خبر
آهن و فولاد   صنعت   عکس  
[گزارش تصویری]

بومی سازی دستگاه تست هیدرواستاتیک در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران

می متالز - به منظور تحقق جهش تولید ، دستگاه تست الترا سونیک لوله‌های جریانی کارخانه لوله سازی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران توسط متخصصان بومی ساخته شد.

به گزارش می متالز، مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران امروز گفت: برای نخستین بار ،  اصلاح اتوماسیون و ارتقاء سیستم مانیتورینگ دستگاه تست هیدرواستاتیک کارخانه لوله سازی برای تولید لوله‌های جریانی مورد نیاز شرکت مناطق نفت خیز جنوب توسط متخصصین گروه ملی صنعتی فولاد ایران و دانش درون سازمانی اجرا شد.  


نادر جعفر یوسفی با اشاره به فعالیت خط تولید لوله‌های یک اینچ و سیستم کنترل و اتوماسیون دستگاه تست هیدرواستاتیک در این مجموعه افزود: هدف اصلی نصب این دستگاه تولید لوله‌های جریانی مانیسمان apix۵۲ چهار اینچ گرید a با کاربرد در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در راستای جهش تولید است.  

وی گفت: سیستم کنترل و اتوماسیون پیشین این دستگاه دارای نواقص متعددی بود که با استفاده از دانش بومی متخصصین در واحد تحقیق و توسعه و بخش لوله سازی، پروژه اصلاح اتوماسیون و ارتقاء سیستم مانیتورینگ این دستگاه بر اساس استاندارد‌های جهانی کلید خورد و به بهره برداری رسید.

یوسفی افزود: از اشکالات عمده سیستم پیشین می‌توان به دقت پایین نحوه فشارسازی، نبود استاندارد شبکه اتوماسیون، ثبت نکردن اطلاعات و گزارش گیری مورد نظر کارفرما و نداشتن سیستم مانیتورینگ جامع اشاره کرد، که با تهیه و نصب سخت افزار و سیستم مانیتورینگ همه مشکلات پیشین رفع شد.

گفتنی است، ساخت این سیستم نرم افزاری بهینه سازی شده در مدت ۷۵ روز کاری با تلاش متخصصان بومی انجام شد که صرفه جویی ارزی چشمگیری به دنبال داشته است. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در پنل تخصصی همایش چشم انداز صنعت فولاد مطرح شد:

قیمت گذاری در زنجیره فولاد آزاد باشد/ فولاد مبارکه بدنبال تامین ورق کشور/ واردات سنگ آهن از افغانستان برای تامین مواد اولیه فولادی ها

می متالز - میزگرد تخصصی تعاملات دو حوزه فولاد و سنگ‌آهن، چالش‌ها و راهکارها، صادرات در دوره پسا ترامپ با حضور مسوولان و فعالان زنجیره ارزش در حاشیه یازدهمین همایش چشم انداز صنعت فولاد برگزار شد.
 در میزگرد تخصصی همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ارائه شد

چکاپ طرح جامع فولاد

می متالز - در دومین روز برگزاری همایش فولاد و سنگ‌آهن، «طرح جامع فولاد» به بوته نقد گذاشته شد. بزرگان صنعت فولاد معتقدند چارچوب اصلی طرح جامع فولاد، تنها روی ظرفیت‌سازی و دست‌یافتن به تولید ۵۵ میلیون‌تن فولاد خلاصه شده و موضوعاتی مانند «عدم‌‌توازن در زنجیره فولاد»، «جذب سرمایه‌گذاری» و «بهره‌وری پایین» مغفول مانده است.
 

فولاد مبارکه نقش بی‌بدیلی در صنعت فولاد ایفا می‌کند

می متالز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فولاد مبارکه نقش بی‌بدیلی در صنعت فولاد ایفا می‌کند؛ به طوری که این شرکت در تولید ورق خودروسازها، تولیدکنندگان لوازم خانگی، صنایع لوله و پروفیل و بسیاری از صنایع دیگر نقشی اساسی دارد.
 

صنعت فولاد منتظر تابستان 1400 باشد

می متالز - مشاور امور صنایع معدنی معتقد است، برای بهتر شدن شرایط در بازار فولاد باید منتظر تابستان 1400 بود.
 

خودنمایی فولاد اکسین خوزستان در نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد

می متالز - کمیته بومی سازی قطعات شرکت فولاد اکسین خوزستان با برپایی غرفه در یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد فعالیت‌های خود را به نمایش گذاشت.
 

تصمیم‌گیری‌های صنعت فولاد در یک سازمان تجمیع شود

می متالز - در روز دوم یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران، نقاط ضعف و قوت طرح جامع فولاد مورد بررسی قرار گرفت و همه فعالان حاضر در میزگردی با این موضوع، بر لزوم حل همه مسائل صنعت فولاد در داخل این زنجیره و عدم دخالت سایر نهادها در صنعت فولاد تاکید کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما