خبر
نسوزها  

پیش به سوی نسوزهای ۱۰۰درصد ایرانی

می متالز - بیش از ۹۵درصد نسوزها در داخل تولید می‌شوند و دانش فنی آن نیز در اختیار واحدهای تولیدی است.

به گزارش می متالز، در موارد معدودی می‌توان ادعا کرد که این صنعت قادر شده خود را از واردات بی‌نیاز کند، البته این موضوعی است که تا چند سال گذشته مورد اعتراض تولیدکنندگان داخلی نسوز قرار داشت که با وجود تولید داخلی چرا باید واردات انجام شود چراکه در سال‌های گذشته شاهد این موضوع بودیم که با وجود تولید مازاد نسوز در کشور مصرف‌کنندگان داخلی تمایل به واردات داشتند و همواره نیز تولیدات خارجی را بر داخلی ترجیح می‌دهند. البته این درحالی است که تولیدکنندگان داخلی معتقدند کیفیت محصولات آنها در رقابت با محصولات خارجی و هم‌ردیف با محصولات آنها قرار دارد، هم‌اکنون تحریم‌ها و منع وارداتی در زمینه نسور، فرصت‌های مناسبی را برای واحدهای تولیدکننده این صنعت فراهم کرده است، به گونه‌ای که این تولیدکنندگان در حال پیش رفتن به این سمت‌وسو هستند که همان ۵درصد تولید نسوز خاص را نیز در داخل تولید کرده و این صنعت را به یک صنعت ۱۰۰درصد بومی‌شده تبدیل کنند.البته تولیدکنندگان در صنعت دیرگداز معتقدند حلقه گمشده‌ای در صنعت نسوز وجود دارد که اگر این حلقه تکمیل شود، این صنعت به معنای واقعی بی‌نیاز از خارج خواهد بود. این حلقه گمشده همان حلقه واسطه میان معدن و واحد تولیدی نسوز است تا فرآوری اولیه نسوز نیز در داخل انجام شود و به شکل بومی‌سازی شده مسیر خود را به پیش ببرد.

سارا اصغری / روزنامه‌نگار

کد خبر: 29607
تاریخ: 1397/12/08 - 19:11
منبع: روزگار معدن

نسوز  واردات  تحریم‌ها 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 شومر:

اعمال تعرفه بر واردات آلومینیوم از کانادا غیرعاقلانه است

می متالز - رئیس اقلیت دموکرات سنای آمریکا اعلام کرد دولت باید اعمال تعرفه‌های «غیرعاقلانه» علیه واردات آلومینیوم از کانادا را لغو کند.
 

حرکت لاک‌پشتی ترخیص خودرو‌های دپو شده در گمرک/ پیش‌نیاز تعدیل قیمت خودرو در بازار چیست؟

می متالز - واردات خودرو از چند ماه گذشته به یکی از پر بحث‌ترین موضوعات تبدیل شده است، به‌طوری‌که در سال گذشته به دلیل شرایط خاص ارزی ورود آن به کشور متوقف شد.
 سخنگوی وزارت امور خارجه:

ایران ارزشی برای معافیت‌های اعطایی بر تحریم‌ها قائل نیست

می متالز - سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به بیانیه کاخ سفید مبنی بر تمدید نشدن معافیت برای خریداران نفت ایران گفت: ایران با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم‌های مورد نظر، در اصل ارزش و اعتباری برای معافیت‌های اعطایی بر تحریم‌ها قائل نبوده و نیست.
 

واردات خودروهای مشمول مصوبه دولت منوط به بررسی سازمان حمایت شد

می متالز - مدیرکل دفتر صادرات و واردات وزارت صمت در نامه ای به گمرک اعلام کرد: اطلاعات پرونده خودروهای وارداتی به وزارت صمت ارسال گردد تا پس از بررسی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره آنها اقدام شود.
 

واردات خودروهای مشمول مصوبه دولت منوط به بررسی سازمان حمایت شد

می متالز - مدیرکل دفتر صادرات و واردات وزارت صمت در نامه ای به گمرک اعلام کرد: اطلاعات پرونده خودروهای وارداتی به وزارت صمت ارسال گردد تا پس از بررسی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره آنها اقدام شود.
 با افت واردات نفت از عراق؛

نفت وارداتی به خلیج آمریکا، به کمترین میزان چند دهه اخیر رسید

می متالز - سواحل خلیج آمریکا، میزبان کمترین میزان نفت خام در حدود ۳ دهه اخیر بودند که در این میان، کاهش واردات از عراق بیشترین تاثیر را بر این روند به جای گذاشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما