آرشیو اخبار


استاندارد بهینه سازی مصرف آب فولاد مبارکه 2.5 برابر بهتر از میانگین/ جزئیات راهکارهای مقابله با آلایندگی فولادسازی ها

28 فروردین 1398 - 23:24
می متالز - محسن ستاری گفت: شرکت فولاد مبارکه با ایجاد سیستم های تصفیه آب و اصلاح فرایندها میزان مصرف آب به ازای هر تن را از 16 متر مکعب به 2.7 متر مکعب رسانده که 2.5 برابر بهتر از استانداردهای است که در صنایع اجرا می شود.

سیلابهای اخیر فرصتی برای افزایش سهم صنایع فولاد از آب

27 فروردین 1398 - 22:48
می متالز - حسین حسین زاده روز سه شنبه افزود: صنایع فولادی در منطقه خواف برای تولید نیاز به آب کافی دارند و از سویی دیگر به علت خشکسالی، تامین آب طی سالهای گذشته برای صاحبان صنایع این منطقه دشوار شده است.

۷۸ درصد مخازن سدهای کشور پر شد

2 اردیبهشت 1398 - 21:15
می متالز - بارش‌های مناسب سال آبی جاری باعث شده تا میزان ذخیره آب سدهای کشور با رشد 63 درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از 39 میلیارد مترمکعب رسیده و 78 درصد از ظرفیت مخازن سدهای کشور نیز پر شود.
تا پایان سال آبی

میزان بارش‌ها سه برابر سال گذشته می‌شود

26 فروردین 1398 - 02:54
می متالز - مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، میزان بارش‌ها تا پایان سال آبی به حدود ۷۰ میلیارد مترمکعب در جریانات آب سطحی می‌رسند که این میزان سه برابر سال گذشته است.

دلایل عدم افزایش تاج سد دز/خطر آبگرفتگی چاههای نفتی، مانع اصلی

31 فروردین 1398 - 23:52
می متالز - یک کارشناس منابع آب و محیط زیست گفت:حدود یک دهه پیش وزارت نیرو تصمیم گرفت تا ارتفاع تاج سد دز را ۱۵ متر افزایش دهد؛ اما وزارت نفت به دلیل احتمال آبگرفتگی چاه های نفت و آلودگی آب، مخالفت کرد.
نماینده مردم سراوان در مجلس:

بارندگی‌ها برای مردم سیستان و بلوچستان نعمت بزرگی بود/ دولت آب‌ها را در داخل مرزها مهار کند/ مشکل بی‌آبی در بسیاری از شهرها و روستاها رفع شد

31 فروردین 1398 - 14:14
می متالز - یک نماینده مجلس گفت: سیستان وبلوچستان پوشش گیاهی پایین، باران‌های رگباری و رودخانه بزرگ، وحشی و خشنی دارد که متاسفانه در همه بارش‌ها قسمت زیادی از آب مهار نمی‌شود و راهی دریا و کشور پاکستان می‌شود.
مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان تاکید کرد:

فولاد مبارکه سرآمد و الگوی فولادسازان جهان در مصرف آب

31 فروردین 1398 - 13:25
می متالز - در دیدار مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بر اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع و لزوم تعامل هرچه بیشتر صنعت و حوزۀ فرهنگ تأکید شد.
مدیرعامل فولاد مبارکه؛

از یک قطره آب هم نمی‌گذریم

25 فروردین 1398 - 17:37
می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه یک اقدام خود خواسته و داوطلبانه است و این شرکت قصد دارد علاوه بر تولید به مسائل زیست محیطی نیز توجه کند.
دبیر نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان اعلام کرد:

احداث خط لوله انتقال آب از زاینده رود توسط ذوب آهن اصفهان

24 فروردین 1398 - 17:46
می متالز - دبیر نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان گفت: از چند روز پیش شرکت ذوب آهن اصفهان اقدام به احداث یک خط لوله انتقال آب از زاینده رود نموده و با وجود اخطارهای مکرر کار را متوقف نکرده است.
شاهرخی خبر داد:

احداث سازه آبگیر و شیرین سازی آب در منطقه پارسیان؛ اشتغالزایی 600 نفری پروژه های جدید

28 فروردین 1398 - 13:29
می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان اعلام کرد: احداث سازه آبگیر و شیرین سازی آب دریا، در شمار برنامه های امسال این منطقه قرار دارد. عملیات اجرایی این پروژه ها از سال جاری آغاز و تا سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما