خبر
نسوزها  

پیش به سوی نسوزهای ۱۰۰درصد ایرانی

می متالز - بیش از ۹۵درصد نسوزها در داخل تولید می‌شوند و دانش فنی آن نیز در اختیار واحدهای تولیدی است.

به گزارش می متالز، در موارد معدودی می‌توان ادعا کرد که این صنعت قادر شده خود را از واردات بی‌نیاز کند، البته این موضوعی است که تا چند سال گذشته مورد اعتراض تولیدکنندگان داخلی نسوز قرار داشت که با وجود تولید داخلی چرا باید واردات انجام شود چراکه در سال‌های گذشته شاهد این موضوع بودیم که با وجود تولید مازاد نسوز در کشور مصرف‌کنندگان داخلی تمایل به واردات داشتند و همواره نیز تولیدات خارجی را بر داخلی ترجیح می‌دهند. البته این درحالی است که تولیدکنندگان داخلی معتقدند کیفیت محصولات آنها در رقابت با محصولات خارجی و هم‌ردیف با محصولات آنها قرار دارد، هم‌اکنون تحریم‌ها و منع وارداتی در زمینه نسور، فرصت‌های مناسبی را برای واحدهای تولیدکننده این صنعت فراهم کرده است، به گونه‌ای که این تولیدکنندگان در حال پیش رفتن به این سمت‌وسو هستند که همان ۵درصد تولید نسوز خاص را نیز در داخل تولید کرده و این صنعت را به یک صنعت ۱۰۰درصد بومی‌شده تبدیل کنند.البته تولیدکنندگان در صنعت دیرگداز معتقدند حلقه گمشده‌ای در صنعت نسوز وجود دارد که اگر این حلقه تکمیل شود، این صنعت به معنای واقعی بی‌نیاز از خارج خواهد بود. این حلقه گمشده همان حلقه واسطه میان معدن و واحد تولیدی نسوز است تا فرآوری اولیه نسوز نیز در داخل انجام شود و به شکل بومی‌سازی شده مسیر خود را به پیش ببرد.

سارا اصغری / روزنامه‌نگار

کد خبر: 29607
تاریخ: 1397/12/08 - 19:11
منبع: روزگار معدن

نسوز  واردات  تحریم‌ها 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ماشین آلات معدنی داخلی مورد حمایت قانون

می متالز - امروز خوشبختانه در بخش خصوصی، شرکت‌های معدنی و صنعتی‌ داریم که توان تولید ماشین‌آلات و ابزارآلات معدنی را در داخل کشور دارند.
 بررسی عملکرد ایرالکو در فصل نخست 1398؛

کاهش فروش ایرالکو در سایه‌ی تحریم‌ها

می متالز - شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در فصل نخست سال 1398، هر چند که تولید محصولات خود را افزایش داد، ولی به‌دلیل معضل تحریم‌ها از فروش آن طی این دوره کاسته شد. این امر نیز میزان درآمد حاصل از فروش این شرکت را طی این دوره کاهش داد.
 

چهار کشتی ایرانی در انتظار سوخت در بنادر برزیل

می متالز - دو کشتی فله‌بر دیگر ایران که با محموله اوره به برزیل آمده و قرار بود با محموله ذرت به ایران برگردند، بدون سوخت ماندند زیرا شرکت دولتی پتروبراس از فروش سوخت بانکر به آنها به علت تحریم‌های آمریکا خودداری می‌کند.
 رئیس اتاق بازرگانی تهران:

در شرایط فعلی دیپلماسی اقتصادی اهمیت زیادی دارد

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است در شرایط تحریم‌های اقتصادی بخش‌های مختلف اقتصاد ایران باید خود را برای شرایط جدید تقویت کنند و در این بین دیپلماسی اقتصادی بیشترین اهمیت را دارد.
 مدیرعامل مجتمع تولیدی بسپار صدف ناب سپاهان:

«کامپوزیت پنل» ضربه فنی شد

می متالز - ممنوعیت استفاده از «کامپوزیت پنل» در برخی از شهرهای تاریخی و سنتی همچون اصفهان و به طورکلی محدودیت استفاده از این نوع مصالح در نمای ساختمان‌ها در کشور از یک سو و از سوی دیگر کاهش ساخت‌وسازها موجب کم شدن مصرف این محصول و از دست رفتن بازار شده است.
 آفریقای جنوبی 74 درصد ذخایر سنگ منگنز دنیا را در دل خود جای داده است

رشد 5 درصدی تولید منگنز معدنی در سال 2018

می متالز - آمریکا یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان منگنز دنیا محسوب می‌شود. با توجه به درصد پایین منگنز محتوی در سنگ منگنز ذخایر این کشور، استخراج سنگ منگنز در آمریکا توجیه اقتصادی ندارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما