خبر
سیمان  

دولت با واگذاری کارخانه سیمان ری به شهرداری موافقت کرد

می متالز - شهردار تهران از موافقت هیات دولت با واگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش می متالز، پیروز حناچی در جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران مناطق تهران با اشاره به برگزاری آخرین جلسه هیأت دولت در سال جاری و دستاورد آن برای شهرداری تهران گفت: این موضوع در جلسه روز گذشته هیأت دولت مصوب شد.
زمان ساخت این کارخانه به سال ۱۳۰۹ برمی گردد.

شهردار تهران افزود: می توان در محوطه این کارخانه قدیمی اقدامات خوبی برای جنوب شهر تهران انجام داد؛ به طور مثال بخشی از این محوطه به موزه صنعت اختصاص خواهد یافت.

حناچی ضمن تقدیر از دولت و اعضای کابینه بابت این همراهی اظهارداشت: کارخانه سیمان ری جزو اولین و شاید تا مدت ها تنها کارخانه سیمان ایران بود و بسیاری از ساختمان‌ها با سیمان تولید این کارخانه ساخته شده‌اند.

وی در ادامه به بودجه غیرنقد شهرداری اشاره و عنوان کرد: بودجه غیرنقد امسال ایده‌آل نبود هرچند در مجموع دستاوردهای ما در بخش بودجه خوب بود، اما در حوزه غیرنقد عقب هستیم و لازم است شهرداران مناطق و نواحی همکاری بیشتری داشته باشند.

حناچی با بیان اینکه مزایده درآمدهای شهرداری رشد خوبی داشته است ادامه داد: در این زمینه باید با سازمان املاک شهرداری همکاری بیشتری صورت گیرد؛ ممکن است این شیوه فرایند طولانی‌تری داشته باشد، اما میزان فساد را کمتر می‌کند و درآمدهای غیرنقد شهرداری را هم افزایش می دهد.

کد خبر: 33017
تاریخ: 1398/12/28 - 14:40
منبع: سیمان خبر

کارخانه سیمان ری  پیروز حناچی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیشنهاد تبدیل کارخانه سیمان ری به موزه صنعت سیمان در کمیسیون لوایح هیئت دولت

می متالز - شهرداری تهران، پیشنهاد صدور مجوز استفاده از کارخانه سیمان ری را به منظور مرمت، بازسازی و تبدیل به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری با کاربری‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
 

کارخانه سیمان ری، موزه می‌شود

می متالز - کارخانه سیمان ری تبدیل به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری می‌شود.
 

آلمانی‌ها مشتری تجهیزات کارخانه سیمان ری

می متالز - رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه این کارخانه اولین مرکز تولید سیمان در ایران است گفت: عمده ساختمان‌های تاریخی که از دوره پهلوی اول باقی ماندند، با محصولات این کارخانه ساخته شده‌اند و این کارخانه،‌ نقش مهمی در سازندگی کشور داشته است.
 

موزه صنعت در کارخانه سیمان ری ۲۸ اردیبهشت افتتاح می شود

می متالز - کارخانه سیمان شهر ری از ۲۸ اردیبهشت ماه به عنوان «موزه صنعت» بازگشایی و آماده حضور و بازدید عموم علاقه مندان است.
 رضایی کوچی:

بلندمرتبه‌سازی تهران بر خلاف قانون و طرح جامع است/ بلندمرتبه سازی عامل تخریب زیرساخت‌های پایتخت

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ساخت بلندمرتبه ها بدون توجه به مصوبات طرح جامع، گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری باید نظارت بر شهرداری‌ها جهت اجرای مفاد طرح جامع را تقویت کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما