شفاف سازی پالایش نفت بندرعباس در خصوص آتش سوزی در پالایشگاه

26 فروردین 1398 - 02:30
می متالز - شرکت پالایش نفت بندرعباس اعلام داشت پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر آتش سوزی در این پالایشگاه به استحضار می رساند.

مزایده بانک پارسیان نتیجه ای نداشت

26 فروردین 1398 - 02:21
می متالز - بانک پارسیان اعلام داشت مزایده فروش سهام بانک پارسیان در شرکت های گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، مهر پترو کیمیا، مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و تامین سرمایه لوتوس پارسیان متقاضی نداشت.

سریال تغییر سهامدار در هپکو ؛ قسمت چندم!؟

26 فروردین 1398 - 02:12
می متالز - پایانی برای واگذاری شرکت هپکو ظاهرا نیست که نیست و این شرکت بزرگ تولید کننده ماشین آلات راهسازی از یک دهه پیش به طور دائم در حال واگذاری است!
یک کارشناس بازار سرمایه:

موضوع تبلیغات و آشنا کردن سرمایه‌ گذاران و آحاد مردم با بازار سرمایه از اهم واجبات است

26 فروردین 1398 - 02:03
می متالز - فاینکس ۲۰۱۹ اتفاقی است، که در نخستین روزهای سال آینده به عنوان بزرگترین رویداد اقتصادی کشور رقم می‌ خورد.
مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران:

به شکل قابل توجهی در نمایشگاه بورس حضور خواهیم داشت

26 فروردین 1398 - 01:58
می متالز - مهدی رباطی، مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران در رابطه با پیش‌ بینی وضعیت بازار سرمایه ایران در سال جاری با تاکید بر وجود ظرفیت رشد برای این بازار گفت: بازار سرمایه از حیث اقتصادی و فضای این بازار، ظرفیت بسیار بالایی برای رشد دارد؛ چرا که شرکت‌ ها به هیچ عنوان متناسب با افزایش قیمت دلار و تورم سال گذشته و همچنین تورم پیش‌‎ بینی‌ شده برای سال ۹۸ ، رشد قیمتی نداشته‌ اند و بازده آنها در مقایسه با بازارهای موازی مانند طلا، مسکن و ارز عقب مانده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما