خبر
اقتصاد   بانک ها  

دستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد

می متالز - بانک مرکزی "دستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در سال ۱۳۹۹" را با هدف هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در راستای تحقق شعار جهش تولید، هدایت نقدینگی جامعه به سمت بخش‌های مولد و تأمین مالی تولید کنندگان داخلی و تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش می متالز، بانک مرکزی «دستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در سال ۱۳۹۹» را با هدف هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در راستای تحقق شعار جهش تولید، هدایت نقدینگی جامعه به سمت بخش‌های مولد و تأمین مالی تولید کنندگان داخلی و تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه ثبت‌ نام واحدهای تولیدی، آمار عملکرد اجرای این طرح در سال‌ ۱۳۹۸، حاکی از تأمین مالی تعداد ۳۷ هزار و ۴۶۲ بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط با تخصیص مبلغی معادل ۵۴۴ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال توسط شبکه بانکی است.

گفتنی است، پیرو ابلاغ دستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط در چهار سال گذشته و اتخاذ رویکرد مساعدت مقرراتی، زمینه مناسب‌تری به‌ ‌منظور تأمین مالی واحدهای یاد شده فراهم شده و عملکرد مزبور نشان از همراهی و اهتمام نظام بانکی در اجرای تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت برای حمایت هرچه بیشتر از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط دارد تا به این ترتیب امکان هدایت بهینه و صحیح منابع مالی موجود در راستای بهبود وضعیت اشتغال و رشد اقتصادی در کشور فراهم شود.

در سال جاری نیز با توجه به شرایط ویژه اقتصادی و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشور، بانک مرکزی به منظور هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در راستای تحقق شعار جهش تولید، هدایت نقدینگی جامعه به سمت بخش‌های مولد، تأمین مالی تولید کنندگان داخلی و تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی را هدف ‌گذاری کرده است.

بر اساس این دستورالعمل، بانک‌های عامل ملزم شده‌اند با توجه به حساسیت شرایط اقتصادی، بیشتر از گذشته و با احساس مسوولیت افزون‌تر، به موضوع تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط توجه جدی داشته باشند و علی‌رغم محدودیت منابع و مشکلات و تنگناهای اعتباری موجود، نسبت به اولویت بندی تسهیلات به گونه‌ای اقدام کنند که امکان دستیابی به اهداف تعیین شده در سال جهش تولید میسر شود.

متن کامل دستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در سال ۱۳۹۹ از اینجا قابل دریافت و مطالعه است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فرماندار شهرستان لنجان تصریح کرد:

سرمایه گذاری در استفاده بهینه از انرژی، یکی از امتیازهای ویژه شرکت فولاد مبارکه

می متالز - خدامراد صالحی پس از بازدید خطوط تولید فولاد مبارکه در جلسه مشترک با مهندس عظیمیان و در گفتگو با خبرنگار فولاد اظهار داشت: بسیار خرسندم از اینکه امروز این فرصت دست داد تا در جمع کارکنان عزیز فولاد مبارکه حضور داشته باشم.
 به مناسبت روز خبرنگار:

تقویت و استحکام شبکه بانکی با تعامل خبرنگاران

می متالز - رئیس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران، تقویت و استحکام شبکه بانکی را به ارمغان می‌آورد
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران:

رفع تعهد ارزی اثر منفی بر صادرات ندارد

می متالز - حمید زادبوم معتقد است تصور اینکه رفع تعهد ارزی، باعث کناره‌گیری صادرکنندگان از موضوع صادرات و کاهش صادرات شده، کاملا غلط است
 بلومبرگ بررسی کرد:

صعود شاخص در بورس‌های دنیا

می متالز - آمارهای معاملاتی نشان می‌دهد که بیشتر شاخص‌های مهم بورسی جهانی صعودی شدند
 بانک مرکزی اعلام کرد:

وصول ۶۸۳ هزار فقره چک رمزدار در خرداد ماه

می متالز - براساس آمار بانک مرکزی ۶۸۳ هزار فقره چک رمزدار در خرداد ماه ۹۹ در کشور وصول شد
 

استان آذربایجان‌غربی از ابتدای سال ۱.۸ میلیارد دلار صادرات داشته است

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه امسال حجم و تنوع محصولات صادراتی کالا و خدمات به ۱۵ کشور همسایه و دو کشور هند و چین افزایش یافته است گفت: ارزش صادرات یک هزار و ۷۴۶ میلیون دلار برآورد شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما