خبر
قراضه و بازیافت  

ادامه روند صعودی قیمت آهن قراضه در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت آهن قراضه در بازارهای جهانی از آسیا گرفته تا آمریکا در هفته پایانی به تاریخ 31 جولای با افزایش همراه بود.

به گزارش می متالز به نقل از متال بولتن، با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه در صنعت فولاد، قیمت آهن قراضه به روند صعودی خود ادامه می دهد.

عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت آهن قراضه در هفته منتهی به 31 جولای عبارتند از:

  • ترکیه به خرید آهن قراضه با قیمت بالا ادامه می دهد
  • بازار آمریکا خود را با قیمت های جدید هماهنگ کرده
  • قیمت آهن قراضه در بازار ویتنام رو به افزایش نهاده
  • قراردادهای جدید در هند با افزایش قیمت همراه بوده اند

یادآور می شود که در میان کشورهای تولید کننده فولاد، ترکیه بزرگترین خریدار آهن قراضه محسوب می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

محدودیت‌های صادراتی؛ تحقق تولید ۳۳ میلیونی فولاد را فاقد توجیه می‌کند

می متالز - متولیان صنعت فولاد در حالی از هدف‌گذاری تولید ۳۳ میلیون تنی فولاد تا پایان سال جاری خبر داده اند که به اعتقاد برخی کارشناسان محدودیت‌های صادراتی و همچنین کاهش مصرف سرانه فولاد در بازار داخل دستیابی به این میزان تولید فولاد فاقد توجیه است.
 

خودرو؛ امید صنعت فولاد برزیل برای بازگشت به روزهای اوج

می متالز - در صورتی که اغلب صنایع در برزیل تحت تاثیر کرونا هستند، خودرو سازی می تواند صنعت فولاد این کشور را از وضعیت موجود خارج کند.
 

دلار به کمک فولاد خوزستان آمد/ رشد درآمدی که حاصل آشفتگی بازار ارز بود

می متالز - هرچند افزایش نرخ دلار منجر به افزایش درآمد شرکت هایی مانند فولاد خوزستان می شود اما بی تردید این اتفاق می تواند بر کاهش حجم فروش تاثیر گذار باشد. از سویی دیگر با افزایش نرخ دلار رقابت پذیری در بازار صادراتی برای تولیدکنندگان سخت خواهد شد و همین موضوع می تواند حجم صادرات فولاد را کاهش داده و بازار را به رقبا بسپارد.
 

علل و عوامل کاهش ۳۲ درصدی صادرات فولاد ایران

می متالز - احرامیان، فعال صنعت فولاد و نایب رئیس انجمن فولاد، معتقد است که بخشی از تقاضای ایجاد شده برای خرید محصولات فولادی، کاذب است و برخی از خریداران برای حفظ ارزش پول، خریدار این محصولات شده اند.
 

بررسی وضعیت صادرات و واردات فولاد در ایران

می متالز - در سال‌های اخیر صادرات فولاد اتفاقات ناخوشایندی را تجربه کرده است. برخی از این اتفاقات ناگوار شامل قانون منع صادرات یا سهمیه‌بندی صادراتی و اعمال تعرفه نامناسب در تجارت فولاد بوده است.
 

چادرملو منطقه جدید صنعتی ایجاد می‌کند

می متالز - ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نخستین جلسه مشترک با مدیران عامل شرکت‌های عضو خانواده بزرگ چادرملو، با اشاره به اشباع ظرفیت توسعه صنایع فولادی کشور گفت: شرکت عظیمی، چون چادرملو نمی‌تواند تنها متکی به فعالیت در حوزه معدن و فولاد باشد از این رو طرح مدونی تدوین شده که مسیر توسعه این شرکت مهم بورسی را برای ۱۰ سال آینده برنامه ریزی کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما