آرشیو اخبار


با افزایش ۵ برابری تعرفه بنادر:

اختلال در صادرات محصولات معدنی

1 مرداد 1398 - 21:23
می متالز - افزایش ۵ برابری تعرفه بنادر، صادرات محموله‌های فله‌ای را در اسکله‌های بارگیری، محدود و صادرات محصولات معدنی را فلج کرده است.

آمریکا رکورددار تراز منفی اقتصادی در جهان

1 مرداد 1398 - 21:19
می متالز - جدیدترین بررسی‌ها از وضعیت تراز تجاری کشورها نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا بالاترین تراز تجاری منفی میان تمام کشورهای جهان را دارد.
اینوستینگ اعلام کرد؛

مهمترین رویدادهای اقتصادی جهان در هفته جاری

1 مرداد 1398 - 21:17
می متالز - تحلیلگران بازارهای بین المللی معتقدند که نشست بانک مرکزی اروپا یکی از مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری است که می تواند تاثیر مهمی بر بازارهای جهانی داشته باشد.

پرده جدید در جنگ تجاری آمریکا و چین

1 مرداد 1398 - 21:12
می متالز - در کشاکش جنگ تجاری آمریکا و چین، این بار با موضوع خرید نفت از ایران، آمریکا یک شرکت چینی را تحریم کرد؛ اقدامی که برخی کارشناسان معتقدند می‌تواند تنش‌های تجاری دو کشور را تشدید کند.
در نامه ستاد تسهیل تولید به بانک‌های عامل اعلام شد

مهلت دوباره به بدهکاران ارزی

1 مرداد 1398 - 15:16
می متالز - در نامه ستاد تسهیل تولید به بانک‌های عامل مهلت دوباره به بدهکاران ارزی اعلام شد.
شاخص ارزی تیرماه را با آرامش به پایان رساند

کارنامه دلار در ابتدای تابستان

1 مرداد 1398 - 15:14
می متالز - با آرامش بازار ارز که شاخص ارزی تیرماه در تایید همین گزاره است. اکنون اما تحلیلگران به دنبال روند قیمت‌ها در ابتدای تابستان هستند.
وزیر اقتصاد مطرح کرد:

سازمان بورس، مانع بروز پولشویی با رمز ارزها

1 مرداد 1398 - 13:13
می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست کمیسیون اقتصادی با موضوع بررسی رمز ارزها، با بیان اینکه حدود دو سال است که بحث بلاکچین در دولت در حال بررسی است، گفت: شورای عالی مبارزه با پولشویی نیمه دوم سال 96 فعالیت در حوزه ارز دیجیتال را ممنوع کرد و گمرکات نیز مانع از ورود پردازشگرهای بلاکچین‌ها به کشور شدند، اما با توجه به اینکه ماینینگ ارز دیجیتال با پردازشگر برق تفاوت چندانی نداشت، عملا این دستگاه ها وارد کشور شد.

الگوی ثابتی برای مشوق‌های صادراتی وجود ندارد

1 مرداد 1398 - 10:43
می متالز - صادرات، از بخش‌های اقتصاد هر کشوری به‌شمار می‌رود، به‌گونه‌ای که بسیاری از کارشناسان، صادرات را تنها مسیر توسعه اقتصاد می‌دانند، بنابراین حمایت از این بخش ابزار مناسبی برای رشد به‌شمار می‌آید و از این‌رو است که دولت‌ها برای حمایت از صادرکنندگان مشوق‌های لازم را درنظر می‌گیرند.
بر اساس اعلام رویترز؛

دلار و یورو از صعود افتاد

1 مرداد 1398 - 10:26
می متالز - رویکرد صبر معامله‌گران تا برگزاری نشست بانک مرکزی آمریکا باعث شد روند صعودی دلار متوقف شود.

صادرکنندگان در چهار روش رفع تعهد ارزی مختار باشند

31 تیر 1398 - 23:44
می متالز - رییس کنفدراسیون صادرات خواستار آن شد که به منظور تسریع در بازگشت ارز حاصل از صادرات تدابیری اتخاذ شود که براساس آن صادرکنندگان به اختیار از چهار روش رفع تعهد ارزی استفاده کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما