خبر
مس   دانش فنی  
معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه:

تهیه نقشه 480 قطعه ساخته نشده در مجتمع مس سرچشمه برای ساخت در داخل کشور

می متالز - معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه گفت: از مردادماه سال جاري بيش از 480 مورد نقشه از قطعات و تجهيزاتي كه تا به حال ساخته نشده و يا امكان ساخت آنها مورد بررسي قرار نگرفته بوده جهت ساخت در داخل استان يا كشور تهيه شده است.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس نجف شيخي در خصوص نتايج بازديد تخصصي كارشناسان مجتمع مس سرچشمه از واحدها و كارگاه‌هاي توليدي منطقه، اظهاركرد: بعد از اينكه كارگروه مديريت ساخت در مرداد ماه امسال تشكيل گرديد، بيش از بيست جلسه تخصصي به منظور توانمند سازي كارگاه‌هاي منطقه با هدف بومي سازي ساخت قطعات و تجهيزات تشكيل گرديد. در اين جلسات قطعات و تجهيزاتي كه تاكنون ساخته نشده و يا براي ورود به داخل كشور مورد تحريم  قرار گرفته بودند، مورد بررسي قرار گرفت و اسناد، نقشه ها و مدارك فني آنها تهيه و جهت ساخت به كارگاه هاي بومي منطقه ارجاع گرديد.
وي بيان كرد: مشخصات اين قطعات را به صورت نقشه و اطلاعات فني آماده كرده ايم تا هر كدام را با تيراژي كه مد نظر است سفارش داده و توسط شركت خدمات بازرگاني سازندگان مورد نظر انتخاب و مراحل توليد و ساخت انجام مي گيرد.
شيخي بيان داشت: آنچه مسلم است كارگاه‌هاي توليدي جهت همكاري با مجتمع مس سرچشمه بايد در حوزه‌هاي گوناگون همچون ايمني، دانش فني، تكنولوژي، فضاي كارگاهي و ... ميل به بهبود مستمر داشته تا هم شرايط بومي سازي قطعات و تجهيزات و هم وضعيت اشتغال و كسب و كار در منطقه ارتقاء يابد. 
معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه با بيان اينكه يكي از اقداماتي كه در اين خصوص انجام شده است ترسيم نقشه راه  توانمندسازي كارگاه‌هاي بومي منطقه و ارائه آن به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان بوده است، افزود: گام بعدي و مهمتر همكاري با كارگاه‌هاي پيش قدم جهت اجرايي نمودن مفاد طرح پيشنهادي مي‌باشد.
شيخي توضيح داد: در اين راستا جلسه هم انديشي و ارائه نقشه راه در جهت توانمند سازي كارگاه‌هاي قطعه ساز شهرستان رفسنجان با حضور مديريت مجتمع مس سرچشمه، اعضاي كارگروه مديريت ساخت، معاون شركت خدمات بازرگاني، ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان و جمعي از پيشكسوتان قطعه ساز و كارآفرينان در محل ستاد معاونت مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه تشكيل و طرح پيشنهادي مورد نقد و بررسي قرار گرفت.
وي تصريح كرد: چون نيت ما توانمند سازي و ارتقاء صنعتگران منطقه مي‌باشد، مطمئناً  آنها نيز از اين طرح استقبال نموده و در آينده نزديك شاهد رونق در منطقه خواهيم بود.
شیخی ادامه داد: البته لازم به ذكر است متولي اطلاع رساني در اين خصوص اداره صنعت، معدن و تجارت بوده و  هر كدام از صنعتگران استان كه داوطلب و علاقه‌مند باشند مي‌توانند در اين طرح شركت نمايند.


توليد جرثقيل پالايشگاه مجتمع مس سرچشمه توسط يك شركت بومي


معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه از مراحل توليد جرثقيل پالايشگاه مجتمع براي اولين بار توسط يك شركت بومي خبر داد و افزود: اسناد فني و نقشه‌هاي ساخت جرثقيل مذكور توسط اداره طراحي تهيه و كليه مراحل ساخت، توليد و بازرسي فني به صورت مستمر زير نظر كارشناسان اداره طراحي، مجري توسعه و بازسازي پالايشگاه، بازرسي فني و دفتر فني معاونت توسعه مجتمع مس سرچشمه در حال انجام مي‌باشد.
شیخی خاطرنشان کرد: با توجه به محدوديت امكان تامين تجهيزاتي از اين قبيل از خارج از كشور، اجراي اين پروژه علاوه بر خودكفايي و كمك به توليد پايدار مبلغ قابل توجهي صرفه جويي ارزي داشته است. 
وي ادامه داد: موارد ديگري نيز وجود دارد كه با توجه به شرايط استان كرمان و شهرستان رفسنجان ارزش مطالعه و بررسي را داشته كه عمده‌ترين آن طراحي و احداث نيروگاه خورشيدي است كه مطالعات خوبي در اين زمينه انجام و طرح پيشنهادي ارائه شده است.
وي تاكيد كرد: استراتژي مجتمع مس سرچشه ايجاد اشتغال، رونق كسب و كار و  بومي سازي ساخت قطعات و تجهيزات  در منطقه بوده كه اميدواريم با  ادامه اين فعاليت ها روز به روز به اهداف نزديك و نزديكتر شويم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در ششمین جایزه بهره وری معدن و صنایع معدنی معرفی شد:

8 شرکت،‌ 9 پروژه بهبود بهره وری

می متالز - جایزه بهره وری معدن و صنایع معدنی، 8 پروژه برتر را به عنوان "پروژه های بهبود" معرفی کرد. شرکت های حاضر در این بخش اقدام به اجرای پروژه هایی با هدف ارتقای شاخص بهره وری کرده اند.
 

مجتمع مس سرچشمه از توسعه مزارع آلوئه ورا حمایت می‌کند

می متالز - محسن ارسلان دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه حمایت از توسعه و کشت آلوئه ورا را در دستور کار داریم، گفت: تاکنون بیش از پنج هزار مترمربع در قالب چند گلخانه کشت آلوئه ورا در رفسنجان را مورد حمایت قرار داده‌ایم.
 

افزایش ظرفیت خط ۱۶ اینچ انتقال فرآورده‌های نفتی اصفهان به رفسنجان

می متالز - رئیس مرکز انتقال نفت و تاسیسات شهید بهشتی گفت: با بهره‌برداری از الکتروپمپ شماره ۲ خط ۱۶ اینچ، ضریب پایداری و ظرفیت انتقال فرآورده‌های نفتی اصفهان به رفسنجان افزایش یافت.
 رئیس واحد نگهداری و تعمیرات ذوب مجتمع مس سرچشمه خبر داد

بومی سازی 400 قطعه اساسی در مجتمع مس سرچشمه

می متالز - محمدمهدی رحیم زاده گفت: در راستای بومی‌سازی، حمایت از صنعت داخلی و کاهش ریسک‌های تولید، این واحد در سال گذشته با هماهنگی امور مهندسی مجتمع مس سرچشمه، بیش از 400 قطعه خارجی در مجتمع را نقشه‌کشی کرده و این قطعات در حال ساخت داخل می‌باشند.
 

بازدید اردشیر سعدمحمدی از مجتمع مس سرچشمه و شهربابک

می متالز - اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت از مجتمع مس سرچشمه و شهربابک بازدید کرد. نخستین بازدید مدیرعامل شرکت مس از مجتمع‌ مس سرچشمه و شهربابک با استقبال پرشور کارکنان روبرو و موجب خوشحالی و خوشنودی بدنه کارگری و کارکنان شرکت مس شد.
 

بازدید دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس از مجتمع مس سرچشمه

می متالز - دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) عصر روز سه‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه 1398 از مجتمع مس سرچشمه بازدید کرد و با حضور در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه عملکرد تولیدی و توسعه ای این مجتمع از ابتدای سال جاری را مورد بررسی قرار داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما