خبر
بورس و سهام   پالایشگاه  
مدیرعامل فرابورس:

سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در فرابورس عرضه اولیه می‌شود

می متالز - مدیرعامل فرابورس از انجام فرایند پذیرش پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد و گفت: بخشی از سهام این شرکت پس از درج نماد، عرضه اولیه می شود.

به گزارش می متالز، امیر هامونی با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته و قول‌ های مساعد مبنی بر تبدیل بدهی ارزی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بدهی ریالی داده شده، گفت: فرایند پذیرش این شرکت بار دیگر به جریان افتاده تا بخشی از سهام آن پس از درج نماد، عرضه اولیه شود.

بنابراین گزارش، پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت اسمی 360 هزار بشکه در روز و با ظرفیت عملی 450 هزار بشکه در روز با خوراک میعانات گازی در حال فعالیت است و با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد یورو (60 هزار میلیارد تومان) ساخته شده و تاثیرات بسیار مثبتی بر جریان انرژی از جمله تولید گاز طبیعی و تولید برق داشته است.

این پالایشگاه سالانه بین 6 تا 7 میلیارد دلار درآمد (حدود 90 تا 100 هزار میلیارد تومان) دارد و با تولید روزانه بیش از 47 میلیون لیتر بنزین تأمین روزانه در حدود 50 درصد بنزین مصرفی و 17 میلیون لیتر نفت گاز مطابق استاندارد یورو 5 و محصولات دیگر ازجمله گاز مایع، نفتا و سوخت جت در کارنامه دارد و باعث شد تا بیش از 30 میلیون یورو در روز سود آوری از بابت جلوگیری از خام فروشی میعانات گازی و واردات بنزین و مجموعاً سالانه بیش از 10 میلیارد یورو صرفه جویی ارزی به همراه داشته باشد.

حدود 95 درصد فرآورده های نفتی این پالایشگاه طبق مصوبه هیات وزیران جزء پنج فرآورده اصلی و سوخت جت قرار داشته و از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در زنجیره تامین انرژی عرضه می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ​امروز در فرابورس رقم خورد؛

تغییر مالکیت ۴.۱ میلیارد اوراق بهادار مالی

می متالز - شاخص کل در فرابورس ایران، امروز با رشد ۱۰۷ واحدی، عدد ۱۸ هزار و ۳۶۹ واحد را به نمایش گذاشت.
 

«وپسا» بازارگردانی می شود

می متالز - نماد شرکت سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس از تاریخ ١۵ آذر بازارگردانی می شود.
 ​امروز در فرابورس رقم خورد؛

تغییر مالکیت ۳.۱ میلیارد اوراق بهادار مالی

می متالز - شاخص کل در فرابورس ایران، امروز با رشد ۴۲۵ واحدی، عدد ۱۸ هزار و ۲۶۱ واحد را به نمایش گذاشت.
 ​امروز در فرابورس رقم خورد؛

تغییر مالکیت ۳.۵ میلیارد اوراق بهادار مالی

می متالز - شاخص کل در فرابورس ایران، امروز با رشد ۵۱۳ واحدی، عدد ۱۷ هزار و ۸۳۶ واحد را به نمایش گذاشت.
 مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد:

پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان سود و اصل اوراق اشاد۹ در ۹۹/۰۹/۰۹

می متالز - امروز در تاریخ ۹/۹/۹۹ تعهدات وزارت اموراقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه در بازپرداخت سود و اصل اوراق مشارکت دولت در نماد اشاد۹ به مبلغ بیش از ۵ هزار میلیارد تومان ایفا شد.
 

پذیره‌نویسی صندوق «پویا الگوریتم» در فرابورس آغاز شد

می متالز - شرکت فرابورس ایران از آغاز پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی در فرابورس ایران خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما