خبر
تاسیسات ساختمانی  
کارشناس صنعت سیمان

ظرفیت فعال سیمانی‌ها 50 تا 60 درصد است/ نیاز به افزایش ۲۵ درصدی قیمت‌ها در سال آینده

می متالز - کارشناس صنعت سیمان با بیان اینکه ظرفیت فعال کارخانه‌های سیمان بین 50 تا 60 درصد است،‌ گفت: بدهی بانکی معوق، فشار زیادی بر تولیدکنندگان وارد می‌کند.

به گزارش می متالز، علی‌محمد بُد، با اشاره به فعال بودن 50 تا 60 درصد ظرفیت کارخانه‌های سیمانی کشور، اظهار داشت: اکثر تولیدکنندگان قادر به پرداخت بدهی بانکی خود نیستند و معوقات بانکی به معضلی برای تولیدکنندگان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه فروش سیمان با رکود مواجه شده است، گفت: رکود در ساخت و ساز مهمترین عامل راکد شدن فروش سیمان است و به دلیل بالا رفتن هزینه کار پیمانکاران، اجرای طرح‌ها با قیمت‌های قدیم امکان‌پذیر نیست و همین مسئله نوعی بلاتکلیفی در ساخت و ساز ایجاد کرده است.

به گفته بُد، وضعیت سود و زیان کارخانه‌های سیمانی شرایط مناسبی ندارد و این مسئله عاملی برای معوق شدن بدهی بانکی کارخانه‌ها است.

وی با بیان اینکه فروش سیمان کاهش داشته و در مقابل، بدهی کارخانه‌ها روند افزایشی به خود گرفته است، افزود: برای سال آینده با توجه به رشد هزینه‌های تولید، نیازمند افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت سیمان خواهیم بود.

این کارشناس صنعت سیمان در پایان در خصوص وضعیت تأمین سوخت کارخانه‌های سیمانی نیز گفت: گاز اکثر کارخانه‌ها در فصل زمستان قطع است و تولیدکنندگان، مازوت را به جای گاز دریافت و مصرف می‌کنند که قرار است هزینه آن بر اساس قیمت گاز محاسبه شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی؛

هند و چین متقاضی خرید سیمان ایران شدند/ پیش بینی رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی صادرات در سال جاری

می متالز - کارشناس صنعت سیمان از تقاضای جدید تجار هندی و چینی برای خرید سیمان ایران خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود صادرات سیمان امسال ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.
 

توضیحات سیمان شمال با توجه به افزایش قیمت سهام/ شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ندارد

می متالز - با توجه به روند رو به رشد قیمت سهام نمادهای سیمانی طی روزهای‌ اخیر، سیمان شمال نیز با توجه به نوسان ۵۰ درصدی قیمت متوقف شد و در این زمینه توضیحاتی ارائه داد.
 

تقاضای جدید هند و چین برای خرید سیمان ایران

می متالز - یک کارشناس صنعت سیمان از تقاضای جدید تجار هندی و چینی برای خرید سیمان ایران خبر داد و گفت: پیش بینی می شود، صادرات سیمان امسال ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.
 

تقاضای جدید هند و چین برای خرید سیمان ایران

می متالز - کارشناس صنعت سیمان از تقاضای جدید تجار هندی و چینی برای خرید سیمان ایران خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود صادرات سیمان امسال ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.
 

اوج‌گیری انتظارات برای عملکرد فروردین سیمانی‌ها/ رصد سیگنال پس از بازدهی 75 درصدی

می متالز - صنعت سیمان طی سه‌ماه گذشته بازدهی بیش از 75 درصدی را تجربه کرده است. میانگین بازدهی صنعت سیمان بدون در نظر گرفتن ارزش بازار شرکت‌ها حدود 61 درصد است. در میان نمادهای سیمانی برخی رشدهای عجیبی را در این مدت به ثبت رسانده‌اند.
 شیخان

نگران تأمین سیمان مناطق سیل زده نیستیم

می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران گفت: در حال حاضر نگرانی برای تامین سیمان مناطق سیل زده در سطح کشور نداریم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما