خبر
زمین شناسی  
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان خبر داد:

کمک 150 میلیون تومانی برای تهیه اقلام اساسی سیل زدگان/ استقرار تیم زمین شناسی جهت بررسی رانش های زمین

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه تا کنون بیش از 150 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی برای تهیه اقلام اساسی سیل زدگان انجام شده است، گفت: بر اثر بارش های بی سابقه ماه‌ های گذشته رانش های زیادی در سطح استان مشاهده می شود که برای بررسی آن از یک تیم زمین شناشی دعوت کرده ایم.

به گزارش می متالز، محمد رضا صفی خانی، در تشریح آخرین اقدامات این سازمان برای کمک به سیل زدگان گفت: سیلاب‌ها باعث درگیر شدن بیش از ۴۶ هزار خانوار در استان شده است که تا کنون بیش از 150 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی برای تهیه اقلام اساسی آن ها داشته ایم.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران شهر دورود در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان قرار گرفت، افزود: با ساخت سدبند در شهر دورود خسارت ها در این شهر را به حداقل رساندیم. از همان روزهای ابتدایی با توجه به بالا بودن حجم خسارات، ستاد بحران در سازمان صنعت، معدن و تجارت تشکیل دادیم. در این ستاد اقدامات مختلفی جهت کمک به فعالان اقتصادی و مردم سیل زده لرستان در دستور کار قرار گرفته است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با اشاره به اینکه روزانه از مناطق درگیر سیل بازدید و با مردم دیدار می کنیم، تصریح کرد: مردم درخواست اقلام ضروری و وسایلی برای خارج کردن آب و ساخت سیل بند داشتند که در همان روزهای اولیه تمام درخواست های آن ها تامین شد.
صفی خانی ادامه داد: تا کنون بیش از 250 هزار قرص نان، 6 هزار بسته آب معدنی، 10 هزار کنسرو لوبیا، تن ماهی، بیش از 3 هزار بسته لوازم بهداشتی، 400 دست لباس، پتو، بیل، 5 هزار گونی خالی، چکمه، گوشت قرمز و گوشت مرغ، آرد، برنج و ... برای مردم تامین شده است. همچنین به واحدهای صنعتی درخواست دادیم 60 میلیون تومان شیر خشک ارسال کنند.
وی در خصوص اسکان سیل زدگان عنوان کرد: در ایام نوروز نمایشگاه بین المللی خرم آباد، شهرک های صنعتی و سویت های سازمان در اختیار مهمانان نورزی قرار گرفت. اسکان مردم استان را سازمان هلال احمر انجام داده است و ما سعی کردیم البسه و اقلام مورد نیاز آن ها را تامین کنیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در ادامه با اشاره به اینکه اکنون ۳۲ دستگاه از ماشین‌آلات سنگین معادن لرستان در اختیار ستاد بحران استان قرار گرفته است، افزود: از ابتدای وقوع سیل تمامی کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در حال کمک‌رسانی و ارائه خدمات هستند. به ویژه معاونت بازرسی سازمان که نظارت ویژه‌ای بر اقلام ضروری و مورد نیاز مناطق سیل زده داشته و بازرسان از تمام ظرفیت خود جهت برخورد با افراد متخلف استفاده می‌کنند.
صفی خانی بیان کرد: بر اثر بارش های بی سابقه ماه‌های گذشته رانش های زیادی در سطح استان مشاهده می شود. بیش از ۲۰ روستای استان تخلیه شده و رانش حدود ۴۰ روستا را نیز تهدید می کند. به همین منظور یک تیم زمین شناس را برای بررسی این موضوع به استان دعوت کرده ایم.
وی در پایان عنوان کرد: از تمامی واحدهای صنفی و صنعتی استان ها درخواست کردیم کمک های خود را جهت هماهنگی بهتر در توزیع به انبار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان ارسال کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۱۳ پروانه اکتشاف معادن در بشاگرد صادر شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۱۳ پروانه اکتشاف معادن برای بخش خصوصی در شهرستان بشاگرد صادر شد.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

۲۱ معدن سنگ چینی الیگودرز در مسیر احیای دوباره

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از احیای ۲۱ معدن سنگ چینی الیگودرز خبر داد.
 

شناسایی۱۱۷ محدوده معدنی در خراسان جنوبی

می متالز - عملیات ژئوفیزیک هوایی در خراسان جنوبی در ۲ مرحله ۱۱۰ هزار کیلومتر خطی در ۲۱ هزار کیلومترمترمربع در چند سال گذشته انجام شد که درنتیجه این عملیات ها ۱۱۷ محدوده امید بخش معدنی به وسعت۸۰۵ کیلومتر در این استان شناسایی شده است.
 

ادامه فعالیت معدن بوکسیت تاش؛ منتظر نظر 3 دستگاه

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ادامه فعالیت معدن بوکسیت تاش در شهرستان شاهرود منتظر نظر سه دستگاه مرتبط است.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خبر داد:

10 پروانه اکتشاف معدن در استان قم صادر می شود/ جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، گفت: بر اساس برنامه های رونق تولید سال 98 این سازمان، 10 پروانه اکتشاف معادن فلزی شامل طلا، مس و آهن در استان تا پایان سال صادر خواهد شد.
 

تولید سالانه 400 هزار تن بنتونیت در خراسان جنوبی

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: این استان با 112 معدن بنتونیت، بیشترین ذخیره این ماده معدنی را در کشور دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما