آرشیو اخبار


عرضه ۳۲۰ میلیون دلار ارز در سامانه نیما

28 شهریور 1399 - 15:52
می متالز - با عرضه نزدیک به ۴۴۰ میلیون یورو ارز، رکورد معامله هفتگی سامانه نیما در سال ۹۹ تاکنون شکسته شد و پیش‌بینی می‌شود با تداوم این روند، نرخ ارز روند کاهشی به خود بگیرد.

توقف صادرات طلای سوییس به آمریکا

28 شهریور 1399 - 15:48
می متالز - صادرات طلای سوییس به آمریکا در ماه میلادی گذشته تقریبا متوقف شد و در عوض، صادراتش به چین و هند افزایش یافت.
دستور ویژه سرپرست وزارت صمت به سازمان حمایت:

تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها

28 شهریور 1399 - 15:03
می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور دستور ویژه‌ای به رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، از این سازمان خواست تا تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها با اهتمام جدی در اولویت‌کاری قرار گیرد.

کرونا در اروپا؛ افق مبهم اقتصاد قاره سبز

28 شهریور 1399 - 14:53
می متالز - اقتصاد اروپا که از ابتدای شیوع کرونا رکود بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده و به نسبت سال‌های گذشته کوچکتر شده‌ است اگر چه با حمایت‌های دولت‌ها تا حدودی توانسته در جهت احیای خود پیش برود اما افق مبهمی پیش رو دارد که رهبران اروپایی را نسبت به آینده نه چندان دور اقتصاد حوزه یورو نگران‌تر کرده است.

افزایش سطح رفاه بازنشستگان با طرح‌های هلدینگ مالی

28 شهریور 1399 - 14:44
می متالز - هلدینگ بانک، بیمه و سهام صندوق بازنشستگی کشوری با ایجاد ابزارهای گوناگون در بازار سرمایه سعی در ارائه خدمات بیشتر به بازنشستگان کشور دارد، سهامدار کردن بازنشستگان هم یکی از طرح‌هایی است که این هلدینگ مالی برای اجرایی کردن آن مدت مدیدی روی آن مطالعه می‌کرد.
مهدی پازوکی:

باید عقلانیت اقتصادی در تصمیم‌گیری سیاسی حاکم شود

28 شهریور 1399 - 14:36
می متالز - مهدی پازوکی، اقتصاددان معتقد است اقتصاد نباید سیاست‌زده شود. باید عقلانیت اقتصادی را در تصمیم‌گیری سیاسی حاکم کرد نه اینکه ملاحظات سیاسی-اجتماعی و جناحی به منطق اقتصاد غالب شود.

افت جهانی دلار

27 شهریور 1399 - 18:13
می متالز - ارزش دلار در برابر بسیاری از ارزهای مهم نزولی شد.

بانک مرکزی چین نقدینگی به بازار تزریق کرد

27 شهریور 1399 - 18:06
می متالز - بانک مرکزی چین برای تقویت نقدینگی بازارهای مالی از طریق قراردادهای بازخرید اوراق قرضه ذخیره، به بازارها پول نقد تزریق کرد.

افت همه شاخص‌های آسیا اقیانوسیه

27 شهریور 1399 - 18:02
می متالز - سهام آسیا اقیانوسیه به دنبال بیانیه فدرال‌رزرو آمریکا که اعلام کرد نرخ بهره برای سالیان سال پایین خواهد ماند پایین آمد.

پیش ‌بینی سلاح ورزی از آینده بورس

27 شهریور 1399 - 17:51
می متالز - حسین سلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشته: بورس بخش عمده‌ای از مسیر اصلاحی را طی کرده و با توقف تصمیمات ناصواب، در روزهای آتی نمادهای ارزنده با رشد و سهام غیر ارزنده با کاهش قیمت به مسیر خود ادامه خواهند داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما