خبر
نفت  

کاهش قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی

می متالز - رویترز گزارش داد، در حالی که نگرانی از کند شدن روند ترمیم تقاضا برای نفت همزمان با موج جدید ابتلا به کرونا در کشورهای جهان افزایش یافته است و تولیدکنندگان عمده اقدام با بالا بردن تولید خود کرده اند، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود.

به گزارش می متالز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۳۳ سنت معادل ۰.۷۵ درصد کاهش به ۴۳ دلار و ۸۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر نیز امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۶۸ درصد کاهش به ۴۰ دلار و ۷۳ سنت رسید.

این کاهش در حالی رخ می دهد که روز دوشنبه و به دنبال انتظار آمارهای بهتر از حد انتظار از فعالیت های تولیدی در آسیا، اروپا و آمریکا که نشان دهنده فاصله گرفتن کارخانه ها از بدترین روزهای شیوع کرونا است قیمت نفت خام آمریکا ۱.۸ درصد و نفت برنت ۱.۵ درصد رشد داشت.

لاچلان شاو تحلیلگر بازار نفت در نشنال بانک استرالیا گفت: در بخش تقاضا، ما آمارهای بسیار خوبی در زمینه تولید داشتیم... اما همچنان شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روند ترمیم تقاضا برای نفت در برخی از بازارها به دلیل شیوع مجدد کرونا مختل شده است.

شهرهای مختلف جهان از مانیل گرفته تا ملبورن در حال تشدید مجدد مقررات قرنطینه برای مقابله با ویروس کرونا هستند. نروژ هم رفت و آمد کشتی های تفریحی را متوقف کرده است. این اقدامات می تواند به تقاضای جهانی برای مصرف انرژی لطمه بزند.

۵ تحلیلگر بازار نفت به صورت متوسط برآورد کرده اند که میزان ذخایر بنزین امریکا در هفته اخیر ۶۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است. ذخایر میعانات که شامل گازوئیل و نفت کوره می شود نیز احتمالا رشد ۸۰۰ هزار بشکه ای داشته است. بر اساس این برآورد ذخیره نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۳۱ جولای ۳.۳ میلیون بشکه کاهش یافته است

کد خبر: 121569
تاریخ: 1399/05/14 - 16:15
منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

نفت برنت  بازار نفت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به دنبال بروز اختلال در تولید نفت آمریکا؛

بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

می متالز - در حالی که طوفان موجب بروز اختلال در تولید نفت و گاز میادین فراساحلی آمریکا شده است و یک گزارش صنعتی حکایت از کاهش قابل توجه ذخایر نفت خام آمریکا دارد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.
 در بزرگ‌ترین گردهمایی صنعت و تجارت نفت دنیا مطرح شد

انتهای ۲۰۲۱ پایان اثر ویروس بر بازار نفت

می متالز - کنفرانس سالانه نفت موسسه اس‌اند پی گلوبال پلتس که هر سال در سنگاپور برگزار می‌شد، امسال به‌صورت مجازی بزرگان صنعت نفت را گرد هم آورد. بی‌پی، ترافیگورا، سیتی‌ گروپ و ویتول از جمله نام‌های آشنا در صنعت نفت و گاز دنیا هستند که با حضور در بزرگترین گردهمایی صنعت و تجارت نفت در دنیا، پیام‌هایی در رابطه با آینده بازار نفت ارسال کردند که عمدتا از خوش‌بینی خالی هستند.
 

اوپک تا ۶۰ سال آینده تثبیت کننده بازار نفت خواهد ماند

می متالز - دبیرکل اوپک گفت: اوپک شصتمین سالگرد تاسیس خود را امروز جشن می‌گیرد و در نظر دارد تا نقش ثبات بخش در بازار نفت جهان را برای حداقل ۶ دهه دیگر حفظ کند.
 در آستانه نشست اوپک پلاس در هفته جاری؛

بهای نفت کاهش یافت

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ سنت معادل ۰.۱۵ درصد کاهش به ۳۹ دلار و ۵۵ سنت رسید.
 بریتیش پترولیوم:

دوره رونق بازار نفت پایان یافته است

می متالز - بریتیش پترولیوم عقیده دارد مصرف نفت در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا، سیاست های سختگیرانه دولت ها و تغییر رفتار مصرف کنندگان، نقطه اوج خود را پشت سر گذاشته است و ۵۰ تا ۸۰ درصد تا ۲۰۵۰ کاهش می یابد.
 

قیمت جهانی نفت به ۴۰ دلار نزدیک شد

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز (دوشنبه 24 شهریورماه) با 13 سنت معادل 0.33 درصد رشد به 39 دلار و 96 سنت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما