خبر
تاسیسات ساختمانی  
کارشناس صنعت سیمان

ظرفیت فعال سیمانی‌ها 50 تا 60 درصد است/ نیاز به افزایش ۲۵ درصدی قیمت‌ها در سال آینده

می متالز - کارشناس صنعت سیمان با بیان اینکه ظرفیت فعال کارخانه‌های سیمان بین 50 تا 60 درصد است،‌ گفت: بدهی بانکی معوق، فشار زیادی بر تولیدکنندگان وارد می‌کند.

به گزارش می متالز، علی‌محمد بُد، با اشاره به فعال بودن 50 تا 60 درصد ظرفیت کارخانه‌های سیمانی کشور، اظهار داشت: اکثر تولیدکنندگان قادر به پرداخت بدهی بانکی خود نیستند و معوقات بانکی به معضلی برای تولیدکنندگان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه فروش سیمان با رکود مواجه شده است، گفت: رکود در ساخت و ساز مهمترین عامل راکد شدن فروش سیمان است و به دلیل بالا رفتن هزینه کار پیمانکاران، اجرای طرح‌ها با قیمت‌های قدیم امکان‌پذیر نیست و همین مسئله نوعی بلاتکلیفی در ساخت و ساز ایجاد کرده است.

به گفته بُد، وضعیت سود و زیان کارخانه‌های سیمانی شرایط مناسبی ندارد و این مسئله عاملی برای معوق شدن بدهی بانکی کارخانه‌ها است.

وی با بیان اینکه فروش سیمان کاهش داشته و در مقابل، بدهی کارخانه‌ها روند افزایشی به خود گرفته است، افزود: برای سال آینده با توجه به رشد هزینه‌های تولید، نیازمند افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت سیمان خواهیم بود.

این کارشناس صنعت سیمان در پایان در خصوص وضعیت تأمین سوخت کارخانه‌های سیمانی نیز گفت: گاز اکثر کارخانه‌ها در فصل زمستان قطع است و تولیدکنندگان، مازوت را به جای گاز دریافت و مصرف می‌کنند که قرار است هزینه آن بر اساس قیمت گاز محاسبه شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سیمانی‌ها ملزم به فروش ارزی سیمان صادراتی

می متالز - شرکت‌های سیمان ملزم به فروش ارزی سیمان صادراتی شدند.
 

حضورشرکتهای تابعه هلدینگ سیمانی شستا درهجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

می متالز - هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست باحضور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و مقامات عالی وزارت کشور، امورخارجه، نیرو، راه وشهرسازی و شهرداری تهران، ظهرشنبه درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح ‌شد.
 رونق تولید سیمان با افزایش ساخت مسکن؛

بازپرداخت ارز فاینانس مشکل اصلی صنعت سیمان

می متالز - نماینده مردم نی ریز، استهبان در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره مشکلات پیش روی کارخانه‌های تولید سیمان در نی ریز و استهبان ارائه کرد.
 

کاهش صادرات سیمان به دلیل تحریم‌ها

می متالز - صنعت سیمان کشور با حدود ۸۰ سال سابقه، با سهمی ۲درصدی از تولید ناخالص داخلی در یک دهه اخیر با تلاطم و تغییرات بسیاری مواجه بوده است اما این صنعت در کنار تهدیدها همواره به‌وجود آورنده فرصت‌ها نیز بوده است.
 گمرک ایران اعلام کرد؛

صادرات سیمان و کلینکر فقط توسط تولیدکنندگان، مجاز است

می متالز - طبق بخشنامه گمرک ایران تا پایان شهریور امسال، تنها شرکت‌های تولیدکننده مجاز ، امکان صادرات سیمان را خواهند داشت.
 

ضرورت پیگیری برای افزایش قیمت سیمان

می متالز - مدیر عامل شرکت سیمان سبزوار در خصوص نحوه قیمت گذاری سیمان و افزایش قیمت این محصول گفت: واقعی‌سازی و افزایش قیمت سیمان ارتباط مستقیم به میزان تلاش و اراده‌ی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، حمایت و هماهنگی میان شرکت‌های سیمانی و از طرف دیگر عدم مداخله‌ی مستقیم و غیرمستقیم دولت در نرخ‌گذاری سیمان دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما