خبر
اقتصاد   بانک ها  
رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اعلام کرد:

رویدادهای چند روز آتی در حوزه اقتصادی و بانکی کشور

می متالز - چند نکته را به اطلاع می رسانم:

به گزارش می متالز، همتی گفت:

 ✓ روز سه شنبه بیانیه رسمی «چارچوب هدف گذاری تورم» از سوی بانک مرکزی منتشر خواهد شد. در این رویکرد پیشنگرانه و فعال سیاستگذاری پولی، قطب نمای سیاست‌ گذاری پولی، کاهش انحرافات نرخ تورم از نرخ تورم هدف‌گذاری شده می‌ باشد و برای رفع انحراف ایجاد شده، بانک مرکزی، نرخ سود سیاستی و یا دالان نرخ سود را تعدیل نموده و با استفاده از عملیات بازار باز، نرخ جاری و مؤثر در بازار پول را تنظیم می کند.

 ✓ با تأئید نهایی شورای عالی هماهنگی اقتصادی، کسری بودجه سال ۱۳۹۹، در کنار عرضه سهام شرکتهای دولتی و اموال مازاد دولت، از طریق انتشار اوراق بدهی دولت در بازار پول و سرمایه تأمین خواهد شد. طبق اطلاع واصله از همکاران خزانه‌داری کل کشور ، در روزهای آینده شاهد عرضه اوراق بدهی برای تأمین کسری بودجه و بالتبع، تعمیق بیشتر بازار بدهی خواهیم بود.

 ✓ در ادامه روند ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح، ظرف ده روز آینده با برگزاری مجامع «بانک مهر اقت صاد» و«بانک حکمت ایرانیان» ادغام این دو بانک در بانک سپه نهایی شده و مجمع  سه بانک باقیمانده  دیگر نیز، بتدریج برگزار خواهد شد. بانک مرکزی مسیر اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت مالی بانکها را با جدیت ادامه خواهد داد.

 ✓ نظام بانکی کشور طبق وعده ای که داده است، آماده پرداخت ۵۰ هزارمیلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد به مشاغل و واحدهای کسب و کار، که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، است. به محض دسترسی بانکها به سامانه مربوط به اطلاعات مشاغل و نیز واحدهایی که واجد شرایط استفاده از این وام هستند و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این خصوص ایجاد شده است ، بانکها نیز ظرف یک هفته تقاضاها را بررسی و اقدام لازم را انجام خواهند داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت خودرو در بازار به‌زودی متعادل می‌شود

می متالز - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص قیمت‌های بالا و نامتعارف خودرو در بازار گفت: با برنامه‌ریزی بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز و افزایش شمارگان تولید خودروسازان، به زودی متعادل‌سازی قیمت‌ها در بازار را شاهد خواهیم بود.
 

انتقاد رئیس اتاق بازرگانی قزوین به بخشنامه بانک مرکزی / ‌به ریال صادر کردیم از ما دلار می‌خواهند

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین گفت: در حالی که درآمد حاصل از صادرات به عراق و افغانستان را به ریال دریافت می‌کنیم، بانک مرکزی از صادرکنندگان می‌خواهد این پول را به صورت دلار وارد سامانه نیما کنیم.
 سایه شوم تنگی معیشت بر سر مردم لرستان؛

نبض اشتغال در لرستان کُند می‌‎زند/ زخم بیکاری بر پیکر نیمه جان کارگران

می متالز - علیرغم ظرفیت‌های گسترده لرستان در راستای معادن، صنایع، کشاورزی و این استان صدر نشین فلاکت بوده و هر روز نبض اشتغال کندتر می‌زند.
 

پالایشگاه‌های نفت تگزاس هم از کرونا در امان نماندند

می متالز - پالایشگاه‌های نفت از شیوع ویروس کرونا در تگزاس که رکورد روزانه جدیدی را از نظر شمار موارد جدید ابتلا و بستری شدن در آمریکا به ثبت رسانده، در امان نمانده اند.
 

روسیه قصد مذاکره با عربستان پیش از نشست اوپک را ندارد

می متالز - کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه قصد ندارد پیش از نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس با عربستان مذاکره کند.
 بانک مرکزی:

کارت به کارت ۶ میلیونی شد/ اولین نشانه از احتمال بازگشت محدودیت ها

می متالز - بانک مرکزی اعلام کرد سقف کارت به کارت روزانه به ۶ میلیون تومان افزایش یافته که می تواند اولین نشانه از احتمال بازگشت محدودیت ها باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما