خبر
بانک ها   گمرک  
معاون گمرک اعلام کرد:

کالاهای گروه ۲۷ کالایی موجود در گمرکات ترخیص می‌شوند

می متالز - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران شرایط انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهایی که از اولویت تخصیص ارز بانک مرکزی خارج شده و در گروه کالایی ۲۷ قرار گرفته اند را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، مهرداد جمال ارونقی گفت: با توجه به مراجعه صاحبان کالاهای گروه ۲۷ به دفاتر ستادی گمرک ایران و متعاقب مکاتبات و پیگیری های صورت پذیرفته از مراجع ذیربط و ذیصلاح مربوطه از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی ، با ترخیص کالاهای موجود در گمرکات که از اولویت تخصیص ارز بانک مرکزی خارج شده اند مشروط به شرایطی موافقت شده است که نحوۀ بررسی و احراز این شروط به کلیۀ گمرکات کشور ابلاغ می گردد تا برابر دستورالعمل مربوطه نسبت به مورد اقدام کنند.

معاون فنی گمرک ایران شروط اصلی انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهای اشاره شده در گروه ۲۷ را منوط به احراز شرایط: ۱- بررسی و تأیید اصالت بارنامه و قبض انبار مربوطه؛ و ۲- مطابقت با مفاد یکی از بندهای مرتبط با مادۀ ۱۱ آیین نامۀ اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و ۳- تأیید منشأ ارز مربوطه توسط بانک مرکزی دانست و از صاحبان کالا خواست در این خصوص از مراجعه یا مکاتبه با گمرک ایران خودداری و درصورت حائز شرایط بودن کالاهای موجود در گمرکات با هر سه شرط اعلامی (دارا بودن هر سه شرط بصورت توأمان الزامی است)، جهت انجام تشریفات گمرکی کالاهای اشاره شده به گمرکات اجرایی مربوطه مراجعه نمایند.

ارونقی افزود: کالاهایی که سود بازرگانی آنها به موجب جدول تعرفه یا تصویب نامه های خاصی از طرف دولت در جهت افزایش تغییر می یابد و کالاهایی که ممنوع اعلام می شود و همچنین کالاهایی که شرط ورود آنها در جهت محدودیت تغییر می کند، درصورت انطباق با یکی از شرایط مندرج در مادۀ ۱۱ قانون مقررات صادرات و واردات و با رعایت مقررات قبل از ممنوعیت توسط دولت یا تغییر شرط ورود و یا افزایش سود بازرگانی قابل ترخیص خواهد بود که در مورد کالاهای قرار گرفته در گروه ۲۷، علاوه بر شرط اخیر رعایت سایر شروط اعلامی نیز الزامی می باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ارزش صادرات زنجیره آلومینیوم ۵۶ درصد افزایش یافت

می متالز - بررسی آمار تجارت خارجی کشور در هفت ماهه ابتدایی امسال در بخش معدن وصنایع معدنی گویای آن است که ارزش صادارت زنجیره آلومینیوم و محصولات آن با تحقق رقم ۱۰۱.۱ میلیون دلار، نسبت به مدت مشابه پارسال به رشد ۵۶ درصدی رسید.
 براساس اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۲ ارز افزایش و ۲۲ ارز کاهش یافت. نرخ ۱۳ ارز نیز ثابت ماند.
 

کاهش ۹.۸ درصدی نسبت تعداد چک‌های برگشتی به مبادله ای در مهرماه

می متالز - گزارش بانک مرکزی از آمار چک‌های مبادله ای در مهرماه ۹۹ نشان می دهد که نسبت تعداد چک‌های برگشتی به مبادله ای در این ماه نسبت به شهریورماه ۹.۸ درصد کاهش یافته است.
 

کمترین و بیشترین متوسط قیمت مسکن در تهران

می متالز - بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که بیشترین قیمت یک متر مربع مسکن معامله شده در آبان‌ماه و در شهر تهران مربوط به منطقه یک با ۵۵ میلیون تومان و کمترین رقم نیز مربوطه به منطقه ۱۸ با متری ۱۲ میلیون تومان بوده است.
 

توقف فعالیت سامانه جامع تجارت با رای دیوان عدالت

می متالز - درحالی که قرار بود در تاریخ ۹۹/۹/۹ از سامانه جامع تجارت رونمایی شود، با رای دیوان عدالت اداری فرایند اظهار کالا که قرار بود به جای سامانه گمرک در سامانه مذکور انجام شود، متوقف شد.
 مقام مسوول وزارت صنعت، معدن و تجارت:

صدور مجوز شماره‌گذاری ۳۰ دستگاه خودروی برقی

می متالز - معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از صدور مجوز شماره‌گذاری 30 دستگاه خودروی برقی به پلیس راهور خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما