خبر
سرمایه گذاری  

فهرست ۲۱۰ فرصت سرمایه‌گذاری منتشر شد

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صمت، از آغاز پروژه‌ای برای هدایت سرمایه‌گذاری به پروژه‌های مهم و اولویت دار خبر داد و گفت : در این راستا بررسی شده که در مجموع ۲۱۰ کالای مهم به کشور وارد می‌شود که امکان تولید آن‌ها در کشور وجود دارد و حالا فهرست این کالاها به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری منتشر شده است.

به گزارش می متالز، سعید زرندی، با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که مدتی است در معاونت طرح و برنامه دنبال می‌شود، بحث فرصت‌های سرمایه گذاری است، اظهار کرد: با توجه به کمبود و محدودیت منابع بهتر است سرمایه گذاری‌های جدید به سمت فرصت‌ها و نیازهای جدید هدایت شود که در این راستا دو اقدام انجام شده است.

وی افزود: اولین اقدام ارائه فهرست صنایع اشباع بود که در آن‌ها به حد کافی در کشور سرمایه‌گذاری شده و واحد تولیدی وجود دارد.

زرندی گفت: اقدام دوم معاونت طرح و برنامه ورود به موضوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری است که در این راستا بررسی شده در مجموع ۲۱۰ کالای مهم به کشور وارد می‌شود که امکان تولید آن‌ها در کشور وجود دارد.

زرندی با بیان اینکه بخشی از این کالاهای وارداتی در کشور تولید می‌شود، اما به اندازه نیاز نیست، اظهار کرد: اکنون فهرست این ۲۱۰ کالا به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای جایگزینی واردات استخراج شده است.

 

سرمایه بانک ‌ها و نهاهای عمومی انقلاب هدفمند شود

وی همچنین از ارسال نامه‌ای از سوی معاونت طرح و برنامه به قائم مقام بانک مرکزی و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی خبر داد که در آن توصیه شده بانک‌ها بر اساس لیست یاد شده به فرصت‌های سرمایه‌گذاری تسهیلات ارائه دهند.

زرندی در ادامه با اشاره به سرمایه‌گذاری‌ها از سوی نهادهای عمومی انقلاب مانند آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام و بنیادها، گفت: معاونت طرح و برنامه از این نهادها خواسته برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن از لیست تهیه شده در زمینه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جایگزینی واردات استفاده کنند.

همچنین به گفته معاون طرح و برنامه وزارت صمت، باتوجه به اهمیت مصرف بهینه منابع جهت سرمایه گذاری های جدید، اولویت‌های سرمایه گذاری شامل طرح‌های جدید صنعتی و معدنی، طرح‌های نیمه تمام آماده مشارکت با واگذاری، فرصت سرمایه‌گذاری با رویکرد جایگزینی واردات و ... شناسایی شده و از طریق زبانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صفحه اصلی سامانه بهین یاب، برای عموم ذی‌نفعان قابل دسترسی بوده و مرتبا به روز رسانی خواهد شد .

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت لرستان:

داشتن کد سجام برای دریافت سود سهام عدالت الزامی نیست

می متالز - رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت لرستان گفت: برای دریافت سود سهام عدالت و برای اعمال رای در مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند نیاز به ثبت نام سجام نیست.
 

امارات به فکر صادرات هیدروژن به جای نفت افتاد

می متالز - شرکت نفت دولتی ابوظبی تولید هیدروژن از گاز طبیعی را افزایش داده و قصد دارد به جای نفت، این سوخت پاک را در سراسر دنیا بازاریابی کند.
 اوسطی در نطق میان دستور مطرح کرد:

ظرفیت مغفول‌مانده معادن استان کردستان در سایه بی‌توجهی‌ وزارت صمت

می متالز - عضو کمیسیون کشاورزی از بی‌توجهی به ظرفیت بی‌نظیر معادن استان کردستان انتقاد کرد.
 پس از استعفای معاون امور معادن؛

سعدمحمدی جایگزین اسماعیلی شد

می متالز - اردشیر سعدمحمدی معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت شد.
 معاون اقتصادی دبیر شورای‌عالی مناطق ویژه اقتصادی

در آمار‌های سال ۹۲ تا ۹۷ تراز تجاری مناطق آزاد منفی بوده است

می متالز - نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از منفی بودن تراز تجاری مناطق آزاد در آمار‌های سال ۹۲ تا ۹۷ خبر داد و گفت: اگرچه اتفاق‌های نسبتا مثبتی هم در این مناطق رخ داده، اما به لحاظ خروجی و عملکرد‌ها شاهد کارنامه قابل قبولی نیستیم.
 

داریوش اسماعیلی استعفا داد

می متالز - شنیده‌ها حاکی از استعفای داریوش اسماعیلی معاون امور معدن و صنایع وزارت صمت است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما