خبر
آهن و فولاد   مواد  

«رونق تولید» قفل بسته تنها کارخانه فرومنگنز کشور را گشود

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: با دستور و تاکید ویژه دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه ذوب آهن اسدآباد به عنوان تنها تولیدکننده فرومنگنز کشور، در سال جدید دوباره راه اندازی می شود و رونق به این واحد صنعتی راکد باز می گردد.

به گزارش می متالز، حمیدرضا متین اظهار داشت: با هدف حمایت از رونق تولید و تحقق شعار امسال، راه اندازی دوباره کارخانه ذوب آهن اسدآباد در دستور کار مسئولان کشوری قرار گرفته و چنانچه همه چیز طبق برنامه پیش برود، شهریور ماه امسال چراغ این کارخانه بار دیگر روشن می شود. 
وی اضافه کرد: این واحد صنعتی با تولید افزون بر 20 هزار تن فرومنگنز بخشی از نیاز صنایع کشور را در این حوزه تامین کرده و از خروج ارز جلوگیری می کند.
متین گفت: کارخانه ذوب آهن اسدآباد در دهه 70 با هدف تولید شمش چدن کلنگ زنی و پس از 20 سال به مرحله تولید رسید اما به دلیل کیفیت پایین محصول و نداشتن توان رقابت با محصولات مشابه شکست خورد. 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان افزود: در ادامه تغییر خطوط تولید از شمش چدن به فرومنگنز در دستور کار قرار گرفت و این واحد صنعتی با تولید محصول جدید راه اندازی شد؛ اما اینبار نیز به دلیل مشکلات مالی قادر به ادامه فعالیت نبود، تا اینکه موضوع با وزیر صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشته شد. 
متین با اشاره به پیگیری این موضوع توسط نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در آخرین روزهای سال 97 جلساتی با وزیر مربوطه برگزار و نتایج خوبی حاصل شد که در آن به رفع مشکلات این کارخانه تاکید و سرمایه گذار جدید برای این طرح بزرگ ملی انتخاب شد.
وی عزم و اراده مسوولان استانی برای روشن شدن چراغ این واحد صنعتی را بسیار جدی دانست و گفت: فعالیت مجدد این کارخانه رونق تولید و تحول در اقتصاد استان همدان را به ارمغان می آورد. 
اسدآباد از شهرهای همدان و دارای معادن غنی سنگ آهن است و این فراوانی موجب شد کارخانه های ذوب آهن، کنسانتره سنگ آهن و گندله سازی در این منطقه ساخته شود. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر‌عامل فولاد هرمزگان خواستار شد

دولت مسیر صادرات را هموارتر کند

می متالز - نام‌گذاری سال ۹۸ با عنوان رونق تولید به‌طور حتم مسوولیت تولید‌کنندگان را سنگین تر خواهد کرد، اما در شرایط کنونی که کشور تحت فشار و محدودیت‌های بین‌المللی است برای تحقق این هدف علاوه بر برنامه ریزی دقیق ازسوی واحدهای تولیدی، حمایت جدی دولت به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز لازم است.
 با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران صورت گرفت؛

تامین بیش از 2 میلیارد تومان برای ساخت 94 واحد مسکونی مناطق سیل‌زده مازندران

می متالز - با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، هزینه 94 واحد مسکونی به ارزش 2 میلیارد و 350 میلیون تومان برای سیل زدگان این استان تامین شد.
 در گفتوگو با رحمانی بررسی شد:

رونمایی از سیاست‌های صنعتی و صادراتی 98

می متالز - دستور کار سال ۹۸ بر مبنای رونق تولید تدوین شد و براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی این بخش برخی از برنامه‌های صنعتی برای تحقق شعار سال را اعلام کرد.
 وزارت صنعت ،معدن و تجارت به مناسبت بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن برگزار می کند

مسابقه فرهنگی «رونق تولید»

می متالز - مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مناسبت روز ملی صنعت و معدن مسابقه بزرگ فرهنگی برگزار می کند.
 

‍ کمک دو میلیارد ریالی واحدهای صنعتی، معدنی و اصناف سمنان به مناطق سیل زده

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از کمک 2 میلیارد ریالی واحدهای صنعتی، معدنی و اصناف این استان به مناطق سیل زده کشور خبر داد.
 

افزایش سرعت فروش اموال منجمد بانک‌ها

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واگذاری دارایی‌های بانک‌ها بخش مهمی از منابع را آزاد کرده و ظرفیت ارائه تسهیلات را افزایش می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما