خبر
تاسیسات ساحلی و دریایی  

تمهیدات جدید تعرفه‌ای برای اعضای اکو

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: تمهیداتی برای تعرفه گمرکی کشورهای عضو اکو در بنادر ایران در نظر گرفته شده است.

به گزارش می متالز، محمد علی حسن زاده در رابطه با پیشرفت همکاری‌های توسعه‌ای اعضای اکو در حوزه حمل و نقل دریایی، بیان کرد: تمهیداتی برای تعرفه گمرکی کشورهای عضو اکو در بنادر ایران در نظر گرفته شد که شامل تسهیلات و تخفیفات تعرفه‌های گمرکی برای کشورهای همسایه است.

وی از اختصاص بخش عمده‌ای از محوطه بندر نوشهر به کشور‌های حوزه دریای خزر، جهت انجام صادرات" خبر داد و اذعان داشت: عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: طبق مطالعات انجام شده، این سازمان در نظر دارد بخشی از محیط بندری در جنوب ایران را در حدود ۱۰ هکتار ، به کشور‌های عضو اکو برای فعالیت‌هایی نظیر انبارداری و حمل‌و‌نقل کالا اختصاص دهد.

حسن زاده گفت: در حال حاضر قرار داد تخصیص این فضا برای کشور افغانستان در مرحله نهایی شدن است.

وی همچنین از « تصویب ایحاد ۴ شهر بندری در بنادر چابهار ، بندرعباس ، امام خمینی (ره) و بندر امیرآباد به عنوان بندر لجستیکی» در وزارت راه و شهرسازی ایران خبر داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بندرجاسک پس از چابهار در اولویت توسعه قرار گرفت/جاسک‌ بندر تجاری می‌شود‌

می متالز - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه توسعه بندر جاسک گام بعدی در توسعه سواحل مکران است، از انجام مطالعات نحوه توسعه در این بندر خبر داد و گفت: جاسک، بندری با ظرفیت‌های بزرگ و خاص خواهد شد.
 مدیرعامل سازمان بنادر در تشریح نتایج سفر به ویتنام مطرح کرد؛

پیشنهاد برقراری خط کشتیرانی منظم بین ایران و ویتنام/ استقبال ویتنام از افزایش حجم تجارت با ایران

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر گفت: ویتنامی‌ها از افزایش حجم تجارت با ایران و پیشنهاد همکاری‌های دریایی و بندری استقبال کردند.
 معاون فنی گمرک کشور تشریح کرد؛

وجود ۲.۵ میلیون تُن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

می متالز - ارونقی در گزارشی با اعلام آخرین آمار و اطلاعات از میزان کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور از اقدامات ویژه گمرک برای تسهیل واردات کالا‌های اساسی همچون شکر خبر داد.
 مدیر کل بنادر سیستان و بلوچستان خبر داد؛

ورود دومین کشتی لاینر کانتینری به چابهار

می متالز - مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: دومین کشتی لاینر کانتینری از ابتدای سال جاری از مبدا بنادر هندوستان وارد چابهار شد و عملیات تخلیه و بارگیری آن در حال انجام است.
 معاون امور دریایی سازمان بنادر خبر داد؛

ارائه تسهیلات کم‌بهره برای خرید شناور‌های مسافری در سال ۹۸

می متالز - حق شناس گفت: ارائه تسهیلات کم‌بهره برای خرید شناور‌های مسافری از دیگر اقداماتی است که در دستور کار این سازمان قرار گرفت.
 

صادرات ۱۴هزار تن سیمان قشم به کشور سومالی

می متالز - مدیرکل بنادر و حمل و نقل دریایی شرکت توسعه و مدیریت بنادر منطقه آزاد قشم از صادرات ۱۴ هزار و ۵۰۰ تُن سیمان قشم به کشور سومالی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما