خبر
اقتصاد   صنعت  
پیام رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران به مناسبت روز ملی صنعت و معدن؛

تولید و صنعت تنها راهکار برون رفت از تحریم‌های تحمیلی است

می متالز - رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در پیامی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن تصریح کرد که تولید و صنعت به عنوان تنها راهکار برون رفت از شرایط حساس تحریم‌های یک جانبه و غیر قانونی تحمیلی است.

http://www.shatanews.ir//parameters/mimt/modules/cdk/upload/content/news/169461/2504977.jpg

به گزارش می متالز، عبدالوهاب سهل آبادی در این پیام آورده است:

روز صنعت و معدن؛ روز بزرگداشت شأن، منزلت و گرامی داشت تمامی کارآفرینان سخت کوش و پر تلاش میهن عزیزمان، ایران است.

نام گذاری مدبرانه سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ نشانه حمایت عالی ترین مقام نظام جمهوری اسلامی از تولید و صنعت به عنوان تنها راهکار برون رفت از شرایط حساس تحریمهای یک جانبه و غیر قانونی تحمیل شده، بوده و از همین رو تکریم و تجلیل تلاش گران این حوزه، قطعاً موجب دلگرمی و افزایش انگیزه ایشان در تحقق وظیفه ملی جهش تولید، خواهد شد.

فعالان بخش خصوصی، علیرغم وجود مشکلات و دغدغه های فراوان، امسال نیز با عزم و اراده شکست ناپذیر خود، در راستای تحقق فرامین رهبر عظیم الشأن انقلاب؛ همراه و همدل با دولتمردان، در رفع موانع موجود هم قسم بوده و با تکیه بر توانمندی نیروهای مستعد و پرتلاش ایرانی از هیچ تلاشی برای ارتقاء کیفی و کمی تولید ساخت داخل و قطع وابستگی به خارج، دریغ نخواهند نمود.

اینجانب از تلاش و نقش آفرینی صادقانه و ستودنی مردان و زنانی که با حضور خود در سنگر جهاد اقتصادی، اقتدار ایران اسلامی را سرلوحه امور خویش قرار داده و مشکلات سد راه و مانع همت و غیرت ایشان نبوده، قدردانی کرده و فرارسیدن روز ملی صنعت و معدن را به همه تولیدکنندگان، صنعتگران، معدن کاران، مدیران و تمامی کارشناسان این عرصه تبریک عرض می کنم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سرپرست وزارت صمت اعلام کرد:

کشور در دوران جنگ به جای مدیر فرمانده می خواهد/ رشد آمار تولیدات صنعتی و معدنی در سه ماهه اول امسال

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم امضای تفاهم نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می بریم و به روش‌های عادی مدیریتی نمی توان کشور را اداره کرد، کشور در دوران جنگ به جای مدیر فرمانده می خواهد و طبیعتاً افرادی که در دوران دفاع مقدس لباس رزم و فرماندهی بر تن داشتند، امروز نیز در این شرایط پای کار هستند و در خط مقدم قرار دارند و حتما وزارت صمت از ظرفیت عظیم این عزیزان، استفاده خواهد کرد.
 

دردِدل‌ تولیدکنندگان کرمانشاه با استاندار

می متالز - تولیدکنندگان استان کرمانشاه در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن، به بیان مشکلات خود در زمینه‌های مختلف در حضور استاندار پرداختند و درخواست رسیدگی به این مشکلات را داشتند.
 

نخستین جشنواره داستان کوتاه چغارت در بافق برگزار می شود

می متالز - به مناسبت روز صنعت و معدن و روز قلم، روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق نخستین جشنواره داستان کوتاه چغارت برگزار می کند.
 معاون امور صنایع و معادن خراسان شمالی اعلام کرد:

صدور ۲ مجوز سرمایه گذاری خارجی برای معادن استان/ الزام آزادسازی پهنه معدنی جنوب استان

می متالز - معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت خراسان شمالی گفت: در بخش معدن استان دو مجوز در قالب پروانه اکتشاف و احداث واحد فرآوری برای سنگ های تزیینی استان صادر شده اند که سرمایه گذاری در این بخش با مشارکت دو شرکت سرمایه گذاری خارجی خواهد بود.
 فرماندار کاشان:

صنایع و معادن از ارکان اصلی توسعه محسوب می شود

می متالز - علی اکبر مرتضایی، با گرامی داشت روز صنعت و معدن افزود: امید است با یاری ایزدمنان و برنامه ریزی مطلوب برای هدایت منابع و تلاش‌های کارآفرینان به سمت فرصت‌های مولد و نوآورانه، در راستای تحقق شعار سال"جهش تولید" گام برداشته و بتوانیم جایگاه شایسته خود را در توسعه صنعتی ومعدنی کشور ارتقا بخشیم.
 در نشست شورای گفت‌وگو مطرح شد:

آمادگی برای واگذاری بخشی از فعالیت‌های گمرک به بخش ‌خصوصی

می متالز - در نود و ششمین نشست شورای گفت‌وگو، نبود مدیریت واحد و یکپارچه در گمرکات به ویژه گمرکات مرزی که معضل جدی بخش خصوصی در حوزه تجارت است مورد تأکید قرار گرفت. در این راستا پیشنهاد واگذاری بخشی از فعالیت‌های گمرک به بخش خصوصی بر اساس تجربه‌های موفق دنیا مورد استقبال قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما