خبر
زیرساخت ها   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

دسترسی به شبکه حمل و نقل ترکیبی و ایجاد زیرساخت های مناسب در پسکرانه بنادر

می متالز - ​معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح راهکارهای سازمان بنادر و دریانوردی به منظور افزایش سرمایه گذاری در اراضی بندری کشور، گفت: عملکرد مطلوب بنادر در گرو وجود یک زنجیره لجستیکی متناسب با توان و ظرفیت تخلیه و بارگیری است.

به گزارش می متالز، فرهاد منتصر کوهساری در خصوص راهکارهایی که از سوی این سازمان به منظور افزایش میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور مدنظر قرار گرفته است، بیان کرد: امروزه بنادر به عنوان دروازه های اصلی ورودی و خروجی کالا در هر کشور محسوب می شوند و عملکرد مناسب و کارایی بالای آنها می تواند در شکوفایی اقتصاد کشورها نقش بسیار تعیین کننده ای داشته باشد.

وی افزود: در این میان دسترسی بنادر به شبکه حمل و نقل ترکیبی و ایجاد زیرساخت های حمل و نقل مناسب در پسکرانه ها، نقش بسزایی در تسهیل و تسریع عملیات بنادر ایفا می کند و در حقیقت لازمه عملکرد مطلوب بنادر در گرو وجود یک زنجیره لجستیکی متناسب با توان و ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه استفاده از فعالیت‌های لجستیکی و ایجاد مناطق در پسکرانه بنادر امروزه به عنوان یک فرایند کلی در ارتقای عمکلرد بندری به شمار می رود، عنوان کرد: پارک های لجستیک در پسکرانه بنادر به عنوان فضای متصل به بنادر با هدف جذب مراکز محلی و جهانی و ارائه خدمات با ارزش افزوده در حمایت از توسعه اقتصادی ملی، منطقه‌ای و بندری نقشی اساسی ایفا می‌کنند و این مسئله باید به طور جدی از سوی متولیان امر مدنظر قرار گیرد تا شاهد بهبود فعالیت های اقتصادی در پسکرانه بنادر باشیم.

کوهساری ادامه داد: شناسایی خدمات حمل و نقل دریایی بار بین بنادر ایران و خارج از کشور و بالعکس به صاحبان کالا، به عنوان حمل و نقل بین‌المللی و تصریح عدم شمول مالیات و عوارض ارزش افزوده بر ارائه خدمات مذکور در مقررات اجرایی قانون مالیات بر ارزش افزوده حداکثر تا یک سال پس از تصویب و ابلاغ سند یکی دیگر از راهکارهای جذب سرمایه گذار در بنادر کشور است.

وی با اشاره به استفاده از متدولوژی WORL CLASS SERVICE برای توسعه سرمایه گذاری بین ایران و کشورهای منطقه، خاطرنشان کرد: این متدولوژی به این صورت است که بخشی از اراضی بنادر ایران در اختیار دولت های منطقه جهت حضور سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و همچنین بالعکس بخشی از اراضی بنادر آنها برای سرمایه گذاران ایرانی قرار گیرد، از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه سرمایه گذاری خارجی و ترانزیت کالا است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مشاور مدیرعامل سازمان بنادر اعلام کرد:

کاهش ٤٢ درصدی هزینه تولید با سرمایه‌گذاری در پس کرانه بندر شهید رجایی

می متالز - مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از کاهش ٤٢ درصدی هزینه های تولید با سرمایه گذاری در پس کرانه‌های بندر شهید رجایی خبر داد.
 

دریا و بندر؛ محل مناسبی برای تعامل بخش خصوصی و دولتی است

می متالز - رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق ایران با بیان اینکه اعمال تحریم ها شرایط سختی را برای سازمان بنادر به‌وجود آورده است، گفت: ضرورت دارد در حوزه دریایی و بندری با دنیا تعامل داشته باشیم.
 معاون وزیر راه خبر داد:

ساخت بندر جدید در سواحل مکران با ظرفیت ٢٠٠ میلیون تن

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای ساخت بندر جدید در سواحل مکران به ظرفیت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تن برنامه‌ریزی شده است.
 

حمایت سازمان بنادر از فعالان حوزه بندری و دریایی در هنگام وقوع بحران

می متالز - سازمان بنادر در چنین شرایطی به مسوولیت خود در قبال صنعت حمل و نقل دریایی به خوبی عمل می‌کند.
 

انعقاد تفاهم‌نامه «کاما» با سازمان بنادر و دریانوردی

می متالز - شرکت باما از انعقاد قراردادی جدیدی با سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.
 

چرا آمار تخلیه و بارگیری کالا در بنادر منتشر نمی شود؟

می متالز - در حالی آمار عملکرد تخلیه و بارگیری بنادر کشور به طور مرتب منتشر می شد که این آمار طی سه ماه پاییز امسال منتشر نشده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما