خبر
آهن و فولاد   بورس کالا  

تکلیف دولت به فولادی ها در بورس کالا: تعهدات عرضه را به جا بیاورید/مصوبه ستاد تنظیم بازار درباره عرضه بیلت و بلوم فولادی منتشر شد

می متالز - ستاد تنظیم بازار در راستای الزام عرضه بیلت و بلوم فولادی در بورس کالا، شرکت‌های متعهد را مکلف کرد تعهدات خود را تا پایان هفته جاری انجام دهند، در غیر اینصورت با آن‌ها برخورد می شود.

به گزارش می متالز به نقل از انجمن نوردکاران فولادی ایران، کامران کارگر، سرپرست ستاد تنظیم بازار در خصوص الزام عرضه ماهیانه بیلت و بلوم فولادی واحدهای تولیدکننده در بورس کالا در مصوبه‌ای اعلام کرد: تمامی شرکت‌های ذی‌نفع و ذی‌ربط (متعهد) مکلفند نسبت به ایفای تعهدات  کف عرضه خود، نسبت به عرضه مکفی شمش (بیلت و بلوم) فولادی در بورس کالا تا پایان هفته جاری اقدام کنند و کسری عرضه تعهدات باید در هفته جاری جبران شود.

بر مبنای این مصوبه در صورت عدم انجام تعهدات شرکت‌‌ها، مطابق با ضوابط و مقررات جاری با متخلفان تحت عنوان عرضه خارج از شبکه و اخلال در ثبات و امنیت نظام اقتصادی کشور از طریق مراجع ذیصلاح برخورد قانونی به عمل می‌آید.

مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 امروز رقم می خورد:

عرضه حدود ۲ هزار تن ورق قلع اندود در بورس کالا

می متالز - در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا یک هزار و ۹۰۰ تن ورق قلع اندود در گروه فولاد عرضه می شود.
 

«نه» بازار آزاد به میلگرد ۱۱ هزار تومانی

می متالز - ریزش بازار سرمایه و افزایش نرخ ارز نیمایی و آزاد باعث سرریز شدن نقدینگی به بازارهای کالایی ظرف یک هفته اخیر شد؛ بازار فولاد نیز از این سرریز شدن نقدینگی در امان نماند و با افزایش قیمت روبه‌رو شد. رشد نرخ ارز نیمایی بالا رفتن قیمت‌های پایه در بورس کالا را به‌دنبال داشت و بالا رفتن نرخ ارز آزاد، میزان رقابت برای خرید شمش و مقاطع شدت گرفت، چراکه در این وضعیت تعویق خرید برای هفته‌های بعد به معنی زیان خواهد بود.
 

بورس کالا میزبان ۱۰۰ تن عایق رطوبتی

می متالز - در تالار صادراتی، ۱۸ هزار و ۷۳۰ تن قیر و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی عرضه می‌شود.
 

نباید دست بورس‌کالا را با قوانین در عرضه مسکن بست!

می متالز - مدیر واحد کالایی و انرژی کارگزاری بهپرور پیشگامان گفت: کارشناسان معتقدند اصلاح قوانین از ابتدا و وجود منابع مشخص برای استعلامات، فضا را برای عرضه موفق مسکن در بورس کالا فراهم خواهد کرد.
 

ادامه رشد نرخ محصولات فولاد خراسان در بورس کالا

می متالز - افزایش نرخ میلگرد و شمش فولاد شرکت به بیش از ۱۰۰ میلیون ریال به ازای هر تن رسید.
 در آشفته بازار فولاد کشور رخ داد:

رشد ۲۳ درصدی نرخ شمش"فخوز" در ۲ هفته

می متالز - نرخ شمش فولاد خوزستان به بیش از ۱۰۰ میلیون ریال در هر تن رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما