خبر
سیمان و بتن  

دولت با واگذاری کارخانه سیمان ری به شهرداری موافقت کرد

می متالز - شهردار تهران از موافقت هیات دولت با واگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش می متالز، پیروز حناچی در جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران مناطق تهران با اشاره به برگزاری آخرین جلسه هیأت دولت در سال جاری و دستاورد آن برای شهرداری تهران گفت: این موضوع در جلسه روز گذشته هیأت دولت مصوب شد.
زمان ساخت این کارخانه به سال ۱۳۰۹ برمی گردد.

شهردار تهران افزود: می توان در محوطه این کارخانه قدیمی اقدامات خوبی برای جنوب شهر تهران انجام داد؛ به طور مثال بخشی از این محوطه به موزه صنعت اختصاص خواهد یافت.

حناچی ضمن تقدیر از دولت و اعضای کابینه بابت این همراهی اظهارداشت: کارخانه سیمان ری جزو اولین و شاید تا مدت ها تنها کارخانه سیمان ایران بود و بسیاری از ساختمان‌ها با سیمان تولید این کارخانه ساخته شده‌اند.

وی در ادامه به بودجه غیرنقد شهرداری اشاره و عنوان کرد: بودجه غیرنقد امسال ایده‌آل نبود هرچند در مجموع دستاوردهای ما در بخش بودجه خوب بود، اما در حوزه غیرنقد عقب هستیم و لازم است شهرداران مناطق و نواحی همکاری بیشتری داشته باشند.

حناچی با بیان اینکه مزایده درآمدهای شهرداری رشد خوبی داشته است ادامه داد: در این زمینه باید با سازمان املاک شهرداری همکاری بیشتری صورت گیرد؛ ممکن است این شیوه فرایند طولانی‌تری داشته باشد، اما میزان فساد را کمتر می‌کند و درآمدهای غیرنقد شهرداری را هم افزایش می دهد.

کد خبر: 33017
تاریخ: 1397/12/28 - 14:40
منبع: سیمان خبر

کارخانه سیمان ری  پیروز حناچی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گشایش ۵ موزه در صنعت نفت تا پایان امسال

نخستین موزه نفتی پایتخت افتتاح شد

می متالز - موزه پمپ بنزین دروازه دولت تهران به عنوان نخستین موزه نفتی پایتخت و سومین موزه صنعت نفت کشور به بهره برداری رسید.
 

وعده شهردار تهران برای اضافه شدن ماهی یک قطار به شبکه ریلی پایتخت

می متالز - شهردار تهران در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از کارخانه واگن سازی تهران، بر ضرورت ادامه حمایت دولت از متروی پایتخت تأکید کرد.
 

کارخانه سیمان چشم انتظار سرمایه‌گذاران آلمانی

می متالز - سال پیش در همایش سرمایه‌گذاری که در هتل استقلال تهران برگزار شد، شهردار تهران فهرستی از پروژه‌های شهرداری تهران را برای شرکت‌کنندگان آلمانی این همایش برشمرد.
 توسط شهرداری تهران و با همکاری مجتمع رسانه‌ای ساختمان؛

کارگاه‌های تخصصی کمپین «نما، هویت شهر ما» برگزار می‌شود

می متالز - توجه به تاکید پیروز حناچی، شهردار کلانشهر تهران مبنی بر عملیاتی شدن محورهای کمپین «نما، هویت شهر ما»، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در نظر دارد تا در مناطق 22 گانه شهرداری تهران کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه جانبی و سایر برنامه‌های لازم را در جهت تحقق اهداف کمپین مذکور برگزار کند.
 

قدردانی شهردار تهران از خدمات بانک شهر در نمایشگاه کتاب پایتخت

می متالز - شهردار تهران در حاشیه بازدید از سی و دومین نمایشگاه کتاب پایتخت ، با حضور در غرفه بانک شهر، از خدمات این بانک در این نمایشگاه قدردانی کرد.
 

کارخانه سیمان ری به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری تبدیل می شود

می متالز - معاون امور معادن وصنایع معدن سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان تهران از تبدیل کارخانه سیمان ری به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری خبرداد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما