آرشیو اخبار


گمانه‌زنی‌ها از تغییر مالیات سهام

2 اردیبهشت 1398 - 13:40
می متالز - به گفته سکاندار بورس وزیر اقتصاد با پیشنهاد کاهش مالیات نقل و انتقال سهام از نیم به یک دهم درصد موافقت کرده است.

شفاف‌سازی فرابورس درباره بازار پایه

2 اردیبهشت 1398 - 09:17
می متالز - گزارش پیش‌رو دادوستدهای هفته گذشته بازار پایه را مورد بررسی قرار می‌دهد که البته نشان می‌دهد خریداران به خرید از بازارهای اصلی علاقه بیش‌تری نشان می‌دهند.
بازیگران بورس (ماهانه)

موقعیت‌یابی خریداران و فروشندگان در فروردین‌ماه / عملکرد بازیگران بزرگ و کوچک بورس در نخستین ماه سال بررسی شد

2 اردیبهشت 1398 - 22:34
می متالز - بازار سهام در حالی نخستین ماه از سال 98 را با ثبت بازدهی 14.4 درصدی به پایان برد که در این ماه عملکرد خرید و فروش‌های معامله‌گران نشان از فعالیت بالای سهامداران خرد در سمت خرید دارد؛ به‌طوری‌که حقوقی‌های بازار در 16روز کاری فروردین ماه تنها در 3روز توانستند خالص خرید مثبتی را در کارنامه خود ثبت کنند و در مابقی روزها بیشتر از آنکه خریدار باشند، در نقش فروشنده ظاهر شدند. به این ترتیب ماه گذشته با انتقال 707میلیارد تومانی نقدینگی در مسیر پرتفوی معامله‌گران حقوقی به حقیقی همراه شد.

فرجام طرح‌های توسعه در « هرمز »

2 اردیبهشت 1398 - 20:18
می متالز - طرح‌های توسعه فولاد هرمزگان به زودی تعیین تکلیف می‌شود.

صدای پای مجامع بورسی

2 اردیبهشت 1398 - 17:43
می متالز - رفته رفته شاهد درج آگهی‌های دعوت به مجامع بورسی شرکت‌ها با سال مالی پایان اسفند در سامانه کدال هستیم. در این میان برخی شرکت‌ها با سودآوری خوب در سال 97 و سابقه تقسیم سود مناسب می‌توانند برای سهامداری و شرکت در مجامع سالانه مناسب باشند. در این گزارش و گزارش‌های بعدی جدول مجامع عمومی عادی سالانه شرکت‌های بورسی با اولویت تاریخ برگزاری برای مخاطبین ارائه می‌شود.

پرچم‌داران ارزش معاملات روزانه / «خودرو»، «خپارس»، «وتجارت»، «شپدیس»

2 اردیبهشت 1398 - 12:14
می متالز - معاملات امروز بازار سهام با حجم‌های زیاد و ارزش داد و ستد قابل توجهی همراه بوده‌است که در این میان نمادهای مطرح خودروساز در صدر لیست قرار گرفته‌اند. رسیدن ارزش معاملات در 4 نماد «خودرو» ، «خپارس» ، «وتجارت» و «شپدیس» به بیش از 285 میلیارد تومان در 2 ساعت ابتدایی از نکات قابل توجه معاملات امروز بورس تهران است.
جدال سنگین عرضه و تقاضا پس از رالی‌ پرشتاب

نقشه نیمروز بورس دوشنبه (دوم اردیبهشت)

2 اردیبهشت 1398 - 13:28
می متالز - گرمای معاملات بورس تهران همچنان ادامه دارد. گرچه فشار عمومی عرضه منجر به عقب‌نشینی قیمت‌ها از سقف روزانه شد اما قدرت سمت تقاضا افزایش محسوس ارزش معاملات را در پی داشت که نشان از پتانسیل بورس برای ادامه مسیر صعودی دارد. به نظر می‌رسد رونمایی تدریجی عملکرد ماهانه شرکت‌ها با انتشار خبرهای مرتبط با گروه‌های مختلف سهام بر تب‌وتاب معاملات در دو سوی خرید و فروش افزوده و جریان ورودی پول‌ها را تداوم بخشیده است.
عملکرد این شرکت «حمل‌ونقلی» درسال‌مالی97 بررسی‌شد؛

عملکرد نه‌چندان جذاب این شرکت/ دغدغه‌های سهامداران مرتفع می‌شود!

28 فروردین 1398 - 23:49
می متالز - بخش عمده‌ای از خدمات ارائه شده این شرکت به شرکت‌های ملی مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان است که با توجه به ادامه فروش این شرکت‌ها در ماه‌های اخیر، بخشی از دغدغه‌های سهامداران این شرکت حمل‌ونقلی در ماه‌های انتهایی سال را مرتفع کرد.
سیاه و سفید رکوردهای بورسی

دیده‌بان بورس دوشنبه (دوم اردیبهشت)

2 اردیبهشت 1398 - 08:25
می متالز - نخستین ماه از سال 98 در شرایطی به پایان رسید که شاخص بورس توانست بهترین فروردین را در تاریخ خود به ثبت برساند. هم‌زمان بازار سهام توانست رتبه نخست را در میان تمامی بازارهای داخلی در این مدت به ثبت برساند و گوی سبقت را در سال جاری در اختیار بگیرد. اکنون اما بیم و امیدهایی در دل سهامداران قابل ردیابی است که توجه دقیق به آنها می‌تواند نقشه راه بهتری برای آینده باشد.

معارفه امروز زیرمجموعه شستا

2 اردیبهشت 1398 - 07:10
می متالز - هلدینگ ۲ هزار میلیارد تومانی سرمایه گذاری صدر تامین امروز معرفی می‌شود تا این زیرمجموعه مهم شستا، آماده عرضه اولیه ۵ تا ۱۰ درصدی سهام باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما