خبر
زغال سنگ  

انجام عملیات بازسازی معدن زغال‌سنگ زمستان یورت شرق/ ۴۰ کارگر مشغول کارند

می متالز - منابع کارگری در استان گلستان از انجام عملیات نوسازی معدن زغال‌سنگ زمستان یورت (واحد شمال شرق) با حدود ۴۰ کارگر خبر دادند.

به گزارش می متالز، منابع کارگری در استان گلستان با اعلام اینکه عملیات بازسازی معدن زغال‌سنگ «زمستان یورت شرق» حدودا از شش ماه قبل آغاز شده است، گفتند: فعالیت معدن زغال سنگ زمستان یورت (واحد شمال شرق) به دلیل آنچه که رعایت نشدن ایمنی کار و نارمرغوب بودن نوع زغال‌سنگ عنوان می‌شد از حدود سال‌های ۹۵ تا۹۶ متوقف شده است.

آنها در تشریح علت تعطیلی این واحد معدنی گفتند: چند سال پیش با تصمیم مدیران مرکزی در شاهرود سمنان فعالیت تولید زغال‌سنگ در معدن زمستان یورت شرقی متوقف شد و نیروی‌های شاغل در این واحد به بخش غربی انتقال داده شدند. اما از ماه‌های پیش این واحد معدنی ازسوی یکی از پیمانکاران قدیمی برای بهره‌برداری در دست آماده‌سازی قرار گرفته است.

به گفته این کارگران، انفجار ی که در معدن زمستان یورت اتفاق افتاده بود در تونل شماره یک معدن زمستان یورت غربی رخ داده بود که در نتیجه آن سایر تونل‌های زیرمجموعه شمال شرق تعطیل موقت شدند.

آنها با بیان اینکه سرمایه زیادی در معدن زمستان یورت شرق هزینه شده و هم‌اکنون تجهیزات و ماشین‌آلات زیادی در این معدن وجود دارد، در ادامه افزودند: اگر از تجهیزات و ماشین‌آلات این واحد معدنی مراقبت وحفاظت نشود به مرور از بین خواهند رفت.

به گفته آنها؛ از قرار معلوم بازسازی و تعمیرات معدن زمستان یورت با نظارت بازرسان و کارشناسان اداره کار و صنعت استان انجام می‌شود، بعد از اتمام عملیات نوسازی و در عین حال ایمن‌سازی این واحد معدنی، فعالیت استخراجی معدن زمستان یورت شرق  از سر گرفته می‌شود.

انجام عملیات بازسازی معدن زغال‌سنگ زمستان یورت شرق/ ۴۰ کارگر مشغول کارند

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وعده‌ها پس از انفجار معدن آزادشهر به کجا رسید؟

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان آخرین وضعیت رسیدگی به خانواده معدنچیان جان‌باخته در حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر و کارگران معدن و همچنین روند کار معدن را سه سال پس از این حادثه تشریح کرد.
 

زمستان یورت آزادشهر ۳ سال پس از انفجار

می متالز - معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر با انفجار ۱۳ اردیبهشت سال ۹۶، جان‌باختن ۴۳ کارگر و مصدومیت ۷۰ نفر دیگر شهرت جهانی یافت؛ معدن کوچکی که حالا با گذشت ۳ سال از آن حادثه تلخ، ارتقای ایمنی یافته و بار دیگر به عرصه تولید بازگشته است.
 

ایمنی معادن زغال‌سنگ، ضرورتی کم‌رنگ

می متالز - سیزدهم اردیبهشت ماه یادآور یک رویداد تلخ در فعالیت معدنی کشور محسوب می‌شود که در سال ۹۶ ثبت شد؛ در نتیجه وقوع انفجار معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر (گلستان) ۴۳ نفر از کارگران جان خود را از دست دادند.
 معادن زیرزمینی تاب‌آوری کمتری دارند

معادن زغال‌سنگ را در مقابل کرونا تجهیز کنید

می متالز - شیوع بیماری کرونا در همه دنیا تمامی بخش‌های تولیدی و اقتصادی به ویژه بخش معدن و صنایع معدنی را تحت تاثیر قرار داده است. در این میان در معادن زیرزمینی به دلیل نوع کارشان احتمال شیوع بیماری کرونا بیشتر است و همین امر موجب نگرانی دست‌اندرکاران این معادن شده است.
 

مشکلات خانواده معدنچیان جان‌ باخته زمستان یورت برطرف شود

می متالز - نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت:‌ مشکلات خانواده معدنچیان جان‌باخته حادثه انفجار معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر برطرف شود.
 

ایمنی معادن زغال سنگ روی کاغذ ماند

می متالز - دبیر انجمن زغال سنگ ایران با بیان اینکه قرار بود برای جلوگیری از بروز اتفاقات در معادن زغال سنگ اقدامات لازم انجام شود، گفت: متأسفانه این حرف فقط در کاغذ نوشته شده و خبری از اجرا نیست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما