خبر
زغال سنگ  

معادن زغال‌سنگ هند مجددا فعال شدند

می متالز - کارگران معدن زغال‌سنگ هند پس از 51 روز تعطیلی، مجددا کار خود در معادن را آغاز کردند.

به گزارش می متالز، شرکت Singareni Collieries Limited (SCCL)، پروژه های عملیاتی معدن دولتی هند در ایالت جنوب مرکزی تلگانانا، اعلام کرد که تقریباً دو سوم کارمندان به دنبال تعلیق 51 روزه که به خاطر شیوع ویروس کرونا رخ داده بود؛ به کار خود بازگشتند.

این شرکت که بیش از ۴۸هزار نفر را در سراسر ۲۷ معدن خود بکار گرفته‌، مدعی است که در طی این تعطیلی، فرصت برداشت و استخراج ۶۰هزار تن زغال‌سنگ را از دست داده و اکنون مشتاق به شروع مجدد کار بوده و به دنبال اختلال قابل توجه در عملکرد خود است.

بر اساس اطلاعات موجود، تنها 5 معدن شرکت در حین توقف فعالیتها، به کار خود ادامه می دادند و آنها نیز فقط با نیمی از ظرفیت کار می کردند، زیرا SCCL سعی در انجام اقدامات فاصله گذاری اجتماعی برای محدود کردن گسترش Covid-19 داشته است.

SCCL اقدامات معین ایمنی را در معادن بازگشایی شده خود، از جمله ساخت ایستگاه های شستشوی دست انجام داده و از کارگران خواسته است که هنگام عزیمت به زیر زمین  و شروع فعالیتشان در کارگاه های معدن، ماسک بپوشند، زیرا دولت سعی دارد با همه گیری این ویروس مقابله کند.

لازم به ذکر است که هندوستان به عنوان یکی از اقتصادهای بزرگ جهانی، سختگیری های بسیاری در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام داده و سعی بر آن دارد تا از روند روبه رشد و جهشی این بیماری جلوگیری کند. این کشور علاوه بر فعالیت در زمینه تولید زغال‌سنگ، در حوزه فولاد نیز به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ به شمار می‌آید و در بین 10 کشور نخست تولیدکننده فولاد در جهان قرار گرفته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پالایشگاه‌های نفت تگزاس هم از کرونا در امان نماندند

می متالز - پالایشگاه‌های نفت از شیوع ویروس کرونا در تگزاس که رکورد روزانه جدیدی را از نظر شمار موارد جدید ابتلا و بستری شدن در آمریکا به ثبت رسانده، در امان نمانده اند.
 

روسیه قصد مذاکره با عربستان پیش از نشست اوپک را ندارد

می متالز - کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه قصد ندارد پیش از نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس با عربستان مذاکره کند.
 روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

وزارت صمت اختیار و مسوولیت اجرای سیاست های صادرات و واردات کالا برای ایجاد انضباط ارزی را دارد و بانک مرکزی مسوول سیاست های ارزی است/ صادرکنندگان و واحدهای تجاری فعال و متعهد به سیاست های تجاری کشور، مورد تشویق و حمایت دولت هستند و اقلیت متخلف مورد پیگرد قرار می گیرند

می متالز - رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت و نقش کلیدی تولید کنندگان و بازرگانان بخش خصوصی در اقتصاد کشور و جایگاه ممتاز آنان در شرایط تحریم، گفت: سیاست دولت تقویت و پشتیبانی از شرکت هایی است که در صف اول مقابله با تحریم قرار دارند و برای تامین کالاهای ضروری و مورد نیاز جامعه و مواد اولیه تولید، تلاش می کنند.
 

صادرات فولادسازان بزرگ کشور ۴۶ درصد کاهش یافت

می متالز - حجم صادرات فولادسازان بزرگ کشور در دوره سه‌ماهه نخست سال ۹۹، با کاهش شدید ۴۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل، به ۹۰۱ هزار و ۱۲۶ تن رسید. در دوره سه‌ماهه نخست سال گذشته، حجم صادرات فولاد کشور، بیش از یک میلیون و ۶۶۰ هزار تن بود.
 فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی:

تا حد امکان سعی کنیم هزینه‌ها را، با رعایت استانداردها و بدون آسیب‌رسانی به کیفیت خدمات‌رسانی دولت به جامعه مدیریت کرده و کاهش دهیم

می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی در این گفتگو از آسیب های ناشی از شیوع ویروس کرونا به اقتصاد کشور و بودجه سال 1399 سخن می گوید که تحمیل برخی هزینه های سنگین به دولت و کاهش منابع درآمدی مثل گمرک و مالیات و تنها بخشی از آن محسوب می شود. وی پیشنهادات این وزارتخانه برای متعادل کردن بودجه به دولت را در حوزه "مصارف" در این مصاحبه بیشتر تشریح کرد.
 

در بازار طلا و سکه چه خبر است؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۴/۲۱

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی در روز جمعه، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به ده میلیون و ۵۰۳ هزار تومان رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما