خبر
آهن و فولاد  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

ذوب آهن اصفهان با تکنولوژی مدرن، ریل مورد نیاز کشور را تامین می کند

می متالز - مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در بازدید از ذوب آهن اصفهان نیروی انسانی این شرکت را یک سرمایه مهم برای صنعت فولاد کشور دانست و افزود: این مجتمع عظیم صنعتی برخلاف تصور برخی که آن را فاقد تکنولوژی های مدرن می دانند، در بسیاری قسمت های خود برخوردار از تکنولوژی بروز و مدرن است و نماد آن را می توان در کارگاه تولید ریل دید.

به گزارش می متالز، وی اظهار داشت: این کارگاه جهت تست ریل، از تجهیزات مدرنی استفاده می کند و در نهایت کیفیت ریل تولید شده در این شرکت مطابق استانداردهای جهانی است و خوشبختانه این محصول در محورهای مختلف راه آهن کشور در حال استفاده است.

طغیانی چهارشنبه 8 مرداد ماه در حاشیه بازدید از بخش های کوره بلند، فولادسازی و کارگاه تولید ریل ذوب آهن اصفهان افزود: در این شرکت سرمایه گذاری خوبی برای تولید فولاد و محصولات مورد نیاز کشور از جمله ریل صورت گرفته است و این امر یک حرکت مهم در صنعت کشور محسوب می شود.

 

نوسان قیمت محصولات فولادی با عرضه مناسب حل می شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، نوسان در قیمت محصولات فولادی را ناشی از عرضه نامناسب برخی شرکت های کوچک و خصوصی دانست و گفت: بورس کالا که در همه جای دنیا تثبیت شده است، عملکرد منصفانه ای در تنظیم عرضه و تقاضای بازار دارد. مشکل فعلی بورس کالا در خصوص صنعت فولاد این است که شرکت های بزرگ مانند ذوب آهن و فولاد مبارکه محصولات خود را در بورس کالا عرضه می کنند اما شرکت های کوچک و خصوصی با عدم عرضه باعث افزایش قیمت در بورس کالا می شوند. در واقع این عدم عرضه موجب تشنگی برای محصولات فولادی در بازار می شود و این دستاویزی برای انتقاد از کل بورس کالا شده است.

وی بر ضرورت نظارت بیشتر وزارت صمت بر عرضه محصولات واحدهای فولادی تاکید کرد و افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس، تقویت بورس کالا و حل مشکل عرضه را مد نظر دارد و شرکت های خصوصی باید موظف به عرضه در بورس کالا شوند. هم اکنون در کشور کمبود محصولات فولادی نداریم اما تا وقتی عرضه کافی نیست شاهد نوسان وافزایش قیمت خواهیم بود.

 

در زنجیره صنایع معدنی، هر بخش باید در حیطه خود توسعه پیدا کند       

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: متاسفانه شاهد ورود معادن به فولادسازی هستیم در حالیکه در زنجیره صنایع معدنی هر بخش باید در حیطه خود توسعه پیدا کند.  

وی افزود: نمایندگان استان اصفهان با تمام وجود تلاش می کنند که مشکل فولادسازان کشور از جمله ذوب آهن اصفهان که نگین این صنعت است، حل شود و شاهد پویایی و توسعه بیش از پیش این شرکت باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خبری خوب برای سهامداران فخوز، فملی و فولاد

می متالز - در نشست مشترک بورس، ایمیدرو و کمیسیون اقتصادی مجلس با شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی، اعتبار بازارگردان های فخوز، فملی و فولاد به میزان ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیارد تومان تقویت شد که در صورت لزوم، امکان افزایش بیشتر وجود دارد.
 

فراخوان عمومی شناسایی تامین‌کنندگان کنسانتره زغال سنگ

مزب متالز - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در نظر دارد مقدار 50 تا 250 هزار تن کنسانتره زغال سنگ را جهت تزریق پودر زغال در کوره بلند را خریداری نماید.
 

نشست هم اندیشی بورس و شرکت‌های معدنی

می متالز - نشست هم اندیشی ایمیدرو، شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی با رئیس سازمان بورس برای حمایت از سهامداران و سرمایه‌گذاران بازار سرمایه، در محل ایمید رو آغاز به کار کرد.
 

افزایش ارزش دلاری وارد گمرک ذوب آهن اصفهان

می متالز - ارزش دلاری واردات گمرک ذوب آهن امسال هشت و نیم برابر رشد داشته است.
 

ذوب آهن اصفهان طلایه دار یک دگرگونی تاریخی در توسعه زیرساخت حمل و نقل ریلی کشور

می متالز - ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین کارخانه تولید کننده فولاد و بزرگترین تولید کننده فولاد ساختمانی ایران و تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا در سال (جهش تولید) توانست با تولید (ریل ملی) طلایه دار یک دگرگونی تاریخی در توسعه زیرساخت حمل و نقل ریلی کشور باشد تا بار دیگر پولاد مردان خستگی ناپذیرش در میدان نبرد داغ صنعت ثابت کنند میتوان تهدید ها را با همت و همدلی تبدیل به فرصت کرد.
 خط و نشان مسکن برای فولاد

حباب نرخ مسکن متاثر از فولاد نیست

می متالز - بازار مسکن در ایران، مدت‌هاست شرایط مساعدی ندارد. این نابسامانی‌ها در ماه‌های اخیر تشدید هم شده است؛ بنابراین در روزهایی که تعداد معاملات مسکن از رکود شدید در این حوزه خبر می‌دهد، قیمت‌ها در مسیر صعودی قرار گرفته‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما