خبر
نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

توافق اولیه ایران و عراق برای توسعه ۲ میدان نفتی مرزی

می متالز - وزیر نفت گفت: مذاکرات مربوط به توسعه مشترک دو میدان گازی نفت شهر و خرمشهر انجام شده و به نقطه ای رسیده که بتوان چارچوب تفاهم رسمی برای توسعه مشترک آنها داشت.

به گزارش می متالز، بیژن زنگنه در حاشیه بازدید وزیر نفت عراق از شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی ایران گفت: در این باره مذاکراتی انجام شد.

وی درباره طلب صادرات گاز ایران به عراق نیز افزود: طلب گازی ایران از عراق حدود یک میلیارد دلار است.

وزیر نفت ادامه داد: قرار است بانک مرکزی دریافت پول صادرات گاز از عراق را پیگیری کند.

زنگنه درباره مذاکرات با وزیر نفت عراق نیز گفت: ثامر غضبان معاون نخست وزیر و وزیر نفت عراق و هیات همراه از شرکت مهندسی و طراحی صنایع انرژی ایران بازدید کردند و با توانایی های شرکت های ایرانی آشنا شدند.

وی ادامه داد: شرکت های ایرانی می توانند در اجرای پروژه ها در عراق مشارکت کنند.

وزیر نفت افزود: شرکت مشابه عراقی قرار شد به ایران آمده و مذاکراتی را در رابطه با نحوه همکاری و انتقال تجربیات با ایران داشته باشد.

زنگنه گفت: شرکت های ایرانی دارای توانمندی های زیادی در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی هستند که می‌توانند با عراق همکاری داشته باشند.

وی افزود: عراق کشوری در حال توسعه است که پروژه‌های زیادی نفتی در آن در حال اجراست و بر این اساس زمینه همکاری‌های گسترده وجود دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حمایت همه جانبه زنگنه از بازرسی وزارت نفت

می متالز - وزیر نفت بر حمایت همه جانبه از بازرسی وزارت نفت تاکید کرد و گفت: در مبارزه با فساد قوم و خویش و رفاقت نداریم.
 وزیر نفت ابلاغ کرد

اصلاح ضوابط طراحی و اجرای تاسیسات نفتی در منطقه عمومی غرب‌کارون

می متالز - وزیرنفت دستورعمل «اصلاح ضوابط طراحی و اجرای تاسیسات نفتی در منطقه عمومی غرب‌کارون» را به معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری ابلاغ کرد.
 نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

وزارت نفت همه امکانات خود را برای کمک به سیل‌زدگان بسیج کرده است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، عملکرد وزارت نفت در بحران سیل را مطلوب دانست و گفت: به گفته وزیر نفت قرار است فعالیت نیروهای این وزارتخانه در استان‌های سیل‌زده به‌ویژه خوزستان تا پایان رفع مشکلات ادامه یابد.
 

تمام امکانات صنعت نفت در اختیار مردم‌ سیل‌زده است

می متالز - وزیر نفت در گفت‌وگوی زنده با رادیو تهران با تاکید بر این که تمام امکانات صنعت نفت در اختیار مردم‌ سیل‌زده است و از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نخواهیم کرد، گفت: اولویت نخست ما حل مشکلات مردم است.
 وزیر نفت در گفت‌وگوی زنده با رادیو تهران:

آمریکا فشار بر ایران را زیاد کند بازار نفت فوق‌العاده شکننده می‌شود

می متالز - وزیر نفت وضع بازار نفت را شکننده عنوان کرد و گفت: اگر آمریکا بخواهد فشار را بر ایران اضافه کند، بازار نفت به‌طور غیرقابل پیش‌بینی شکننده‌تر خواهد شد.
 وزیر نفت اعلام کرد؛

شکنندگی بازار نفت نتیجه تحریم ایران

می متالز - وزیر نفت وضع بازار نفت را شکننده عنوان کرد و گفت: اگر آمریکا بخواهد فشار را بر ایران اضافه کند، بازار نفت به‌طور غیرقابل پیش‌بینی شکننده‌تر خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما