خبر
زمین شناسی  
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان خبر داد:

کمک 150 میلیون تومانی برای تهیه اقلام اساسی سیل زدگان/ استقرار تیم زمین شناسی جهت بررسی رانش های زمین

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه تا کنون بیش از 150 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی برای تهیه اقلام اساسی سیل زدگان انجام شده است، گفت: بر اثر بارش های بی سابقه ماه‌ های گذشته رانش های زیادی در سطح استان مشاهده می شود که برای بررسی آن از یک تیم زمین شناشی دعوت کرده ایم.

به گزارش می متالز، محمد رضا صفی خانی، در تشریح آخرین اقدامات این سازمان برای کمک به سیل زدگان گفت: سیلاب‌ها باعث درگیر شدن بیش از ۴۶ هزار خانوار در استان شده است که تا کنون بیش از 150 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی برای تهیه اقلام اساسی آن ها داشته ایم.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران شهر دورود در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان قرار گرفت، افزود: با ساخت سدبند در شهر دورود خسارت ها در این شهر را به حداقل رساندیم. از همان روزهای ابتدایی با توجه به بالا بودن حجم خسارات، ستاد بحران در سازمان صنعت، معدن و تجارت تشکیل دادیم. در این ستاد اقدامات مختلفی جهت کمک به فعالان اقتصادی و مردم سیل زده لرستان در دستور کار قرار گرفته است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با اشاره به اینکه روزانه از مناطق درگیر سیل بازدید و با مردم دیدار می کنیم، تصریح کرد: مردم درخواست اقلام ضروری و وسایلی برای خارج کردن آب و ساخت سیل بند داشتند که در همان روزهای اولیه تمام درخواست های آن ها تامین شد.
صفی خانی ادامه داد: تا کنون بیش از 250 هزار قرص نان، 6 هزار بسته آب معدنی، 10 هزار کنسرو لوبیا، تن ماهی، بیش از 3 هزار بسته لوازم بهداشتی، 400 دست لباس، پتو، بیل، 5 هزار گونی خالی، چکمه، گوشت قرمز و گوشت مرغ، آرد، برنج و ... برای مردم تامین شده است. همچنین به واحدهای صنعتی درخواست دادیم 60 میلیون تومان شیر خشک ارسال کنند.
وی در خصوص اسکان سیل زدگان عنوان کرد: در ایام نوروز نمایشگاه بین المللی خرم آباد، شهرک های صنعتی و سویت های سازمان در اختیار مهمانان نورزی قرار گرفت. اسکان مردم استان را سازمان هلال احمر انجام داده است و ما سعی کردیم البسه و اقلام مورد نیاز آن ها را تامین کنیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در ادامه با اشاره به اینکه اکنون ۳۲ دستگاه از ماشین‌آلات سنگین معادن لرستان در اختیار ستاد بحران استان قرار گرفته است، افزود: از ابتدای وقوع سیل تمامی کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در حال کمک‌رسانی و ارائه خدمات هستند. به ویژه معاونت بازرسی سازمان که نظارت ویژه‌ای بر اقلام ضروری و مورد نیاز مناطق سیل زده داشته و بازرسان از تمام ظرفیت خود جهت برخورد با افراد متخلف استفاده می‌کنند.
صفی خانی بیان کرد: بر اثر بارش های بی سابقه ماه‌های گذشته رانش های زیادی در سطح استان مشاهده می شود. بیش از ۲۰ روستای استان تخلیه شده و رانش حدود ۴۰ روستا را نیز تهدید می کند. به همین منظور یک تیم زمین شناس را برای بررسی این موضوع به استان دعوت کرده ایم.
وی در پایان عنوان کرد: از تمامی واحدهای صنفی و صنعتی استان ها درخواست کردیم کمک های خود را جهت هماهنگی بهتر در توزیع به انبار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان ارسال کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

محموله کمک های اصناف قزوین به مناطق سیل زدگان ارسال شد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین از ارسال محموله کمک های اصناف استان شامل اقلام ضروری برای سیل زدگان کشور خبر داد.
 

حمایت از ساخت شناورهای تفریحی در جهت پویایی اقتصاد و افزایش اشتغال گیلان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان طی بازدید از تاسیسات و توانمندی‌های صنایع دریایی شهید تمجیدی، از افزایش فعالیت‌های صنایع دریایی در گیلان استقبال کرد و اظهار داشت: این سازمان آمادگی دارد با همراهی بسیاری از کارخانجات گیلان، مواد و متریال اولیه شرکت کشتی سازی برای تولید انواع شناور فراهم نماید.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

توسعه صادرات را دنبال می کنیم

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با توجه به سیاست های هفت گانه ای که توسط وزارت صمت ابلاغ شده، توسعه صادرات را دنبال می کنیم.
 

افتتاح خط تولید شرکت قوطی سازی با 50 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در ساوه

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با راه اندازی خط تولید قوطی فلزی یکبار مصرف در شرکت تولید قوطی آلومینیوم کاوه زمینه خودکفایی کشور در تولید این محصول فراهم شد.
 

311 فرصت شغلی جدید در معادن استان مرکزی ایجاد شد

می متالز - معاون امور معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 311 فرصت شغلی جدید پارسال در معادن نقاط مختلف استان مرکزی ایجاد شد.
 سرپرست سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی:

در حوزه اکتشاف مواد معدنی در سال گذشته رکورد زدیم/ چرخه مطالعات ژئوفیزیک هوایی کامل شد

می متالز - سرپرست سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در حوزه اکتشاف مواد معدنی طی سال 97 دارای رکورد بی‌نظیری هستیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما