خبر
آهن و فولاد   نسوزها  

رکورد جدید کاهش مصرف نسوز در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد هرمزگان

می متالز - رئیس نسوز شرکت فولاد هرمزگان گفت: مصرف نسوز در کوره های قوس الکتریکی کاهش یافته و در این زمینه رکورد جدیدی به ثبت رسیده است.

به گزارش می متالز، محمد لابیک تصریح کرد: با توجه به اهمیت مواد نسوز در فولادسازی و تاثیر آن بر قیمت تمام شده محصول، کاهش مصارف نسوز در برنامه های فولادسازی قرار گرفت و از طریق پروژه های مشارکتی در قالب تشکیل تیم های کاری و اصلاح و پایش دستورالعمل فعالیت‌ها، موفق به ثبت رکورد 5.2 کیلوگرم به ازای یک تن ذوب در کوره های قوس الکتریک در بهمن ماه شدیم.

مهدی سبزواری کارشناس نسوز کوره و سایر نواحی در تکمیل این خبر گفت: مجموع مصارف تعمیر سرد 11.1، مجموع مصارف تعمیر گرم 73.0، مصرف سنتر کوره نیز 16.0 و مجموع نسوز ساختار تپهول کوره ها به 5.0 کیلوگرم به ازای یک تن ذوب رسید.

وی ادامه داد: با مدیریت زمان و استفاده از توقف کوره ها جهت ترمیم و همچنین حفظ پوشش نسوز، کاهش توقفات گانینگ به میزان قابل توجهی صورت پذیرفت، به طوریکه متوسط زمان تعمیرات گرم در سال ۹۶ حدود 48.0 دقیقه به ازای یک ذوب و در سال جاری این زمانها 28.0 ثبت شده است.

سبزواری ابراز امیدواری کرد با رعایت نکات ایمنی عمومی و تخصصی، حفظ شرایط ایمن و با ادامه روند کاهش مصارف نسوز گامی دیگر در پیشبرد اهداف شرکت فولاد هرمزگان برداشته شود 

بر اساس این گزارش: رکورد قبلی مصرف نسوز کوره ها 45.2 کیلوگرم بر تن مذاب بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رکورد استفاده از آجرهای نسوز پاتیل‌های مذاب فولاد سبا به ۱۶۷ ذوب رسید

می متالز - با تلاش کارکنان تعمیرات نسوز و همکاری مؤثر واحدهای فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و دفتر فنی نسوز در خردادماه ۱۳۹۸، عمر آجرهای نسوز پاتیل‌های مذاب فولاد سبا به ۱۶۷ ذوب افزایش یافت و رکورد جدیدی به ثبت رسید.
 

ایران خودکفا در تولید آجر نسوز

می متالز - ایران در تولید آجر نسوز مورد کارخانه‌های فولاد‌سازی خودکفا شد.
 برای نخستین بار در خاورمیانه انجام شد:

تولید دو محصول جدید نسوز در چهارمحال و بختیاری

می متالز - دو محصول جدید نسوز برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه در چهارمحال و بختیاری تولید شده است
 نخستین بار در خاورمیانه رخ داد:

تولید دو محصول جدید نسوز

می متالز - دو محصول جدید نسوز برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه در چهارمحال و بختیاری تولید شد.
 

برنامه‌های شستا برای تولید کاغذ از آهک

می متالز - مدیرکل شستا گفت: در هفته جاری اطلاعات مربوط به تولید کاغذ را به شرکت تامین سرمایه می‌دهیم و هزینه را خود تامین می‌کنیم تا اطلاعات مربوط به تولید کاغذ از آهک با قیمت تکنولوژی اعلام شود.
 سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد:

رونق تولید آجر نسوز و تامین 50 درصد نیاز داخلی در کارخانه آجرنسوز سفیدشت

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: کارخانه آجرنسوز سفیدشت بیش از 50 درصد نیاز کشور را در سطح و اندازه بهترین کیفیت های دنیا تأمین می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما