خبر
انرژی   سرمایه گذاری  
آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد:

بحران کرونا موجب افت تاریخی سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی می‌شود

می متالز - آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد که پاندمی ویروس کرونا باعث خواهد شد بزرگترین افت تاریخ سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی رخ دهد و سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌های مهم سقوط کند.

به گزارش می متالز، آژانس بین‌المللی انرژی معتقد است پاندمی ویروس کرونا باعث خواهد شد بزرگترین افت تاریخ سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی رخ دهد و سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌های مهم سقوط کند.

آژانس در گزارش سالانه جدید سرمایه‌گذاری انرژی خود که روز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: سقوط بی‌سابقه سرمایه‌گذاری در بخش انرژی در سراسر جهان، هم از لحاظ مقیاس و هم از لحاظ سرعت، تکان‌دهنده خواهد بود.

فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی در این باره گفت: سقوط تاریخی در سرمایه‌گذاری جهانی انرژی به علت پاندمی کرونا، از بسیاری لحاظ مشکل‌ساز خواهد بود. این به معنای از دست رفتن مشاغل و فرصت‌های شغلی در حال حاضر و فقدان تأمین انرژی کافی در آینده‌ای خواهد بود که اقتصاد ریکاوری شده باشد.

این در حالی بود که در آغاز ۲۰۲۰ میلادی آژانس اعلام کرده بود که سرمایه‌گذاری در انرژی امسال با بیشترین رشد روبرو خواهد شد و ۲ درصد نسبت به سال قبل جهش می‌کند. چنین رشدی در ۶ سال اخیر بی‌سابقه بود.

اما بحران کرونا اقتصاد جهان را ظرف چند ماه به توقف کامل کشاند و حالا آژانس پیش‌بینی کرده است سرمایه‌گذاری انرژی نسبت به سال گذشته با ۲۰ درصد افت مواجه شود. این به معنای کاهش ۴۰۰ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری در این بخش است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پالایشگاه‌های نفت تگزاس هم از کرونا در امان نماندند

می متالز - پالایشگاه‌های نفت از شیوع ویروس کرونا در تگزاس که رکورد روزانه جدیدی را از نظر شمار موارد جدید ابتلا و بستری شدن در آمریکا به ثبت رسانده، در امان نمانده اند.
 

روسیه قصد مذاکره با عربستان پیش از نشست اوپک را ندارد

می متالز - کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه قصد ندارد پیش از نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس با عربستان مذاکره کند.
 روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

وزارت صمت اختیار و مسوولیت اجرای سیاست های صادرات و واردات کالا برای ایجاد انضباط ارزی را دارد و بانک مرکزی مسوول سیاست های ارزی است/ صادرکنندگان و واحدهای تجاری فعال و متعهد به سیاست های تجاری کشور، مورد تشویق و حمایت دولت هستند و اقلیت متخلف مورد پیگرد قرار می گیرند

می متالز - رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت و نقش کلیدی تولید کنندگان و بازرگانان بخش خصوصی در اقتصاد کشور و جایگاه ممتاز آنان در شرایط تحریم، گفت: سیاست دولت تقویت و پشتیبانی از شرکت هایی است که در صف اول مقابله با تحریم قرار دارند و برای تامین کالاهای ضروری و مورد نیاز جامعه و مواد اولیه تولید، تلاش می کنند.
 

صادرات فولادسازان بزرگ کشور ۴۶ درصد کاهش یافت

می متالز - حجم صادرات فولادسازان بزرگ کشور در دوره سه‌ماهه نخست سال ۹۹، با کاهش شدید ۴۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل، به ۹۰۱ هزار و ۱۲۶ تن رسید. در دوره سه‌ماهه نخست سال گذشته، حجم صادرات فولاد کشور، بیش از یک میلیون و ۶۶۰ هزار تن بود.
 فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی:

تا حد امکان سعی کنیم هزینه‌ها را، با رعایت استانداردها و بدون آسیب‌رسانی به کیفیت خدمات‌رسانی دولت به جامعه مدیریت کرده و کاهش دهیم

می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی در این گفتگو از آسیب های ناشی از شیوع ویروس کرونا به اقتصاد کشور و بودجه سال 1399 سخن می گوید که تحمیل برخی هزینه های سنگین به دولت و کاهش منابع درآمدی مثل گمرک و مالیات و تنها بخشی از آن محسوب می شود. وی پیشنهادات این وزارتخانه برای متعادل کردن بودجه به دولت را در حوزه "مصارف" در این مصاحبه بیشتر تشریح کرد.
 

در بازار طلا و سکه چه خبر است؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۴/۲۱

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی در روز جمعه، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به ده میلیون و ۵۰۳ هزار تومان رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما