آرشیو اخبار


اقدام‌های متقابل تهران از ۴ زاویه بررسی شد

راهکار راهبردی برای رفع تنش ایران آمریکا / کیش ایران به اروپا

26 اردیبهشت 1398 - 21:02
می متالز - اقدام‌های متقابل تهران درباره برجام از 4 زاویه مورد بررسی قرار گرفت. تحلیلگران در خصوص راهکار برای تنش راهبردی ایران و امریکا از خرد راهبردی سخن به میان می‌آورند. تحلیل امروز به این مساله می‌پردازد.
روسیه:

مهلت ۶۰ روز ایران شامل ما نمی‌شود

23 اردیبهشت 1398 - 15:57
می متالز - به گفته مقامات بلندپایه ایرانی و روسی، ضرب‌الاجل تعیین شده تهران درباره لزوم اجرای برجام، تنها خطاب به کشورهای اروپایی است که با وجود ادعای حمایت از توافق هسته‌ای، اقدام جدی در دفاع از آن در برابر اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا نکرده‌اند.
وزیر خارجه آلمان:

به توافق با ایران نیاز داریم

23 اردیبهشت 1398 - 14:48
می متالز - وزیر خارجه آلمان با بیان اینکه ترامپ نتوانسته اتحاد کشورهای اروپایی را خدشه‌دار کند، گفت با وجود توافق هسته‌ای، جهان امن‌تر است.
موگرینی:

باید از افزایش تنش با ایران اجتناب شود / اتحادیه اروپا با تمام ابزارهای خود از برجام حمایت می‌کند

23 اردیبهشت 1398 - 00:37
می متالز - فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید: «ما همچنان به صورت کامل از برجام حمایت می‌کنیم. من امروز با وزرای خارجه انگلستان، آلمان و فرانسه در این رابطه دیدار خواهم کرد تا در خصوص بهترین راهکارها درباره اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران گفتگو کنیم.»
با تعیین موقعیت خودرو در یک‌سالگی نقض برجام مطرح شد

راهکار کاهش اثرگذاری تحریم‌ها بر صنعت خودرو

22 اردیبهشت 1398 - 09:14
می متالز - خروج ایالات‌متحده آمریکا از توافق نامه برجام در شرایطی یکسالگی خود را پشت‌سر گذاشت که صنعت خودرو متاثر از بازگشت تحریم‌ها بار دیگر با چالش‌های فراوانی مواجه شد. هرچند تصور می‌شد که اجرای برجام و حضور سرمایه‌گذاران خارجی تا حدودی به بهبود زیرساخت‌های صنعت خودرو کمک کرده، با این حال لغو برجام گویای این واقعیت بود که خودروسازی ایران آسیب‌پذیرتر از آن است که با حضور یکی دو ساله سرمایه‌گذاران خارجی و عقد قراردادهای خودرویی بتواند بار بسیاری از مشکلات از جمله تحریم‌ها را به دوش کشد.
در گفت‌وگو با مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه مطرح شد

تنش ایران و آمریکا به کجا ختم می‌شود؟ / گاهی مذاکره در اوج بحران رخ می‌دهد / سیاست خارجی ترامپ به کجا می‌انجامد؟

22 اردیبهشت 1398 - 21:07
می متالز - اروپا، روسیه و چین تا وقتی که ایران و آمریکا به مناقشه خود پایان دهند می‌توانند موضع هایی له یا علیه ایران داشته باشند یا در میانه بایستند اما در نهایت چون مناقشه بین ایران و آمریکاست، این دو کشور باید مناقشه را بین خود حل کنند.
نشریه « فارن افرز» در تحلیلی پاسخ داد

ترامپ درباره ایران چه باید بکند؟/ترامپ به دنبال مذاکره با ایران

21 اردیبهشت 1398 - 09:46
می متالز - نشریه فارن افرز رسانه وابسته به اندیشکده «شورای روابط خارجی» آمریکا به نقل از ۷۵ تحلیلگر در ۱۰ کشور جهان می‌نویسد: اگر آمریکا فرض کرده تهران تحت فشار تسلیم می‌شود، ثبات ایران را بسیار دست کم گرفته چراکه کاهش تعهدات هسته‌ای تهران نشان می‌دهد رویکرد فشار حداکثری ترامپ پاسخگو نبوده است.

بیانیه مشترک اروپایی‌ها درباره تصمیم برجامی ایران

19 اردیبهشت 1398 - 16:36
می متالز - اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای عضو برجام نسبت به تصمیم دیروز ایران در رابطه با توقف برخی اقدام‌های هسته‌ای بر پایه معاهده برجام بیانیه مشترک صادر کردند.
تحویل نامه برجامی ایران به اروپایی‌ها

بیانیه شورای عالی امنیت ملی صادر شد/حسن روحانی: امروز روز پایان برجام نیست، بلکه گام جدید در برجام است

18 اردیبهشت 1398 - 19:28
می متالز - نامه تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشورمان مبنی بر «توقف اجرای برخی تعهدات جمهوری اسلامی ایران ذیل برجام» به سفرای کشورهای اروپایی تحویل داده شد.
دو روی سکه معدنکاری در آسیای میانه

قرقیزها بر اورانیوم غلبه کردند

14 اردیبهشت 1398 - 13:52
می متالز - آسیای میانه تاکنون چندان روی خوشی به استخراج اورانیوم نشان نداده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما