آرشیو اخبار


بهبود کیفیت و کاهش عیوب تختال‌های تولیدی در فولاد هرمزگان

5 تیر 1398 - 12:32
می متالز - معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف استراتژیک فولاد هرمزگان افزایش کیفیت محصول تولیدی و بالا بردن میزان رضایت مشتریان داخلی و خارجی است.

بهبود کیفیت و کاهش عیوب تختال‌های تولیدی در فولاد هرمزگان

4 تیر 1398 - 12:39
می متالز - معاون بهره برداری فولاد هرمزگان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف استراتژیک فولاد هرمزگان افزایش کیفیت محصول تولیدی و بالا بردن میزان رضایت مشتریان داخلی و خارجی است.
برای اولین بار در کشور انجام شد؛

پوشش دهی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم با تـلاش متخصصان

1 تیر 1398 - 22:06
می متالز - فولاد مبارکه و همکاری شرکت‌های داخلی برای اولین بار در ایران، صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم به روش پاشش حرارتی (HVOF) پوشش‌دهی شد و عمر کاری این صفحات از ۳۰ به ۷۰ هزار تن تختال افزایش یافت که نه‌تنها در کشور، بلکه در دنیا نیز رکوردی قابل‌ملاحظه به شمار می‌آید.

نکاتی در خصوص افزایش سرمایه «تایرا»

28 خرداد 1398 - 18:28
می متالز - شرکت تراکتورسازی ایران گزارش توجیهی افزایش سرمایه 77.8 درصدی به مبلغ 140 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی را در سامانه کدال قرار داد. جبران قسمتی از سرمایه‌گذاری انجام شده برای شرکت موتورسازان (خموتور) و شرکت ریخته‌گری (ختراک) به عنوان اهداف اصلی مصارف این افزایش سرمایه برشمرده می‌شود. تمرکز بر ثبت افزایش سرمایه به عنوان عامل اصلی برای حفظ روند فعلی سودآوری و برهم نخوردن تعادل فعلی ساختار مالی، از دلایل اصلی اهمیت این موضوع به شمار می‌آید که رویکرد تدافعی در سیاست‌گذاری شرکت را نشان می‌دهد.

واحدهای کوچک ریخته‌گری توان صادراتی ندارند

7 خرداد 1398 - 13:51
می متالز - صنعت ریخته‌گری یکی از صنایع مادر به‌شمار می‌رود که سهم تجاری آن در سطح بین‌الملل پس از نفت و فولاد، بسیار قابل‌توجه است.

پیشرفت 95 درصدی طرح نوسازی ریخته گری ذوب آهن اصفهان

19 فروردین 1398 - 16:12
می متالز - با همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان، طرح تغییر و نوسازی ریخته گری شماره هفت فولادسازی به پیشرفت 95 درصدی رسید.

مصاحبه با آقای وحید معینی، مدیرعامل شرکت پتروسیس سامان و رئیس هیئت مدیره شرکت پترو‌فوند

2 اسفند 1397 - 13:55
می متالز - در حاشیة برگزاری نمایشگاه ایران متافو (IranMetafo2018)، فرصت را مغتنم شمرده و پای صحبت برخی از شرکت‌های فعال در صنایع مرتبط نشستیم.
علیرضا تسبیح‌گو، رئیس هیأت‌مدیرة انجمن دایکست:

انجمن‌ها به‌تنهایی قدرت اجرایی ندارند، حمایت اعضا انجمن را قوی می‌کند

8 بهمن 1397 - 10:42
می متالز - انجمن کارفرمایی ریخته‌گری تحت فشار ایران، (دایکست)، در سال 1391 و با همت جمعی از تولیدکنندگان و کارشناسان این صنف راه‌اندازی شد.
محسن عبدالعظیمی، قائم مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت تامین ماسه ریخته‌گری:

ورود به بازارهای جهانی بدون برنامه‌ریزی ممکن نیست

1 دی 1397 - 11:28
می متالز - ورود به بازارهای جهانی، به عوامل و مسائل مختلفی بستگی دارد. ایران با توجه به معادن و ذخایر بسیار غنی خود، امکان ورود و موفقیت بسیار زیادی را در بازار بین‌المللی دارد.
حاجیانی در گفت و گو با «می متالز» خبر داد:

ایجاد کنسرسیوم و امضای قرارداد با گهر زمین جهت ساخت شفت های HPGR / جلوگیری از خروج ارز با بومی سازی این محصول توسط مجتمع صنعتی اسفراین

25 آذر 1397 - 03:41
می متالز - جواد حاجیانی - معاونت مهندسی و کیفی مجتمع صنعتی اسفراین - در حاشیه نمایشگاه آنکیروس، آنوفر و ترک کست 2018 که از تاریخ 3 تا 5 آبان 1397 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تویاپ-استانبول، ترکیه برگزار شد، گفت: مجتمع صنعتی اسفراین سالانه حدود 10 هزار تن محصولات فولادی به ترکیه صادرات دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما