خبر
مواد معدنی   سرب و روی  

حفاظت از معدن اسفراین در انتظار استقرار تیم حفاظتی ایمیدرو

می متالز - معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مکلف شد تا پایان تیر ماه امسال، شرکت حفاظتی را در معدن سرب و روی منطقه آلبلاغ شهرستان اسفراین مستقر کند اما هنوز این امر محقق نشده است و در این زمینه، انجام مناقصه در دست پیگیری است.

به گزارش می متالز، علی اصغر رضازاده روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون برداشت های غیرمجاز از معدن آلبلاغ شهرستان اسفراین ادامه دارد و سودجویان، با الاغ، معدن سرب و روی را از مسیر سخت گذر، به پایین کوه می کشانند و به دلالان می فروشند. 

وی در باره استقرار شرکت آلومینای ایران در منطقه آلبلاغ اظهار داشت: این شرکت به نمایندگی از ایمیدرو، در منطقه آلبلاغ مستقر اما استقرار آن، تنها به آوردن یک کانکس محدود شده است.  

وی افزود: ایمیدرو می تواند از ظرفیت چند شرکت برای حفاظت از معدن آلبلاغ، استفاده کند اما رویکرد این است که یک شرکت به عنوان پاسخگو، انتخاب شود که طرف حساب سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، چند شرکت نباشد. 

رضازاده گفت: برداشت غیرمجاز از معدن سرب و روی در آلبلاغ شهرستان اسفراین، همچنان ادامه دارد و این منطقه، بویژه در زمان بارندگی ها، آبستن حوادث است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: پروانه اکتشاف معدن سرب و روی برای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) صادر شده است و بر این اساس، این سازمان، مشکلی برای استقرار تیم حفاظتی خود در این منطقه ندارد.  

برداشت غیرمجاز از معدن سرب و روی آلبلاغ، که در منطقه ای با همین نام واقع است، از اواخر سال ۹۷ آغاز شده بود اما از بهار پارسال با هجوم سودجویان به این منطقه همراه شد.

واقع شدن این معدن در منطقه حفاظت شده زیست محیطی ساریگل، موجب شده تا سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تا کنون در ثبت آن ناکام بماند ولی سال قبل وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز مطالعات و اکتشافات اولیه بر روی این منطقه معدنی را برای ایمیدرو صادر کرد. 

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی اسفراین قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد:

در بخش معدن و صنایع معدنی ۱۰درصد بازگشت سهام داشته‌ایم/ سبدگردان‌هایی با راهبری ایمیدرو تشکیل می‌شود

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: جلسه برگزار شده به منظور هم اندیشی ایمیدرو، بورس و شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی به منظور تقویت بازار سرمایه نشست بسیار خوبی بود و ما در این جلسه ۶۳ میلیارد دلار از ارزش ۳۲۲ میلیارد دلاری بازار سرمایه را گرد هم آوردیم.
 

خبری خوب برای سهامداران فخوز، فملی و فولاد

می متالز - در نشست مشترک بورس، ایمیدرو و کمیسیون اقتصادی مجلس با شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی، اعتبار بازارگردان های فخوز، فملی و فولاد به میزان ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیارد تومان تقویت شد که در صورت لزوم، امکان افزایش بیشتر وجود دارد.
 

تاسیس صندوق بازارگردان برای شرکت های بورسی اجباری شد

می متالز - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از اجباری شدن تاسیس صندوق بازارگردان برای شرکت های بورسی خبر داد.
 در نشست مشترک ایمیدرو و سازمان بورس مطرح شد؛

تشکیل صندوق بازارگردان برای شرکت‌های معدنی/ خروج بازار سرمایه از تعادل به خاطر نبود بازارگردانان

می متالز - سازمان بورس و ایمیدرو برای تشکیل صندوق ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای بازارگردانی شرکت های معدنی و فلزی به توافق رسیدند.
 

جلسه مشترک ریاست سازمان صمت خراسان شمالی با مهندس علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو

می متالز - جلسه مشترک ریاست سازمان صمت خراسان شمالی با مهندس علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو پیرو تامین شرایط حضور شرکت موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی استان در مناقصه ایمیدرو جهت حفاظت و استقرار در معدن آلبلاغ اسفراین
 

برگزاری جلسه ارزیابی جایزه بهره وری ایمیدرو

می متالز - جلسه ارزیابی بهره وری مجتمع سنگ آهن سنگان روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه نود ونه آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما