خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد:

وسعت عملیات اکتشاف از 688هزار کیلومتر مربع عبور کرد/ شروع بیش از نیمی از کل فعالیت های اکتشافی در دو سال گذشته

می متالز - مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد: وسعت عملیات اکتشاف این سازمان در کشور از 688هزار کیلومتر مربع عبور کرد. علی اصغرزاده تاکید کرد: بیش از نیمی از این رقم، از دو سال گذشته شروع شده است.

به گزارش می متالز، علی اصغرزاده با بیان اینکه از نیمه سال 97 شاهد اوج گیری فعالیت های اکتشافی شدیم، تصریح کرد: طی سال های 1397 تا 1399 حدود 380 هزارکیلومتر مربع عملیات اکتشافی در پهنه ها صورت گرفته که بالغ بر 1500 میلیارد ریال سرمایه گذاری در این بخش انجام شده است.

اصغرزاده تاکید کرد: افزون بر 600 میلیارد ریال از سال 92تاکنون در حوزه اکتشاف سرمایه گذاری شده است.

وی درباره عملکرد کلی حوزه اکتشاف تحت مدیریت ایمیدرو اظهار داشت: تاکنون 104 پهنه در30 استان کشور به وسعت بیش از 668 هزار کیلومتر مربع پهنه به ایمیدرو ، شرکت های تابعه و کنسرسیوم بخش خصوصی واگذار شده­ است.

وی با اشاره به اینکه مساحت پهنه­های آزاد شده در مرحله شناسایی و یا پی جویی 455000 کیلومتر مربع است، گفت: پهنه های واگذار شده به بخش خصوصی 66000 کیلومتر مربع و پهنه های در حال کار جهت شناسایی و پی جویی 146000 کیلومتر مربع است.

مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد: به تازگی مجوز 61 آنومالی حاصل از عملیات اکتشاف پهنه ها به منظور واگذاری به بخش خصوصی، از سوی هیات عامل ایمیدرو صادر شده است.

 

نتایج عملیات اکتشاف؛‌ 759 محدوده امید بخش

مدیر اکتشاف ایمیدرو درباره نتایج عملیات اکتشاف گفت: پس از عملیات در فازهای شناسایی و پی جویی حدود 759 محدوده امید­بخش به دست آمده که برای 281 محدوده درخواست پروانه اکتشاف شده است و مابقی محدوده ­ها به سازمان صنعت معدن و تجارت (صمت) استان های مربوطه واگذار شده­ تا از طریق برگزاری مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار شود.

 

صدور 110 پروانه اکتشاف و گواهی کشف

اصغرزاده درباره نتایج حاصل از عملیات اکتشافی پهنه های ایمیدرو ،شرکت های تابعه و کنسرسیوم بخش خصوصی، اظهار داشت: براساس قوانین به منظور ادامه عملیات اکتشاف در فازهای عمومی و تفصیلی، باید پروانه اکتشاف توسط سازمان­ های صمت هر استان صادر­شود که براین اساس تا­کنون 110 پروانه اکتشاف و گواهی کشف صادر شده است.

وی دربار هدف از صدور این پروانه ها گفت: این تعداد مجوز برای کشف مواد معدنی مختلف از جمله سرب و روی، طلا، مس، آهن، زغال­سنگ، شورابه و ... صادر­شده است. این مدیر ایمیدرو تصریح کرد: اکنون کار عملیات اکتشاف در محدوده ­های دارای پروانه در حال پیگیری بوده و برخی از پروانه ها نیز با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام و یا در حال بررسی انجام فراخوان واگذاری است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد:

در بخش معدن و صنایع معدنی ۱۰درصد بازگشت سهام داشته‌ایم/ سبدگردان‌هایی با راهبری ایمیدرو تشکیل می‌شود

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: جلسه برگزار شده به منظور هم اندیشی ایمیدرو، بورس و شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی به منظور تقویت بازار سرمایه نشست بسیار خوبی بود و ما در این جلسه ۶۳ میلیارد دلار از ارزش ۳۲۲ میلیارد دلاری بازار سرمایه را گرد هم آوردیم.
 

خبری خوب برای سهامداران فخوز، فملی و فولاد

می متالز - در نشست مشترک بورس، ایمیدرو و کمیسیون اقتصادی مجلس با شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی، اعتبار بازارگردان های فخوز، فملی و فولاد به میزان ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیارد تومان تقویت شد که در صورت لزوم، امکان افزایش بیشتر وجود دارد.
 

تاسیس صندوق بازارگردان برای شرکت های بورسی اجباری شد

می متالز - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از اجباری شدن تاسیس صندوق بازارگردان برای شرکت های بورسی خبر داد.
 در نشست مشترک ایمیدرو و سازمان بورس مطرح شد؛

تشکیل صندوق بازارگردان برای شرکت‌های معدنی/ خروج بازار سرمایه از تعادل به خاطر نبود بازارگردانان

می متالز - سازمان بورس و ایمیدرو برای تشکیل صندوق ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای بازارگردانی شرکت های معدنی و فلزی به توافق رسیدند.
 

جلسه مشترک ریاست سازمان صمت خراسان شمالی با مهندس علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو

می متالز - جلسه مشترک ریاست سازمان صمت خراسان شمالی با مهندس علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو پیرو تامین شرایط حضور شرکت موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی استان در مناقصه ایمیدرو جهت حفاظت و استقرار در معدن آلبلاغ اسفراین
 

برگزاری جلسه ارزیابی جایزه بهره وری ایمیدرو

می متالز - جلسه ارزیابی بهره وری مجتمع سنگ آهن سنگان روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه نود ونه آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما