خبر
مواد معدنی   متالورژی  

برگزاری دوره آموزشی معرفی جدیدترین یافته های "ژئومتالورژی" در ایمیدرو

می متالز - دوره آموزشی معرفی آخرین یافته های علم ژئومتالورژی و کاربرد آنها در افزایش راندمان در معادن در ایمیدرو برگزار شد.

به گزارش می متالز، مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو در راستای انتقال تجارب موفق مهندسی با همکاری دانشگاه‌ها و شرکت‌های معتبر بین‌المللی، دوره آموزشی معرفی آخرین یافته‌های علم ژئومتالورژی و کاربرد آنها در افزایش راندمان در معادن را برای شرکت های معدنی و صنایع معدنی و نیز تشکل های این حوزه برگزار کرد.

مدرس این دوره آموزشی، دکتر بابک آل‌طاها کوهبنانی از مرکز تحقیقات مواد معدنی دانشگاه بریتیش کلمبیا (MDRU) بود.

بنا به این گزارش، ژئومتالوژی ترکیبی از رشته های زمین شناسی، کانی شناسی، فرآوری، متالوژی، اقتصاد، محیط زیست و برنامه ریزی استخراجی است.

کد خبر: 30480
تاریخ: 1397/12/19 - 14:14
منبع: ایمیدرو

دوره آموزشی  ژئومتالورژی  ایمیدرو  معادن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط

نهضت راه اندازی معادن کوچک آغاز شده است

می متالز - عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط گفت: نهضت راه اندازی معادن کوچک مقیاس آغاز شده است.
 نسبت به دوره مشابه در سال گذشته؛

زیان هر سهم "میدکو" ۲ ریال افزایش یافت

می متالز - شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۴ ریال زیان شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، افزایش ۱۰۰ درصدی زیان مشاهده می‌شود. این شرکت طی دوره ۳ ماهه به اسفند ۹۷، سود هر سهم را ۲ ریال اعلام کرده بود.
 روز شنبه در مجمع فوق العاده شرکت گل گهر شکل خواهد گرفت:

تصمیم چند هزارمیلیاردی برای غول سنگ آهنی

می متالز - پس از جابجایی یکی از کرسی‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در گل‌گهر به نفع مجموعه رقیب در مجمع اخیر، این شرکت با استفاده از ماده 85 قانون تجارت سهامداران گل گهر را دوباره به مجمع عمومی فوق‌العاده دعوت کرده است.
 

لزوم رشد توان نرم‌افزاری معادن

می متالز - با سرمایه‌گذاری در زمینه توانمندی ساختار نرم‌افزاری و سخت‌افزاری معدنی، می‌توان در زمره کشورهای صادرکننده فناوری و ماشین‌آلات مرتبط با معدنکاری قرار گرفت.
 کارشناسان درباره اهمیت معادن کوچک مطرح کردند

معادن کوچک، قربانی کم‌توجهی‌

می متالز - موضوع احیای معادن کوچک اواخر سال ۱۳۹۶ کلید خورد. بر اساس آمار و اطلاعات ۹۸.۳ درصد معادن کشور کوچک‌مقیاس هستند که ۸۵ درصد اشتغال و ۶۵ درصد تولید را دربر می‌گیرند. به این ترتیب با توجه به شرایط اقتصادی امروز، توجه به معادن کوچک می‌تواند به بهبود اوضاع کشور کمک کند.
 معاون وزیر صنعت:

۴ هزار معدن در کشور فعال نیست

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به حدود چهار هزار معدن غیرفعال در سطح کشور گفت: سیاست دولت در چارچوب برنامه احیای معادن کوچک که از طرح های اقتصاد مقاومتی است، تکیه و جذب مشارکت بخش خصوصی در این عرصه است که منجر به رونق تولید شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما