خبر
مواد   انرژی های تجدیدپذیر  

چـرا انـرژی خـورشـیـدی؟!

می متالز - نخستین شماره (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران منتشر شد.

به گزارش می متالز، "مقدمه‌ای بر سلول خورشیدی"، "اخبار و تازه‌های سلول خورشیدی"، "تا بازار فناوری؛ مصاحبه و گفت وگو با دکتر زنده دل از  فعالان در زمینه سلول‌های خورشیدی"، "مقدمه‌ای بر چند و چون اپلای"، "معرفی آزمایشگاه مواد و کامپوزیت‌های نانوساختار"، "معرفی برخی از جدیدترین مقالات و دستاوردهای پژوهشی دانشکده درخصوص سلول‌های خورشیدی" از جمله مقالات و سرفصل هایی است که در این شماره می خوانیم.

نشریه دانشجویی «فراسوی مواد» به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد دانشگاه تهران و مدیر مسوولی ابوالفضل انوری و سردبیری مسعود خلیلی به صورت گاهنامه منتشر می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت چادرملو خبر داد:

آمادگی چادرملو برای سرمایه‌گذاری ساخت سلول‌های خورشیدی و ممبران

می متالز - مدیرعامل شرکت چادرملو در آیین عقد تفاهمنامه جهت تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: خوشبختانه شرکت چادرملو علاوه بر معدنی بودن صنعت را در کنار خود دارد و با انعقاد این قرارداد از معدن تا فولاد را می‌توان ارتقا داد.
 نشریه علمی-دانشجویی "فراسوی مواد"، منتشر کرد؛

فراخوان مقاله با موضوع «آزمون‌های غیر مخرب تشخیص خوردگی»

می متالز - نشریه علمی-دانشجویی فراسوی مواد به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران جهت انتشار شماره جدید این نشریه، با محوریت موضوعی "آزمون‌های غیر مخرب تشخیص خوردگی" مقاله می پذیرد.
 شماره جدید نشریه دانشجویی «فراسوی مواد» منتشر شد

«روش‌های آنـالیز مواد نـانـو ساختار»

می متالز - شماره دوم (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران منتشر شد.
 

تولید برق با پنجره‌های رنگی

می متالز - محققان کره جنوبی با استفاده از ورقه‌های نازک مس رنگی توانسته‌اند تحولی دوران‌ساز در فناوری سلول‌های خورشیدی پدید آورند.
 

پنل‌های خورشیدی جایگزین پنجره می‌شوند

می متالز - یک گروه تحقیقاتی در کره‌جنوبی به تازگی موفق به ساخت صفحات خورشیدی شد که می‌تواند به مثابه شیشه پنجره ساختمان‌های اداری استفاده شود. اختراع جدید این تیم می‌تواند تغییرات زیادی در هزینه‌های صرف‌شده و همچنین ظاهر ساختمان‌ها ایجاد کند.
 مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران:

ظرفیت سازی برای نصب پنل خورشیدی در دشت ورامین /1500 مگاوات نیروگاه جدید برای جبران کسری برق در تهران

می متالز - مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: اگر ظرفیت‌سازی شود حدود 10 درصد می‌توانیم از سلول‌های خورشیدی در دشت ورامین استفاده کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما