خبر
انرژی هسته ای  
با حضور رئیس جمهور و همزمان با روز ملی فناوری هسته‌ای انجام شد؛

رونمایی از 114 دستاورد جدید دانشمندان ایرانی در صنعت هسته‌ای

می متالز - رئیس جمهور همزمان با روز ملی فناوری هسته‌ای از 114 دستاورد جدید صنعت هسته‌ای کشورمان در حوزه‌ها و صنایع مختلف از جمله اکتشاف، چرخه سوخت، فنی، پیشرفت لیزر، نیروگاهی، استخراج و پزشکی رونمایی کرد.

به گزارش می متالز، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه ضمن بازدید از نمایشگاهی که در حاشیه مراسم سالروز فناوری هسته‌ای برپا شده بود، از 105 دستاورد جدید هسته‌ای در این محل رونمایی کرد و همزمان از ۵ دستاورد؛سامانه کنترلی پیشران هسته‌ای، رادیوداروی پیشرفته در تشخیص و درمان سرطان کبد، سامانه کوآنتوم تکنولوژی و یا در هم‌تنیدگی کوآنتومی، دستگاه سانتریفیوژ زونال پیوسته و دستگاه طیف سنج مادون قرمز FTIR در محل سالن اجلاس سران رونمایی کرد.

رئیس جمهور در این مراسم همچنین با ارتباط زنده ویدئو کنفرانسی دستور آغاز عملیات و راه‌اندازی 4 دستاورد؛ عملیات نصب زنجیره ۲۰ تایی سانتریفیوژ و تولید نیمه صنعتی سانتریفیوژ IR6 با سوی 10، مرکز ملی فناوری خلاء، مرکز مدیریت پسمان غنی‌سازی و شتاب‌دهنده پزشکی را در اصفهان و دو مرکز نطنز و فردو صادر کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۹۸ مشخص شد

می متالز - میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۸ در جلسه امروز هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور برگزار شد، مشخص شد.
 رئیس جمهوری:

افزایش اعتبارات صندوق توسعه ملی نتیجه خدمات وزارت نفت است

می متالز - رئیس جمهوری با بیان اینکه اعتبارات صندوق توسعه ملی به‌واسطه تلاش‌ها و خدمات وزارت نفت حاصل شده است، گفت: اگر از سال ۹۵ تولید و صادرات نفت، گاز و میعانات کشور، افزایش نمی‌یافت، امروز اعتبارات چندانی در صندوق توسعه ملی وجود نداشت.
 

گزارش برنامه‌های بانک مرکزی به رییس جمهور

می متالز - رییس کل بانک مرکزی از ارایه گزارش اقدامات و عملکرد بانک مرکزی در سال ۹۸ به حسن روحانی؛ رییس جمهور خبر داد.
 

تصمیمات نخستین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در سال ۹۸

می متالز - نخستین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در سال جدید روز یکشنبه به ریاست حسن روحانی رییس جمهور و با حضور رییس مجلس، رییس قوه قضائیه و دیگر اعضای شورای عالی تشکیل شد.
 

توضیحات صالحی درباره صنعت هسته‌ای در کمیسیون امنیت ملی مجلس

می متالز - رئیس سازمان انرژی اتمی چالش‌های هسته‌ای غرب علیه ایران را به عنوان فرصت بی‌بدیل برای صنعت هسته‌ای کشور مطرح کرد و این توضیح را داد که صنعت هسته‌ای در جایگاه طراحی قرار گرفته است.
 

دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با دکتر روحانی رییس جمهوری

می متالز - در این دیدار، برنامه های سال ۹۸ وزارتخانه با محوریت «رونق تولید» بررسی و رهنمودهای رییس جمهوری بیان شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما