خبر
آهن و فولاد   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی   سهام  

شرکت غلتک‌سازان سپاهان به‌عنوان پانصد و سی‌امین شرکت بورسی پذیرفته شد/ عرضه اولیه ۲۰درصد از سهام «فسازان» جهت کشف قیمت

می متالز - بر اساس اعلام مدیریت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران شرکت غلتک‌سازان سپاهان به عنوان پانصد و سی‌امین شرکت بورسی پذیرفته شد و با نماد «فسازان»در بخش«ساخت فلزات اساسی»، گروه و طبقه «ساخت آهن و فولاد اساسی» درج شد.

به گزارش می متالز، بورس اوراق بهادار تهران در مورد پذیرش شرکت غلتک‌سازان سپاهان اعلام کرد: «با توجه به موافقت هیات ‌پذیرش بورس اوراق بهادار در جلسه مورخ ۱۷شهریور۱۳۹۷ با پذیرش سهام شرکت غلتک‌سازان سپاهان در بورس اوراق بهادار تهران و با عنایت به احراز موارد تعیین شده در مصوبه‌‌ی مزبور‌از سوی آن شرکت، از تاریخ ۱۵ اسفند‌ماه۱۳۹۷، این شرکت با نماد «فسازان» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.»

این گزارش حاکیست، بر اساس امید‌نامه «فسازان»، شرکت تولیدی چدن‌سازان به عنوان سهام‌دار عمده، متعهد  به عرضه ۷۵ میلیون سهم معادل۲۰ درصد از سهام شرکت غلتک سازان سپاهان را در مرحله اول و طی روز نخست عرضه عمومی سهام، جهت کشف قیمت شده است.

به نظر می‌رسد غلتک سازان سپاهان، یکی از اولین شرکت‌هایی باشد که طی سال آینده در صف عرضه اولیه برای ورود به بازار سهام باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مزایده بانک پارسیان نتیجه ای نداشت

می متالز - بانک پارسیان اعلام داشت مزایده فروش سهام بانک پارسیان در شرکت های گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، مهر پترو کیمیا، مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و تامین سرمایه لوتوس پارسیان متقاضی نداشت.
 

سریال تغییر سهامدار در هپکو ؛ قسمت چندم!؟

می متالز - پایانی برای واگذاری شرکت هپکو ظاهرا نیست که نیست و این شرکت بزرگ تولید کننده ماشین آلات راهسازی از یک دهه پیش به طور دائم در حال واگذاری است!
 

رشد 4 هزار واحدی شاخص بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان با افزایش بی‌سابقه 4464 واحد به رقم 204 هزار و 375 واحد رسید.
 روش اموال غیرتولیدی خودروسازان باید تا شهریور امسال به پایان برسد

خودروسازان در مسیر فروش اموال و سهام

می متالز - فروش «اموال غیرتولیدی» و واحدهای «تولیدی مازاد» در شرایطی مهم‌ترین مسیر تامین نقدینگی تولید‌کنندگان خودرو ازسوی وزارت صمت شناخته شده که به‌نظر می‌رسد خودروسازان بیشتر تمایل به اخذ تسهیلات و دیگر حمایت‌های دولتی دارند تا فروش و واگذاری اموال. بر این اساس عملکرد دو خودروساز بزرگ کشور در شرایط بحرانی همچون تحریم‌های اولیه هسته‌ای، گویای تمایل آنها به حمایت‌هایی خارج از فروش اموال بوده است، با این حال وزارت صنعت، معدن و تجارت این بار سرسختانه فروش اموال غیرتولیدی و واحدهای تولیدی مازاد را برای تامین نقدینگی به خودروسازان تحمیل کرده تا بلکه از این رهگذر تولید‌کنندگان بتوانند بحران کنونی را از سر بگذرانند. هرچند همان‌طور که گفته شد این بار فروش اموال به‌عنوان یک دستورالعمل به خودروسازان ابلاغ شده با این حال به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این دستورالعمل باید از ضمانت اجرایی محکمی برخوردار باشد تا خودروسازان را مقید به اجرای آن کند.
 جزییات دستورالعمل حاکمیت شرکتی ابلاغ می‌شود

بخشنامه جدید برای ناشران بورسی

می متالز - با اعلام رسمی سازمان بورس و فرآیند انجام کارشناسی، بررسی و تصویب دستورالعمل حاکمیت شرکتی، مالکیت سهام شرکت اصلی توسط شرکت‌های فرعی ممنوع شد.
 سهام پتروشیمی پردیس رشد 10 درصدی را تجربه کرد

تکرار سیگنال 10 درصدی به معامله‌گران بورس

می متالز - سهام پتروشیمی پردیس با رشد قیمت 10 درصدی در معاملات امروز به سطح 1600 تومان نزدیک شد. عملکرد نیمه نخست سال مالی منتهی به شهریور 98 این شرکت بازار را غافلگیر کرد. ساخت سود حدود 213 تومانی به ازای هر سهم «شپدیس» به حمایت از سهام این شرکت برآمده است. در چنین شرایطی احتمالا حسرت جا ماندن از رشد قیمتی این سهم برای معامله‌گران بورس یا با شدت بیشتر برای سهام‌دارانی که در هفته‌های اخیر این سهم را فروخته‌اند، باقی مانده است. از این دست سیگنال‌ها برای معامله‌گران فراوان است اما نکته‌ای که وجود دارد که درس گرفتن از چنین مواردی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما