خبر
آهن و فولاد   مواد  

«رونق تولید» قفل بسته تنها کارخانه فرومنگنز کشور را گشود

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: با دستور و تاکید ویژه دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه ذوب آهن اسدآباد به عنوان تنها تولیدکننده فرومنگنز کشور، در سال جدید دوباره راه اندازی می شود و رونق به این واحد صنعتی راکد باز می گردد.

به گزارش می متالز، حمیدرضا متین اظهار داشت: با هدف حمایت از رونق تولید و تحقق شعار امسال، راه اندازی دوباره کارخانه ذوب آهن اسدآباد در دستور کار مسئولان کشوری قرار گرفته و چنانچه همه چیز طبق برنامه پیش برود، شهریور ماه امسال چراغ این کارخانه بار دیگر روشن می شود. 
وی اضافه کرد: این واحد صنعتی با تولید افزون بر 20 هزار تن فرومنگنز بخشی از نیاز صنایع کشور را در این حوزه تامین کرده و از خروج ارز جلوگیری می کند.
متین گفت: کارخانه ذوب آهن اسدآباد در دهه 70 با هدف تولید شمش چدن کلنگ زنی و پس از 20 سال به مرحله تولید رسید اما به دلیل کیفیت پایین محصول و نداشتن توان رقابت با محصولات مشابه شکست خورد. 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان افزود: در ادامه تغییر خطوط تولید از شمش چدن به فرومنگنز در دستور کار قرار گرفت و این واحد صنعتی با تولید محصول جدید راه اندازی شد؛ اما اینبار نیز به دلیل مشکلات مالی قادر به ادامه فعالیت نبود، تا اینکه موضوع با وزیر صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشته شد. 
متین با اشاره به پیگیری این موضوع توسط نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در آخرین روزهای سال 97 جلساتی با وزیر مربوطه برگزار و نتایج خوبی حاصل شد که در آن به رفع مشکلات این کارخانه تاکید و سرمایه گذار جدید برای این طرح بزرگ ملی انتخاب شد.
وی عزم و اراده مسوولان استانی برای روشن شدن چراغ این واحد صنعتی را بسیار جدی دانست و گفت: فعالیت مجدد این کارخانه رونق تولید و تحول در اقتصاد استان همدان را به ارمغان می آورد. 
اسدآباد از شهرهای همدان و دارای معادن غنی سنگ آهن است و این فراوانی موجب شد کارخانه های ذوب آهن، کنسانتره سنگ آهن و گندله سازی در این منطقه ساخته شود. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کارخانه استحصال طلا در خراسان جنوبی احداث می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: کارخانه استحصال طلا با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۰ میلیارد تومان در حوزه شهرستان‌های نهبندان و خوسف به زودی احداث می‌شود.
 

شناسایی ۵ محدوده معدنی طلا تا کنون در استان خراسان جنوبی

می متالز - تا کنون ۵ محدوده معدنی طلا با ذخیره ۳۳ میلیون تن، در خراسان جنوبی شناسایی شده است.
 نماینده مردم گلپایگان در مجلس دهم تاکید کرد:

نگاه دانش‌محور نیاز امروز صنعت کشور

می متالز - عضو کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‎های اقتصادی، به ویژه در ماه‌های اخیر فرصتی شده است تا صنعتگران بیش از هر زمانی دیگری روی به تولید در جهت خودکفایی بیاورند. از این‌رو نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» شرایطی را مهیا کرد تا ضمن بازدید عموم از این رویداد، تولیدکنندگان بیش از پیش با اولویت‌های کشور آشنا شوند.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

بخش اول ماشین‌آلات خط تولید سیمان سفید ازنا وارد محل احداث کارخانه شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از ورود پارت اول ماشین آلات خارجی خط تولید سیمان سفید ازنا به محل این کارخانه خبر داد.
 معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خبرداد؛

انعقاد 25 قرارداد و 130 تفاهم نامه در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید

می متالز - معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از انعقاد 25 قرارداد همکاری در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید خبرداد.
 معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران:

حضور صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در کنار صنعتگران، ریسک داخلی سازی را کاهش می دهد

می متالز - معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران،حضور صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک را در کنار صنعتگران سبب کاهش ریسک داخلی سازی دانست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما