خبر
بازار مسکن  

ویژگی املاک کمتر از میانگین قیمتی تهران

می متالز - بررسی میدانی فایل‌های ملکی عرضه شده در بازار مناطق ۲۲گانه نشان می‌دهد: در برخی مناطق شهر تهران همچنان امکان یافتن واحدهای مسکونی که کمتر از میانگین قیمت آپارتمان در شهر تهران، قیمت‌گذاری و پیشنهاد شده‌اند وجود دارد.

به گزارش می متالز، مطابق با آخرین گزارش بانک‌مرکزی از تحولات قیمتی بازار مسکن در شهر تهران، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در پایتخت طی ابتدای فصل پاییز، به ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. اگرچه در بررسی اولیه یافتن یک آپارتمان مسکونی در مناطق مختلف شهر تهران(عمدتا مصرفی و نیمه‌جنوبی) که کمتر از این میانگین، قیمت‌گذاری شده بود، دشوار است، اما بازهم می‌توان در بین فایل‌ها، یک گزینه مناسب نیز پیدا کرد. البته نکته قابل‌توجهی که از سوی برخی از مشاوران املاک در مورد ویژگی‌های این واحدهای مسکونی بیان می‌شود این است که عمده این فایل‌ها از بابت سند ملکی دارای وضعیت متفاوتی هستند. به‌عنوان مثال برخی از این فایل‌ها دارای سند قولنامه‌ای یا مشاع هستند.

نکته دیگر آنکه اگر فایل‌هایی که کمتر از میانگین قیمت پیشنهاد شده‌اند دارای ابهامات حقوقی نباشند ممکن است جزو واحدهای مسکونی زیرهمکف یا طبقه چهارم بدون آسانسور باشند. یا آنکه احتمالا واحدهای مسکونی ۳۰ سال به بالا هستند.

با وجود چنین فایل‌هایی، نکته سومی که از سوی مشاوران املاک در مورد واحدهای مسکونی با این ویژگی قیمتی عنوان می‌شود، این است که ممکن است یک واحد مسکونی هیچ از این موارد که امکان دارد به‌عنوان نقض فایل محسوب شود را نداشته باشد و در مقابل در یک محله‌ای قرار گرفته باشد که به دلیل شرایط آن محل، قیمت‌گذاری فایل کمتر از میانگین قیمت شهر مطلوب محسوب شود. به‌عنوان مثال در برخی نقاط نیمه‌جنوبی شهر، فایل‌های نوساز تا کمتر از ۱۰ سال نیز یافت می‌شود که اتفاقا دارای هیچ نوع نقص سندی نیز نیستند، بنابراین متقاضی می‌تواند به راحتی و با خیال راحت آن را خریداری کند.

کد خبر: 142704
تاریخ: 1399/08/25 - 22:57
منبع: دنیای اقتصاد

بازار مسکن  واحدهای مسکون 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در مزایده توسعه و عمران امید:

"ثامید" واحدهای مازندران و قزوین را فروخت

می متالز - مزایده فروش واحدهای مسکونی تجاری و اداری شرکت توسعه و عمران امید برگزار شد.
 مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن اعلام کرد:

رشد سبد پروژه های در دست ساخت شرکت سرمایه گذاری مسکن

می متالز - مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن با تاکید بر اینکه این شرکت از پروتکل ها و استانداردهای احداث عدول نمی کند و همین موضوع موجب استقبال متقاضیان مسکن از خرید واحدهای مسکونی ساخته شده می شود گفت: سبد پروژه های در دست ساخت شرکت سرمایه گذاری مسکن با یک رشد مناسب به ۱۰ هزار واحد مسکونی رسیده است.
 مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه:

اوراق سلف مسکن به زودی در بورس کالا رونمایی می‌شود

می متالز - معاملات اوراق سلف مسکن که به فروش متری مسکن شهرت یافته به زودی در بورس کالای ایران آغاز می شود؛ این خبری است که پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در پی انجام اقدامات لازم و همکاری این وزارتخانه با بورس کالا اعلام کرده است. اصلانی گفت: با کمک این ابزار مالی بورس کالا، ارزش تمام شده ساخت یک واحد یا یک پروژه، تبدیل به ورقه‌های کوچک بهادار می شود و در بازار توسط انبوه‌ساز عرضه می‌شود. در این بازار مردم می توانند به منظور حفظ ارزش پول خود را در مقابل تورم، اوراق مسکن از بورس کالا خریداری کنند.
 

آگهی‌های مسکن پشت در منازل

می متالز - فروشنده‌های مسکن در جریان افزایش تلاش‌های خود برای فروش واحدهای مسکونی در دوره رکود، تا درب منازل ساکنان محلات مختلف پایتخت پیشروی کرده‌اند.
 گزارش مستند از واقعیت تحولات ملک

سقوط بی‌سابقه مسکن در آذر/ میانگین قیمت املاک پایتخت با کسر نویزهای قیمتی

می متالز - مرکز آمار «اطلاعات بدون نویز» از تغییرات قیمت مسکن منتشر کرد. داده‌های جدید با محاسبه «شاخص قیمت مسکن به روش هدانیک» نشان می‌دهد بهای متوسط آپارتمان‌های فروخته‌شده در تهران طی آذرماه بیش از ۸ درصد نسبت به آبان کاهش یافته است.
 کرونا هم مانع رکودزنی ایرانی‌ها در ترکیه نشد؛

رتبه اول خرید ملک در ترکیه به شهروندان ایرانی‌ رسید

می متالز - آمارهای رسمی منتشرشده از کشور ترکیه حاکی از آن است که ایرانی‌ها رکورد تازه‌ای در خرید املاک در ترکیه داشته‌اند؛ به‌گونه‌ای که شهروندان ایرانی با قرار گرفتن در رتبه اول خرید ملک در این کشور، در ۱۱ ماهه 2020 با رشدی ۳۸ درصدی ۶ هزار و ۴۲۵ فقره ملک خریده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما