خبر
آهن و فولاد   عکس  

نشست صمیمی مدیرعامل گروه «کیان فولاد دماوند» با اصحاب رسانه

می متالز - هلدینگ «کیان فولاد دماوند» یک هلدینگ تقریباً خانوادگی با قدمت ۴۰ ساله است که شامل شرکت‌های زیر مجموعه ای: ▫️توسعه کیان معادن: در زمینه معدن و صنایع معدنی، ▫️کیان لجستیک دماوند: شرکتی لجستیکی و ترکیبی است در زمینه ریلی، دریایی و زمینی، ▫️کیان فولاد آبشار و اطلس جاویدان سپاهان: در زمینه کنسانتره تا محصول نهایی، ▫️شفق قزوین و پارس آرمان: به ترتیب در قروین و کرمانشاه با تولید حدود یک میلیون تن میلگرد فعال است.

به گزارش می متالز، «لاجوردی» معاون منابع انسانی هلدینگ «کیان فولاد دماوند» گفت: هدف هلدینگ «کیان فولاد دماوند» تولید و پشتیبانی در زنجیره فولاد است. سال گذشته ۶۰۰ هزار تن آهن اسفنجی به صورت تهاتری تولید و در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفت. سال ۱۳۹۸، گردش زنجیره و مقاطع ۳ میلیون تن بوده است و در حوزه اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن غیرفعال نیز ورود کرده‌ایم.

وی افزود: هم‌اکنون ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و حدود ۱۵۰۰ نفر اشتغال غیر‌مستقیم ایجاد کرده‌ایم. در صدد هستیم دو شرکت «کیان فولاد آبشار» و «اطلس جاویدان سپاهان» را در آینده به صورت عرضه اولیه وارد بورس کنیم. قصد داریم «هلدینگ تامین مالی» به صورت شرکت بزرگ سبدگردان را به مجموعه خود اضافه کرده و به این طریق وارد بازار سرمایه شویم.

«سیدهادی شفیعی» مدیرعامل «گروه کیان فولاد دماوند» در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: بازرگانی خوب می‌تواند بازوی خوبی برای کمک و حمایت از شرکت‌های بزرگ در شرایط تحریم باشد. سیاست ما در این هلدینگ حضور و پر کردن خلا و نیاز واقعی کشور در بحث بازرگانی، لجستیک، تامین مواد اولیه و ... است. وی افزود: هلدینگ «کیان سازه» را برای اجرای پروژه‌های ساختمانی و استفاده از محصولات ساختمانی ایجاد کرده‌ایم. بازار سرمایه مخاطبان زیادی را پیدا کرده و کشور ما با شکوفایی بازار سرمایه مواجه شده است.

شفیعی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون گروه بازرگانی شفیعی تحت عنوان هلدینگ «کیان فولاد» ماموریت خود را با هدف تامین با کیفیت، اقتصادی و رقابتی نیازهای زنجیره فولاد کشور می‌داند که برای نیل به این مقصود، خود را با زیرساختی از شبکه گسترده همکاران تجاری داخلی و خارجی و نیز نیروی انسانی کارشناس و کارآمد مجهز کرده است. همچنین تامین اعتبار فعالان زنجیره فولاد در دوران رکود و نیز ارز‌آوری آنها از طریق همکاری در توسعه صادرات محصولات فولادی در دوران تحریم، بخشی از چشم‌انداز این شرکت است.
شفیعی گفت: امروز هلدینگ چند رشته‌ای «کیان فولاد آبشار» با محوریت فولاد، در حوزه‌های تامین مواد اولیه، تجارت داخلی مقاطع فولادی، تجارت خارجی مواد اولیه و مقاطع فولاد، تولید بدون کارخانه فولاد، سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد و رشته‌های وابسته و نیازهای شرکت ازجمله انبوه سازی، حمل و نقل و خدمات مالی فعالیت می‌نماید.

وی ادامه داد: گروه بازرگانی شفیعی طی نیم قرن فعالیت خانوادگی در طول سه نسل، بطور تخصصی در زمینه سرمایه‌گذاری و تجارت در زمینه فولاد و صنایع وابسته به آن فعالیت داشته است و از سال ۱۳۸۷، فعالیت خود را در قالب دو شرکت بازرگانی «کیان فولاد آبشار» و «اطلس جاویدان سپاهان» به طور ویژه در زمینه تامین مواد اولیه صنایع فولاد کشور، صادرات مواد اولیه به شرکت‌های فولادی خارجی از یک سو و تجارت داخلی محصولات میانی (شمش) و نهایی (مقاطع) و صادرات آن به کشورهای دیگر توسعه داده است.

«علیرضا احتشامی» مدیرعامل شرکت «کیان لجستیک دماوند» افزود: در گروه «کیان فولاد دماوند» حداقل ۵ میلیون تن جابجایی بار  به صورت سالانه صورت می‌گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

طرح جامع فولاد مبنایی برای تصمیم گیری صحیح در زنجیره فولاد

می متالز - طرح جامع در واقع طرح بلند مدتی است که حاوی اطلاعات و آمار مشخص دقیقی است از اوضاع اقتصادی، اجتماعی و جغرافیایی که بصورت مشخص براساس پتانسیلهای بخش صنایع معدنی و طی سالها بررسی و تحقیق شکل گرفته.
 رییس ایمیدرو:

رشد زنجیره فولاد کشور به ۴۲ میلیون تن می‌رسد

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: امسال با بهره‌برداری از ۲ میلیارد دلار پروژه، رشد زنجیره فولاد کشور به ۴۲ میلیون تن می‌رسد.
 مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد؛

تشکیل صندوق بازارگردان مستقل برای تقویت و ثبات بازار سرمایه/ ضرایب قیمتی زنجیره فولاد برای حفظ سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی نباید افزایش یابد

می متالز - نشست هم‌اندیشی ایمیدرو و شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی برای تقویت بازار سرمایه روز گذشته برگزار شد. در این نشست بیش از هشت محور برای تقویت بازار سرمایه در نظر گرفته شد. یکی از این راهکارها تشکیل صندوق بازار گردان مشترک بود که حمیدرضا عظیمیان در جلسه پیشنهاد داد تا هر شرکت یک صندوق بازار گردان مستقل تشکیل دهد و این صندوق‌ها زیر نظر کمیته راهبردی ایمیدرو قرار داشته باشند که این پیشنهاد مورد موافقت حاضرین در جلسه قرار گرفت.
 

بازدید مدیر عامل و اعضا هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان از مجتمع صنعتی اسفراین

می متالز - منصور یزدی زاده، مدیرعامل، علی احمدیان، رییس هیأت مدیره، مهرداد تولاییان، احسان دشتیانه و مرتضی یزدخواستی اعضا هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان، 19 شهریور ماه از مجتمع صنعتی اسفراین بازدید کردند.
 امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران:

طرح جامع فولاد کشور؛ راهگشای زنجیره فولاد

می متالز - هفته گذشته کلیات نسخه جدید طرح جامع فولاد و پیشنهاد ارائه مشوق برای سرمایه گذاری در زنجیره فولاد تصویب شد واین مصوبه عاملی شد تا بالاخره پس از سال هاکش وقوس فراوان ؛فولادکشورصاحب یک سند چشم انداز وبرنامه ایی بعنوان "نقشه راه" شود.
 

قیمت سازی معادن بزرگ در غفلت نهادهای نظارتی

می متالز - قیمت‌گذاری محصولات صنایع معدنی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی بوده که در ماه‌های گذشته مورد بحث و بررسی بسیاری قرار گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما