آرشیو اخبار


کارشناس حوزه انرژی

کشور ظرفیت ۳۰۰ روز خورشیدی را دارد

22 فروردین 1398 - 13:44
می متالز - احمدی گفت: ایران ظرفیت استفاده از انرژی خورشیدی را در طول سال به‌مدت ۳۰۰ روز دارد و می‌تواند در استفاده از این انرژی پاک و در دسترس پیشگام باشد.

افزایش بهره‌وری ژنراتورهای بادی به کمک هوش مصنوعی

8 اسفند 1397 - 22:56
می متالز - گوگل در حال کار روی پروژه‌ای برای پیش‌بینی وضعیت باد در مناطق مختلف است؛ سیستم هوشمندی که می‌تواند بهره‌وری و اتکاپذیری توربین‌های بادی را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.
رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه‌های صنعت آب و برق مطرح کرد؛

برگزاری نمایشگاه بین المللی انرژی تجدیدپذیر با حضور ۵۷ شرکت داخلی و خارجی

28 بهمن 1397 - 17:31
می متالز - ببران گفت: نمایشگاه بین المللی انرژی تجدیدپذیر با حضور ۵۷ شرکت داخلی و خارجی از تاریخ دوم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
کارشناس حوزه انرژی مطرح کرد؛

هدر رفت ۳۰۰ روز آفتابی در کشور/ مناطق کویری می‌توانند قطب تولید برق کشور شوند

21 بهمن 1397 - 22:37
می متالز - شریفی دونچالی گفت: فلات مرکزی ایران با داشتن نزدیک به ۳۰۰ روز آفتابی در سال، بهترین مکان برای تولید انرژی‌های نو هستند.
با حضور دکتر جهانگیری انجام شد؛

افتتاح نیروگاه خورشیدی هشت مگاواتی شهدای همدان

16 بهمن 1397 - 23:34
می متالز - نیروگاه خورشیدی هشت مگاواتی شهدای همدان با حضور معاون اول رئیس جمهور در کبودرآهنگ استان همدان به طور رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
براساس اعلام وزارت نیرو؛

ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو به ۶۸۰ مگاوات رسید/ تولید ۲۷۵۱ میلیون کیلووات ساعت برق از منابع تجدیدپذیر

6 بهمن 1397 - 22:15
می متالز - هم‌اکنون ۴۴۵ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۶۸۰ مگاوات رسیده است.
عضو کارگروه ترویج انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اتاق بازرگانی ایران:

ایجاد 100 هزار شغل در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان برنامه ششم

15 دی 1397 - 14:33
می متالز - عضو کارگروه ترویج انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اتاق بازرگانی ایران گفت: در صورت رفع موانع و احداث 5 هزار مگاوات ظرفیت تجدید پذیر طبق برنامه ششم، میزان اشتغال به 100 هزار شغل خواهد رسید. از این رو اگر از دیدگاه توسعه پایدار به مصالح کشور نگاه کنیم، تجدید پذیرها نقش مهمی در آن بر عهده خواهند داشت.

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر راهی برای حل مشکلات شرق اصفهان

15 دی 1397 - 14:29
می متالز - با توجه به تصمیم حاکمیت در زمینه صادرات برق، اگر حمایت اصولی و درست از تولید و توسعه انرژی‌های پاک صورت گیرد می‌توان بر مشکلات به وجود آمده فائق آمد و استان اصفهان هم توانایی این را دارد که به قطب صادراتی برق تجدیدپذیر تبدیل شود.
نماینده مردم میانه در مجلس:

یارانه انرژی پرمصرف‌ها ده برابر کم مصرف‌ها/ بی‌اعتمادی بین سرمایه گذاران انرژی‌های تجدیدپذیر

15 دی 1397 - 14:14
می متالز - نماینده مردم میانه در مجلس با بیان اینکه توسعه انرژی‌های تجدید پذیر یک سیاست ملی است، گفت: عوارضی که در قبوض پرداختی مردم درج شده است مستقیما به توسعه تجدید پذیرها اختصاص نمی‌یابد و این امر موجب شده است که پرداخت نیروگاه های تجدیدپذیر به تاخیر بیفتد و بی اعتمادی در بین سرمایه گذاران ایجاد شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس:

توسعه تجدیدپذیرها راهکاری برای حل بحران‌های آب و اشتغال

15 دی 1397 - 14:10
می متالز - یکی از راه حل‌هایی که بحران آب و اشتغال را پوشش می‌دهد توسعه سیستم خورشیدی است. چرا که گسترش این امر به دلیل آنکه به منابع آبی بی نیاز است، می‌تواند احیاگر منابع آبی باشد و از آن جهت که به تولید برق می‌پردازد، با فروش برق تولیدی حاصل از آن به مجموعه وزارت نیرو درآمدی پایدار و مطمئن ایجاد می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما