خبر
آهن و فولاد   سیمان و بتن  

دولت و مجلس می خواهند قیمت سیمان و فولاد کاهش یابد!

می متالز - نایب رئیس مجلس از عزم دولت و مجلس برای کاهش قیمت سیمان و فولاد خبر داد.

به گزارش می متالز، علی نیکزاد پس از پایان جلسه بررسی علل افزایش قیمت سیمان و فولاد که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجلس برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: با یک کار کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که قیمت سیمان فله‌ای با حملش تنی ۲۹۰ هزار تومان و سیمان هر پاکتی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در کارخانه تحویل داده می‌شود و هر پاکت سیمان برای مصرف‌کننده ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به بررسی قیمت ورق و میلگرد در جلسه دولت افزود: بعد از جلسه هم به این نتیجه رسیدیم که قیمت هر کیلو ورق یا میلگرد بر اساس قیمت جهانی ضرب در ارز نیمایی تعیین شود که امروز این عدد با ارز نیمایی باید برای هر کیلوگرم میلگرد ۸ هزار و ۵۰۰ تومان باشد. نیکزاد تصریح کرد: این نرخ‌ها سبب می‌شود با نظارت دولت و پیگیری‌های مجلس ثباتی بر قیمت‌ها حاکم شود و کارگاه‌ها همراه با ساخت و ساز در مسکن، پل‌سازی و سایر واحدهای صنعتی فعال شوند.

وی با اشاره به اینکه افزایش بی‌رویه قیمت سیمان و فولاد از جیب ملت خرج می‌شود، افزود: وقتی قیمت سیمان، ورق‌ها و میلگرد‌ها بالا می‌رود بعدا باید تعدیل بخورد و سازمان برنامه و بودجه باید مابه‌التفاوت بدهد که مشکل پیش می‌آید. نایب رئیس مجلس ابراز امیدواری کرد با کمک وزارت صمت و سایر اعضای دولت، شاهد تثبیت این قیمت‌ها باشیم.

نیکزاد از سیمان و فولاد به‌عنوان دو مولفه بسیار تاثیرگذار در کارهای عمرانی در کشور از جمله مسکن، ساختمان و پل‌سازی یاد کرد و گفت: واقعیت قضیه این است که قیمت‌ها در این زمینه رها شده بود. وی افزود: ما امروز بدون اینکه قصد دخالت در امور اجرایی داشته باشیم با یک کار کارشناسی به این قیمت‌ها رسیدیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت هم از ابلاغ بسته‌های جدید نظارتی و نرخ‌های مصوب برای بازگشت آرامش به بازار سیمان و فولاد خبر داد. حسین مدرس‌خیابانی افزود: در هفته‌های اخیر برخی از مصالح ساختمانی مانند سیمان و فولاد با افزایش قیمت همراه بود که برای کاهش نگرانی‌ها، نیاز به بررسی ابعاد و نظارت بیشتر داشت. سرپرست وزارت صمت این مساله را دغدغه‌ای برای دولت دانست و تصریح کرد: این دو مواد اصلی مصالح ساختمانی که از نیازهای اصلی عمران و آبادانی کشور محسوب می‌شود و بخش عمده‌ای از صنایع به این دو محصول مرتبط هستند باید از بازار متعادل‌تری برخوردار شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیام تبریک مدیرعامل فولاد سنگان به مناسبت انتخاب این شرکت به عنوان واحد نمونه صنعتی استان در سال ۹۹

می متالز - مدیر عامل فولاد سنگان به مناسبت انتخاب این شرکت بعنوان واحد نمونه صنعتی استان در سال ۱۳۹۹ پیام تبریکی صادر کرد.
 

محدودیت‌های صادراتی؛ تحقق تولید ۳۳ میلیونی فولاد را فاقد توجیه می‌کند

می متالز - متولیان صنعت فولاد در حالی از هدف‌گذاری تولید ۳۳ میلیون تنی فولاد تا پایان سال جاری خبر داده اند که به اعتقاد برخی کارشناسان محدودیت‌های صادراتی و همچنین کاهش مصرف سرانه فولاد در بازار داخل دستیابی به این میزان تولید فولاد فاقد توجیه است.
 نماینده اهواز:

تیم‌داری فولاد اکسین در لیگ کشتی باید استمرار یابد

می متالز - نماینده مردم اهواز با اشاره به پیگیری جهت تیم داری قطعی فولاداکسین در لیگ برتر کشتی فرنگی کشور، گفت: پافشاری و اصرار ما تیم داری فولاداکسین در لیگ برتر است زیرا معتقدیم تیم داری این شرکت در لیگ کشتی باید استمرار یابد.
 نایب رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی اعلام کرد

برنامه جدی «وصندوق» برای تکمیل و توسعه صبا فولاد خلیج‌فارس

می متالز - فاضل، نایب رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (صباانرژی) گزارشی از عملکرد شرکت صبا فولاد خلیج فارس و برنامه‌های آتی آن را ارائه کرد.
 مدیرعامل فولادمبارکه اصفهان:

امیدوار به انقلاب دیجیتالی در صنایع کشور هستیم

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در حاشیه افتتاح مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران- ایمینو گفت: خوشحالیم که امروز اولین مرکز استارتاپی بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح و راه اندازی شد.
 

جهش تولید راهکار واقعی نجات بورس است/ خودرو، سیمان و فولاد در انتظار نسخه‌های اقتصادی شفابخش

می متالز - یک کارشناس اقتصادی معتقد است، تحقق جهش تولید با حمایتهای هوشمند از صنایع مختلف بورسی از جمله خودرو، فولاد، سیمان و...راهکار امن تثبیت و نجات بورس است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما