خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  

پهنه‌های معدنی استان اردبیل تکمیل می‌شوند

می متالز - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با پایان مطالعات سه محدوده پهنه معدنی این استان در مناطق گردنه صلوات ، قوتورسویی و ناتور تحول بزرگی در توسعه رونق اقتصادی منطقه در بحث معادن ایجاد خواهد شد.

پهنه‌های معدنی استان اردبیل تکمیل می‌شوند

به گزارش می متالز، رامین صادقی روز یکشنبه در نشست با اعضای شرکت ایمیدرو و مجری طرح مطالعه و اکتشاف پهنه معدنی قزل‌اوزن خلخال اظهارداشت: همچنین استفاده از ظرفیت پهنه معدنی قزل‌اوزن خلخال  زمینه توسعه اقتصادی و حل مشکل بخشی از بیکاری مردم این شهرستان را فراهم می‌کند.

وی افزود: مطالعات و اکتشاف پهنه معدنی قزل‌اوزن خلخال از ۲ سال پیش توسط این شرکت در پنج محدوده از جمله روستاهای کمر، مندجین، نمهیل، شمس‌آباد و کزج در حاشیه این رودخانه آغاز شده و موفقیت‌هایی در دستیابی به رگه‌های پلی‌متال و طلا در گمانه‌زنی‌ها و حفاری‌های این پهنه بدست آمده است.

وی از سخت بودن کار مطالعه و اکتشاف پهنه معدنی قزل‌اوزن با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه، همجواری با استان آذربایجان‌شرقی و برخی موانع ایجاد شده از طریق محیط زیست، منابع طبیعی و معارض شخصی برای شرکت ایمیدرو و مجری طرح مطالعه و اکتشاف معادن موجود در محدوده قزل اوزن خلخال خبر داد.

صادقی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل برای حل مشکلات یاد شده و رفع موانع تکمیل عملیات اجرایی مطالعه و اکتشاف پهنه معدنی قزل‌اوزن با استفاده از ظرفیت‌های اداری تلاش خواهد کرد.

فتاحی، مدیر طرح توانمندسازی معادن شرکت ایمیدرو در شمال و شمال غرب کشور نیز در این جلسه گفت: تحریم‌های خارجی، شیوع بیماری کرونا، افزایش قیمت کالاها و تجهیزات در بازار موجب بی‌رغبتی پیمانکاران اکتشاف و بهره‌برداری از معادن در پهنه‌های مطالعه شده کشور از جمله سه پهنه معدنی قزل‌اوزن، ناتور و قوتور سویی استان اردبیل شده است.

وی با بیان اینکه مطالعه در بخشی از پنج محدوده تعیین شده برای پهنه معدنی قزل‌اوزن خلخال به پایان رسیده و معادن برای واگذاری به پیمانکاران آماده است، اظهارداشت: انجام چهار بار مناقصه برای واگذاری بخشی از انجام کار مطالعه و اکتشاف به پیمانکاران مجری بخش خصوصی تاکنون نتیجه‌ای نداده است.

وی با بیان اینکه برای مطالعه و اکتشاف پهنه معدنی قزل‌اوزن تاکنون بیش از  ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده، افزود: مانع‌تراشی حفاظت محیط زیست ،منابع طبیعی و معارض محلی مانع از دستیابی اهداف طرح اکتشاف معاون در پنج محدوده این پهنه شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد:

در بخش معدن و صنایع معدنی ۱۰درصد بازگشت سهام داشته‌ایم/ سبدگردان‌هایی با راهبری ایمیدرو تشکیل می‌شود

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: جلسه برگزار شده به منظور هم اندیشی ایمیدرو، بورس و شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی به منظور تقویت بازار سرمایه نشست بسیار خوبی بود و ما در این جلسه ۶۳ میلیارد دلار از ارزش ۳۲۲ میلیارد دلاری بازار سرمایه را گرد هم آوردیم.
 

خبری خوب برای سهامداران فخوز، فملی و فولاد

می متالز - در نشست مشترک بورس، ایمیدرو و کمیسیون اقتصادی مجلس با شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی، اعتبار بازارگردان های فخوز، فملی و فولاد به میزان ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیارد تومان تقویت شد که در صورت لزوم، امکان افزایش بیشتر وجود دارد.
 

تاسیس صندوق بازارگردان برای شرکت های بورسی اجباری شد

می متالز - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از اجباری شدن تاسیس صندوق بازارگردان برای شرکت های بورسی خبر داد.
 در نشست مشترک ایمیدرو و سازمان بورس مطرح شد؛

تشکیل صندوق بازارگردان برای شرکت‌های معدنی/ خروج بازار سرمایه از تعادل به خاطر نبود بازارگردانان

می متالز - سازمان بورس و ایمیدرو برای تشکیل صندوق ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای بازارگردانی شرکت های معدنی و فلزی به توافق رسیدند.
 

جلسه مشترک ریاست سازمان صمت خراسان شمالی با مهندس علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو

می متالز - جلسه مشترک ریاست سازمان صمت خراسان شمالی با مهندس علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو پیرو تامین شرایط حضور شرکت موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی استان در مناقصه ایمیدرو جهت حفاظت و استقرار در معدن آلبلاغ اسفراین
 

برگزاری جلسه ارزیابی جایزه بهره وری ایمیدرو

می متالز - جلسه ارزیابی بهره وری مجتمع سنگ آهن سنگان روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه نود ونه آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما