آرشیو اخبار


چرا زنگنه گفت قرارداد فاز ۱۱ با توتال را نظام امضا کرده است؟

28 شهریور 1399 - 18:04
می متالز - منتقدان همواره وزارت نفت را در موضوع امضای قرارداد با توتال برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی محکوم می‌کنند اما شواهد و قوانین ایران نشان می‌دهد، همانگونه که وزیر نفت در مجلس تاکید کرد، ‌این قرارداد را وزارت نفت امضا نکرده بلکه امضای نظام پای آن وجود دارد.

ایران با فروش میعانات گازی به ونزوئلا، تولید نفت این کشور را بالا می‌برد

28 شهریور 1399 - 13:30
می متالز - ایران پس از فرستادن متخصصان خود به ونزوئلا برای کمک به تعمیر پالایشگاه‌های آسیب دیده آن، با ارسال محموله های میعانات گازی مشکل کمبود رقیق کننده در این کشور را هم حل می کند.

"شستا" تاپیکو خرید اما بانک ملت فروخت!

27 شهریور 1399 - 19:17
می متالز - شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از خرید بیش از ۴۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) خبر داد.

وزیر انرژی عمان و نفت در عصر کرونا

27 شهریور 1399 - 17:15
می متالز - محمد بن حمد الرمحی وزیر نفت و انرژی کشور پادشاهی عمان است. ریاست شرکت نفت عمان نیز با اوست. در ۲۰ ماه مه ۱۹۶۰ در مسقط به دنیا آمد تحصیل‌ کرده مهندسی نفت است و مدارک لیسانس و دکترای خود را از کالج امپریال لندن گرفت و دوره فوق لیسانس را در دانشگاه تولسا ایالات متحده گذراند.

ایران و کسب مدال طلای جهانی در اکتشاف نفت و گاز

26 شهریور 1399 - 20:48
می متالز - کسب و کار اکتشاف نفت و گاز در جهان کسب و کاری دیربازده و پر ریسک است و وقتی کشوری در اوج پایین بودن قیمت نفت و تحریم‌های وحشتناک صادرات نفت خام و فرآورده های نفتی، برای اکتشاف برنامه‌ریزی می‌کند و بودجه تخصیص می‌دهد، یعنی دارد به دنیا چند پیام مهم ارسال می‌کند.

ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد

26 شهریور 1399 - 20:44
می متالز - شرکت نفت ونزوئلا در روز یکشنبه تخلیه ۵۰۰ هزار بشکه محموله میعانات گازی از ایران را تکمیل کرد؛ این محموله جهت تقویت عملیات ترکیب نفت خام در ونزوئلا وارد شده است.
ناصر عاشوری؛دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت

تولیدات داخلی بنزین مازاد بر نیاز مصرفی کشور است

26 شهریور 1399 - 20:39
می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت گفت: تولید بنزین در کشور هم اکنون مازاد بر مصرف است. در حال حاضر بیش از یکصد میلیون لیتر در مجموع توسط شرکت‌های پالایشی تولید می‌شود.

رمز پایداری اوپک در 60 سالگی

26 شهریور 1399 - 15:24
می متالز - موج دوم توسل ایالات متحده به اوپک برای نقش‌آفرینی در بازگرداندن تعادل قیمتی به بازار نفت در پی گسترش ویروس کرونا در ماه‌های اخیر است که حرکتی عجیب به شمار می‌رود. این حرکت هرچند موقتی به نظر می‌رسد اما از پذیرش رسمی ضرورت وجود و توانمندی اوپک برای بازار جهانی نفت و اقتصاد جهانی حکایت می‌کند. حرکتی که اوپک 60 سال پیش با تأسیس خود در بازار نفت ایجاد کرد، حالا با گرایش کشورهای نفتی غیرعضو و حتی ابرقدرت‌های اقتصادی مانند ایالات متحده به رژیمی قدرتمند و با گستره زیاد تبدیل شده است.
به دنبال بروز اختلال در تولید نفت آمریکا؛

بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

26 شهریور 1399 - 14:27
می متالز - در حالی که طوفان موجب بروز اختلال در تولید نفت و گاز میادین فراساحلی آمریکا شده است و یک گزارش صنعتی حکایت از کاهش قابل توجه ذخایر نفت خام آمریکا دارد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.
یادداشت:

در شرایط تحریم بهترین جایگزین نفت برای تامین بودجه کشور و چرخش اقتصاد چیست؟

26 شهریور 1399 - 11:27
می متالز - با یک بررسی اجمالی میان جایگزین‌های اقتصاد نفتی می‌توان دریافت گسترش صنعت فولاد به صرفه‌ترین، بهترین و سود آورترین جایگزین نفت است که هم در زمینه‌ی اشتغال و هم در زمینه‌ی صادرات می‌تواند اقتصاد ایران را از شکنندگی تک محصولی بودن وارهاند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما