خبر
مواد معدنی   اقتصاد   انرژی   خودرو  
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت

تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ در چهارماهه امسال در هم‌سنجی با پارسال تولید خودرو رشد ۱۹ درصدی داشت و این صنعت پس از دو سال از رشد منفی خارج شد

به گزارش می متالز، حسین مدرس‌خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ در چهارماهه امسال در هم‌سنجی با پارسال تولید خودرو رشد ۱۹ درصدی داشت.

او ادامه داد: درحالی‌که با خروج خودروسازان فرانسوی و کره‌ای رنو و کیا پس از دور تازه تحریم‌های آمریکا، کسی فکر نمی‌کرد بتوانیم به تولید ادامه دهیم، اما امسال تولید یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو برنامه‌ریزی‌شده است.

در سال ۹۸ درمجموع ۸۳۱ هزار و ۳۳۴ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که در مقایسه با سال ۹۷ افت ۱۳ درصدی داشت.

برخی رکوردهای حوزه صنعت و معدن

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه به ثبت برخی رکوردها در حوزه‌های صنعتی و معدنی در هفت سال گذشته از دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: به‌طور نمونه تولید فولاد در هفت سال گذشته در مقایسه با پیش از آن دو برابر و در مقایسه با پیش از انقلاب ۳۰ برابر شده است.

او افزود: در حوزه سیمان، رشد ۱۵ برابری تولید نسبت به سال ۵۷، در حوزه پتروشیمی رشد دو برابری در مقایسه با سال ۹۱ و در حوزه نساجی و پوشاک رشد بیش از دو برابری در هفت سال گذشته حاصل‌شده است.

مدرس‌خیابانی همچنین از رشد ۳۱ درصدی تولید لاستیک خودرو در سه‌ماهه امسال خبر داد که با همت تولیدکنندگان این حوزه در شرایط دشوار تحریم‌ها و کرونا به دست آمد.

وی بیان‌داشت:‌ درحالی‌که تا ۱۰ سال پیش واردکننده کولر گازی بودیم، امروز ۷۵ درصد نیازها در این حوزه از داخل تأمین می‌شود و فقط یکی از واحدهای تولیدی در این حوزه از ابتدای امسال تا امروز بیش از سه برابر کل پارسال تولید داشته است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت رشد ۴۹ درصدی تولید آلومینیوم در چهارماهه امسال را یادآور شد و گفت: پارسال ظرفیت تولید آلومینیوم به ۷۵۰ هزار تن رسید که دو برابر ظرفیت پیش از آن است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ذوب آهن اصفهان طلایه دار یک دگرگونی تاریخی در توسعه زیرساخت حمل و نقل ریلی کشور

می متالز - ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین کارخانه تولید کننده فولاد و بزرگترین تولید کننده فولاد ساختمانی ایران و تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا در سال (جهش تولید) توانست با تولید (ریل ملی) طلایه دار یک دگرگونی تاریخی در توسعه زیرساخت حمل و نقل ریلی کشور باشد تا بار دیگر پولاد مردان خستگی ناپذیرش در میدان نبرد داغ صنعت ثابت کنند میتوان تهدید ها را با همت و همدلی تبدیل به فرصت کرد.
 

حمایت از فولاد مبارکه یک مطالبه ملی است

می متالز - شهزاد بهادری، حمایت از تولید داخلی در شرایط خاص ا‌قتصادی با وجود تحریم ها می بایست در الویت دغدغه های مسوولین و مردم کشور باشد. به همین منظور لازم است حمایت از تولید ملی، صنایع بزرگ و کوچک، شفاف‌سازی در قوانین و مقررات حمایتی به صورت جدی در چارچوب عمل قرار گرفته و از حالت شعارگونه خارج شود.
 

حضور پررنگ‌تر شرکت اندونزیای ایندال آلومینیوم در بازار متلاطم جهانی

می متالز - شرکت اندونزیایی ایندال آلومینیوم (Indal) اعلام نموده که تصمیم دارد در شرایط کنونی بازار متلاطم آلومینیوم، ظرفیت تولید خود را افزایش داده و با تکیه بر صادرات، حضور پررنگ‌تری در بازار این فلز داشته باشد.
 

گام بلند گل گهر در حوزه داخلی سازی تجهیزات/ دامپتراک هایی که بومی می شوند

می متالز - گل گهر تصمیم گرفت در حوزه ساخت دامپتراک به روش مهندسی معکوس وارد میدان شود و در این باره نقشه راه خود را منتشر کرده است.
 مهدی پازوکی:

باید عقلانیت اقتصادی در تصمیم‌گیری سیاسی حاکم شود

می متالز - مهدی پازوکی، اقتصاددان معتقد است اقتصاد نباید سیاست‌زده شود. باید عقلانیت اقتصادی را در تصمیم‌گیری سیاسی حاکم کرد نه اینکه ملاحظات سیاسی-اجتماعی و جناحی به منطق اقتصاد غالب شود.
 یادداشت:

در شرایط تحریم بهترین جایگزین نفت برای تامین بودجه کشور و چرخش اقتصاد چیست؟

می متالز - با یک بررسی اجمالی میان جایگزین‌های اقتصاد نفتی می‌توان دریافت گسترش صنعت فولاد به صرفه‌ترین، بهترین و سود آورترین جایگزین نفت است که هم در زمینه‌ی اشتغال و هم در زمینه‌ی صادرات می‌تواند اقتصاد ایران را از شکنندگی تک محصولی بودن وارهاند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما