آرشیو اخبار


سید علی حسینی خبر داد:

بورس انرژی آماده برای تامین مالی زغال سنگی ها

1 مرداد 1398 - 13:29
می متالز - مدیرعامل بورس انرژی ایران با اشاره به ظرفیت های بازار سرمایه برای پذیرش سهام و همچنین عرضه محصولات شرکت های فعال در صنعت زغال سنگ گفت: بورس انرژی آماده کمک به تامین مالی این فعالان و تقویت صادرات آنها از طریق رینگ صادراتی است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد:

نقش مهم بازار سرمایه در اقتصاد ملی/ بورس به کمک توسعه صنعت زغال سنگ می آید

1 مرداد 1398 - 12:34
می متالز - عصر دیروز دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و محمدرضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با معدنکاران و تولید کنندگان زغال سنگ دیدار و گفتگو کردند.

دیدار مدیران ارشد بازار سرمایه با تولید کنندگان زغال سنگ

1 مرداد 1398 - 12:16
می متالز - عصر دیروز دکترشاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و محمدرضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با معدنکاران و تولید کنندگان زغال سنگ دیدار و گفتگو کردند.
معادن زغال‌سنگ از ۱۰۰ درصد ظرفیت خود استفاده نمی‌کنند

کوتاهی بخش خصوصی در کشف رگه‌های زغال‌سنگ

30 تیر 1398 - 17:27
می متالز - مقدار تولید کنونی زغال‌سنگ کشور حدود ۱.۵ تا یک میلیون و ۷۰۰ تن کنسانتره زغال‌سنگ کک‌شو است، درحالی که نیاز حداقلی کشور به این کنسانتره از سال بعد حدود ۳.۵ تا ۴ میلیون تن ارزیابی شده و کشور ما با استفاده کنونی از زغال‌سنگ تا ۴۰۰ سال دیگر ظرفیت دارد.

آنچه بقای زغال‌سنگ را تضمین می‌کند

30 تیر 1398 - 17:25
می متالز - قیل و قال بر سر زغال‌سنگ بسیار است اما چرا با همه حرف و حدیث‌ها هنوز سایه پررنگ کانی سیاه از سر بازار مواد معدنی کم نمی‌شود؟
طی سال مالی پیش رو انجام می شود:

"بی اچ پی"، آماده کاهش تولید زغالسنگ شد/ چرخش به سمت بازار ژاپن و تایوان

30 تیر 1398 - 12:20
می متالز - تولید زغالسنگ شرکت بی اچ پی بیلیتون در استرالیا طی یکسال آینده کاهش می یابد.

سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی در زغالسنگ البرز مرکزی چشم انتظار خوراک

25 تیر 1398 - 15:08
می متالز - توسعه صنعت فولاد به روش کوره بلند(سیستمی که سهم ۷۵ درصدی در تولید فولاد جهان دارد) در کشورمان، وابستگی به سوخت زغالسنگ دارد که اکنون میزان تولید با مصرف همخوانی نداشته و این امر پیامد واردات برای این بخش را بدنبال دارد.
صادق نژاد، مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي مطرح كرد:

توليد سال گذشته ١٢٠ هزار تن كنسانتره بوده و هدف گذاري ما براي امسال ١٥٠ هزار تن است/ سه ماه اول امسال تاكنون مشتري ٧٠ درصد توليد كارخانه زغالشويي، ذوب آهن اصفهان بود

24 تیر 1398 - 21:53
می متالز - صادق نژاد مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي در ديدار خبرنگاران از اين واحد عنوان كرد: عمليات اجرايي كارخانه در سال ١٣٩٣ با استفاده از توان متخصصان داخلي آغاز شد و در اسفند سال ١٣٩٥ به پايان رسيد و فعاليت خود را از فروردين ٩٦ آغاز كرده ظرفيت ورودي يا به عبارتي خوراك كارخانه زغالشويي شركت البرز مركزي ٥٠٠ هزارتن در سال است كه پس از عمليات فرآوري ٣٥٠ هزارتن كنسانتره زغال‌سنگ توليد مي ‌كند.

شرکت زغال سنگ البرز مرکزی در انتظار مجوزات محیط زیستی برای طرح کک سازی/ زغال شویی جدید شرکت زغال سنگ البرز مرکزی مدرن و تولید کننده محصول با کیفیت بالاست

24 تیر 1398 - 15:36
می متالز - شرکت زغال سنگ البرز مرکزی از سال ۱۳۱۴ فعالیت های معدنی خود را در بحث اکتشاف و استخراج معدنی آغاز کرده و در کیاسر (در بخش معدن)، در سوادکوه (در بخش کارمزد و کارسنگ)، در کردآباد (در بحث اکتشاف) و در گلیران (در بحث اکتشاف و استخراج) مشغول فعالیت است.

ردپای عناصر نادر در کانی سیاه

24 تیر 1398 - 15:29
می متالز - تا حدود سال ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۷ خورشیدی) امریکا بزرگ‌ترین تولیدکننده عناصر نادر خاکی بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما