خبر
مس   عکس  

7 پروژه در مجتمع مس سرچشمه و شهرستان رفسنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

می متالز - با حضور علی رضا رزم‌حسینی وزیر صمت، علی زینی‌وند استاندار کرمان، حجت الاسلام حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار، حجت‌الاسلام اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان، مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس، احمد انارکی محمدی رییس هیات مدیره شرکت مس و جمعی از مقامات استانی و شهرستانی، 7 طرح توسعه‌ای در حوزه تولید و مسوولیت و خدمات اجتماعی در شهرستان رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، وزیر صمت در ابتدای سفر خود به استان کرمان و شهرستان رفسنجان، با حضور در منطقه ویژه اقتصادی، کارخانه تولید مواد شیمیایی را که با سرمایه‌گذاری مجتمع مس سرچشمه و با سرمایه گذاری ریالی 2994 میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال زایی 158 نفر  احداث خواهد شد، کلنگ‌زنی کرد. محصول نهایی این کارخانه 20 هزار تن مواد شیمیایی و 5 هزار تن سولفید کربن در سال است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال 1403 به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی شهید ستاری که توسط مجتمع مس سرچشمه راه اندازی شده است از دیگر برنامه های وزیر صمت در شهرستان رفسنجان بود. این مرکز بر پایه مصوبات سفر دکتر حسن روحانی رییس جمهور محترم به استان کرمان احداث شد تا از این پس این مرکز به عنوان هاب در سه حوزه صنعت مس، پسته و بحران آب، آماده حمایت برای تبدیل ایده صاحب نظران و ایده پردازان به محصول باشد.

بر اساس این گزارش، افتتاح مرکز بحران 50 تختخوابی شهدای صنعت مس سرچشمه در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) به متراژ 1100 مترمربع، دارای سیستم فشار منفی، مجهز به فیلتر هپا و سه اتاق ایزوله از دیگر برنامه‌های بعدی مهندس رزم‌حسینی بود که در جریان این سفر انجام شد. همچنین مرکز تصفیه‌خانه آب آشامیدنی رفسنجان از دیگر برنامه های وزیر صمت بود که در جریان این سفر کلنگ زنی شد. این تصفیه‌خانه 30 میلیون مترمکعب در سال ظرفیت دارد و 120 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط مجتمع مس سرچشمه در آن انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، در پایان این سفر وزیر صمت با حضور در مجتمع مس سرچشمه، پروژه مکانیزاسیون معدن مجتمع مس سرچشمه، پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه و فاز سوم توسعه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه را کلنگ‌زنی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولاد مبارکه نقش بی‌بدیلی در صنعت فولاد ایفا می‌کند

می متالز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فولاد مبارکه نقش بی‌بدیلی در صنعت فولاد ایفا می‌کند؛ به طوری که این شرکت در تولید ورق خودروسازها، تولیدکنندگان لوازم خانگی، صنایع لوله و پروفیل و بسیاری از صنایع دیگر نقشی اساسی دارد.
 

ارسال کمک‌های اهدایی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان به مردم زلزله‌زده سی‌سخت

می متالز - مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: عصر امروز کمک‌های اهدایی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برای زلزله‌زدگان سی‌سخت ارسال شد.
 

دولت و دستگاه قضا علیه خروج ثروت معادن از کرمان

می متالز - شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان درحالی برگزار شد که استاندار و رئیس‌کل دادگستری کرمان خواستار توقف خام فروشی مواد معدنی استان شدند.
 مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد:

ارتقای ۲ برابری درآمد شرکت مس در افق ۱۴۰۴

می متالز - اردشیر سعدمحمدی گفت: خوشبختانه این شرکت در حال حاضر دو میلیارد و چهارصد و هشتاد میلیون یورو به علاوه 30 هزار میلیارد تومان در قالب 29 طرح در دست اجرا دارد.
 

در یازدهمین همایش صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران چه گذشت؟

می متالز - امروز در یازدهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با نگاهی به بازار با بیان اینکه نمی‌توان با قیمت‌گذاری دستوری، بازار را بهینه تنظیم کرد به نظارت دولت و برداشتن فشار از معادن نیز اشاره شد.
 مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد:

ارتقای 2 برابری درآمد شرکت مس در افق 1404

می متالز - اردشیر سعدمحمدی گفت: خوشبختانه این شرکت در حال حاضر دو میلیارد و چهارصد و هشتاد میلیون یورو به علاوه 30 هزار میلیارد تومان در قالب 29 طرح در دست اجرا دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما