خبر
آهن و فولاد   نسوزها  

رکورد جدید کاهش مصرف نسوز در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد هرمزگان

می متالز - رئیس نسوز شرکت فولاد هرمزگان گفت: مصرف نسوز در کوره های قوس الکتریکی کاهش یافته و در این زمینه رکورد جدیدی به ثبت رسیده است.

به گزارش می متالز، محمد لابیک تصریح کرد: با توجه به اهمیت مواد نسوز در فولادسازی و تاثیر آن بر قیمت تمام شده محصول، کاهش مصارف نسوز در برنامه های فولادسازی قرار گرفت و از طریق پروژه های مشارکتی در قالب تشکیل تیم های کاری و اصلاح و پایش دستورالعمل فعالیت‌ها، موفق به ثبت رکورد 5.2 کیلوگرم به ازای یک تن ذوب در کوره های قوس الکتریک در بهمن ماه شدیم.

مهدی سبزواری کارشناس نسوز کوره و سایر نواحی در تکمیل این خبر گفت: مجموع مصارف تعمیر سرد 11.1، مجموع مصارف تعمیر گرم 73.0، مصرف سنتر کوره نیز 16.0 و مجموع نسوز ساختار تپهول کوره ها به 5.0 کیلوگرم به ازای یک تن ذوب رسید.

وی ادامه داد: با مدیریت زمان و استفاده از توقف کوره ها جهت ترمیم و همچنین حفظ پوشش نسوز، کاهش توقفات گانینگ به میزان قابل توجهی صورت پذیرفت، به طوریکه متوسط زمان تعمیرات گرم در سال ۹۶ حدود 48.0 دقیقه به ازای یک ذوب و در سال جاری این زمانها 28.0 ثبت شده است.

سبزواری ابراز امیدواری کرد با رعایت نکات ایمنی عمومی و تخصصی، حفظ شرایط ایمن و با ادامه روند کاهش مصارف نسوز گامی دیگر در پیشبرد اهداف شرکت فولاد هرمزگان برداشته شود 

بر اساس این گزارش: رکورد قبلی مصرف نسوز کوره ها 45.2 کیلوگرم بر تن مذاب بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولاد هرمزگان، شرکت برگزیده همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری/ فروش آغاز یک تعهد است

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان در همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری به عنوان شرکت برتر انتخاب شد.
 

فروش ۱۰۰ میلیارد تومانی نسوز آذر در سال گذشته

می متالز - شرکت فرآورده های نسوز آذر در گزارش سالانه منتهی به 12 ماهه سال 97 خود با ثبت فروش 100میلیارد تومانی به ازای هر سهم 31 تومان سود شناسایی کرده است.
 

فولاد هرمزگان همیشه در صحنه حاضر است

می متالز - مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت فولاد هرمزگان با حضرت آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس دیدار و گفتگو کردند.
 مدیران HSE فولاد هرمزگان مطرح کردند

پایش و کنترل مستمر آلاینده‌ها مطابق با الزامات خوداظهاری

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان در کنار آب‌های نیلگون خلیج‌فارس در زمینی به مساحت ۹۵کیلومتر و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس واقع شده است.
 گزارشی از تمهیدات کمیته بحران فولاد هرمزگان

فولاد هرمزگان چگونه از خطر سیل عبور کرد؟

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان با پیش بینی های انجام شده و اقدامات صورت گرفته در خصوص مواجهه با بحران، بدون بروز مشکل یا حادثه ای بحران بارندگی اخیر را پشت سر گذاشت.
 

برنامه ریزی، کلید عبور از بحران ها

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان با پیش بینی های انجام شده و اقدامات صورت گرفته در خصوص مواجهه با بحران، بدون بروز مشکل یا حادثه ای بحران بارندگی اخیر را پشت سر گذاشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما