آرشیو اخبار


پرتاب آزمایشی فضاپیمای استارهاپر

30 فروردین 1398 - 15:54
می متالز - نمونه اولیه استارهاپر از فولاد ضدزنگ ساخته شده و دارای قطری نزدیک به ۹ متر است. اسپیس‌اکس مایل است با این فضاپیما به مریخ سفر کند، سفرهای نقطه‌به‌نقطه دور زمین داشته باشد و کارهای دیگری با آن انجام دهد.

ایران انحصار تولید کاتالیست SAC۵۰۰ را شکست

23 اسفند 1397 - 04:08
می متالز - مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: موفق شدیم تا انحصار تولید کاتالیست SAC۵۰۰ که در اختیار دو تا سه شرکت در دنیا بود را بشکنیم.

منع استفاده از دستگاه‌های انفلو (enflow) آلومینیومی در بیمارستان‌ها

16 اسفند 1397 - 02:13
می متالز - دستگاه انفلو (enflow) دستگاهی است که در بیمارستان به بیمار متصل می‌شود و وظیفة آن تنظیم دمای خون و یا مایعاتی است که به بیمار تزریق می‌شوند.

بهره‌گیری مستمر فولاد مبارکه از فناوری روز

21 اسفند 1397 - 12:43
می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به دریافت جایزه مدیریت و فناوری از سوی این مجموعه گفت: توجه فولاد مبارکه به مبحث فناوری، مستمر و برنامه‌ریزی‌ شده است.
برای اولین بار در دنیا،

تولید کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ در ایران انجام شد

21 اسفند 1397 - 22:41
می متالز - شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) توانست با همکاری و حمایت‌های بانک پاسارگاد برای اولین بار در جهان کاتد مس را با استفاده از باکتری (تانک بایولیچینگ) استحصال کند.

پاسخ مدیرعامل میدکو به پیام تبریک مدیرعامل شرکت مس

21 اسفند 1397 - 22:33
می متالز - در پی پیام تبریک مهندس محمدرضا بنی‌اسدی‌راد به دکتر علی‌اصغر پورمند به مناسبت بهره‌برداری از طرح بومی‌ تولید کاتد مس به روش بایولیچینگ، مدیرعامل شرکت میدکو در نامه‌ای از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تشکر کرد.

رونمایی از سه اپلیکیشن پرکاربرد در مرکز شتاب دهنده صنعتی و معدنی در دهه فجر

6 بهمن 1397 - 02:13
می متالز - کارشناس ارشد کارآفرینی و مشاور اولین مرکز شتاب دهنده صنعتی و معدنی مجتمع مس سرچشمه از رونمایی از سه اپلیکیشن پرکاربرد در مرکز شتاب دهنده صنعتی و معدنی در دهه فجر خبر داد.
با قیمت ۲۸۵ هزار دلار؛

آمازون اتاق هوشمند بیمارستانی می فروشد

7 بهمن 1397 - 10:27
می متالز - این روزها شما می توانید تقریبا هرچیزی را در سایت شرکت آمازون خریداری کنید و اتاق بیمارستانی هوشمند تازه ترین محصولی است که توسط این شرکت به فروش می رسد.
آژانس فضایی اروپا انجام خواهد داد

معدن کاری در ماه!

4 بهمن 1397 - 12:30
می متالز - آژانس فضایی اروپا قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی در ماه پایگاه ایجاد کند و به استخراج از سنگ‌های سطحی ماه بپردازد.

اولین نمایشگاه ملی فولاد؛ عرصه گفتمان نوآوری

28 دی 1397 - 18:25
می متالز - در حداقل دو دهه گذشته، تحقیقات و نوآوری در کشاندن صاحبان استعداد به مراکز تحقیقاتی خلاصه می‌شده آن‌هم در حالی که دنیا به سرعت در مسیر شبکه‌ای شدن گام برمی‌دارد و مفاهیمی همچون «نوآوری باز» و شکل‌گیری «اکوسیستم‌های نوآوری» راه خود را به‌سوی گفتمان‌های حاکم بر اقتصاد جهانی می‌گشایند، نخستین نمایشگاه ملی فولاد در تهران نیز فرصتی بود تا مفاهیمی از این دست در قالب رویدادهای تخصصی به اشتراک گذاشته شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما