خبر
مواد معدنی  
مدیر اداره صمت شهرستان:

۴۴ درصد معادن اسدآباد تعطیل است

می متالز - مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسدآباد از تعطیل بودن ۴۴ درصد معادن این شهرستان خبر داد و گفت: اسدآباد ۹ معدن دارای پروانه بهره برداری دارد که ۴۴ درصد این معادن به دلایلی چون عیار پایین، ذخیره کم و نداشتن صرفه اقتصادی تعطیل و راکد هستند.

به گزارش می متالز، رحیم قربانی، شن و ماسه، سیلیس و آهک را از جمله مواد معدنی معادن تعطیل شده عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۸۰ نفر در معادن فعال شهرستان اشتغال دارند که ۹۵ درصد نیروها بومی شهرستان بوده و صاحبان معادن قبل از برداشت ماده معدنی از معادن حقوق دولتی خود را پرداخت می کنند.

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسدآباد معادن کمک علیا، پیفانج، بوئیجین، گلدره و چنار را جزء معادن فعال شهرستان دانست و ادامه داد: از این تعداد معادن، سه معدن بوئیجین، پیفانج و گلدره دارای مواد معدنی لاشه آهکی بوده که قابل مصرف در تولید شن و ماسه هستند.

وی تصریح کرد: معدن چنار نیز با دارا بودن ماده معدنی آهن(مگنتیت) برای مصرف در شرکت کیهان صنعت و قروه با تعداد ۳۴ نفر نیرو و معدن کمک علیا با دارا بودن ماده معدنی آهن(مگنتیت) در مرحله حفاری برای برداشت سنگ آهن با تعداد پنج نفر پرسنل در حال فعالیت هستند.

قربانی در ادامه در رابطه با عاملان توزیع سیگار در شهرستان مطرح کرد: تعداد عاملان توزیع سیگار شهرستان ۱۵ مورد است که در حال حاضر از این تعداد، پنج مورد فعال و ۱۰ عامل غیرفعال هستند.

وی با بیان اینکه اسدآباد دارای بیشترین تعداد عامل توزیع سیگار سهمیه در استان همدان است، خاطرنشان کرد: بازرسی از سیگارهای دریافتی عاملان به صورت روزمره انجام می گیرد و تمامی سیگارهای خریداری شده در زمان بازرسی فک پلمب شده تا از فروش عمده آن جلوگیری شود.

کد خبر: 121564
تاریخ: 1399/05/14 - 17:07
منبع: خبرگزاری ایسنا

معادن تعطیل شده  رحیم قربانی  معادن فعال 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رتبه دوم لرستان از نظر داشتن معادن فعال/ واحدهای راکد معدنی احیا می‌شوند

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت لرستان گفت: در سال گذشته 25 معدن راکد در استان بازگشایی شد که این آمار در مجموع چند سال گذشته 35 مورد است که این اقدامات باعث شده که لرستان از نظر داشتن معادن فعال در رتبه دوم کشور قرار بگیرد.
 رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران:

وضعیت ایمنی معادن مازندران مطلوب نیست

می متالز - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران با بیان اینکه تعداد معادن فعال زغال سنگ مازندران نسبت به سال ۹۸ کاهش یافته است، گفت: وضعیت ایمنی معادن از جایگاه مناسبی برخوردار نیست.
 

بازخوانی پرونده تلاشگران حوزه صنعت و معدن در هفته دولت/ برگزاری 11 میز تعمیق ساخت داخل و کاهش ارزبری 1045 میلیون یورو/ فعالیت 72 هزار واحد صنعتی و 6 هزار معدن فعال در سال 99

می متالز - به همت تلاشگران عرصه صنعت و معدن پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شاخص های صنعتی و معدنی ارتقاء قابل توجهی پیدا کرد و با برنامه ریزی‌های انجام شده به سمت خودکفایی در محصولات مورد نیاز وارداتی و قطع وابستگی ها حرکت کردیم.
 

مالیات ۲ کارخانه بزرگ اسدآباد در خارج از شهرستان هزینه می‌شود

می متالز - مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسدآباد گفت: دو کارخانه مهم صنعتی صبانور و کنسانتره کیهان صنعت اسدآباد مالیات بر ارزش افزوده خود را به شهرستان دیگر پرداخت می کنند و در واقع این مبالغ در خارج از شهرستان هزینه می شود.
 

۵ معدن فعال در شهرستان اسدآباد

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اسدآباد گفت: ۵ معدن فعال در شهرستان اسدآباد با تولید شن و ماسه و سنگ آهن داریم.
 مدیر اداره صمت اسدآباد خبر داد:

توقیف ۱۳۸ حلقه لاستیک عرضه خارج از شبکه در اسدآباد

می متالز - مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستانه اسدآباد از کشف و توقیف ۱۳۸ حلقه لاستیک عرضه خارج از شبکه در این شهرستان خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما