خبر
نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

توافق اولیه ایران و عراق برای توسعه ۲ میدان نفتی مرزی

می متالز - وزیر نفت گفت: مذاکرات مربوط به توسعه مشترک دو میدان گازی نفت شهر و خرمشهر انجام شده و به نقطه ای رسیده که بتوان چارچوب تفاهم رسمی برای توسعه مشترک آنها داشت.

به گزارش می متالز، بیژن زنگنه در حاشیه بازدید وزیر نفت عراق از شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی ایران گفت: در این باره مذاکراتی انجام شد.

وی درباره طلب صادرات گاز ایران به عراق نیز افزود: طلب گازی ایران از عراق حدود یک میلیارد دلار است.

وزیر نفت ادامه داد: قرار است بانک مرکزی دریافت پول صادرات گاز از عراق را پیگیری کند.

زنگنه درباره مذاکرات با وزیر نفت عراق نیز گفت: ثامر غضبان معاون نخست وزیر و وزیر نفت عراق و هیات همراه از شرکت مهندسی و طراحی صنایع انرژی ایران بازدید کردند و با توانایی های شرکت های ایرانی آشنا شدند.

وی ادامه داد: شرکت های ایرانی می توانند در اجرای پروژه ها در عراق مشارکت کنند.

وزیر نفت افزود: شرکت مشابه عراقی قرار شد به ایران آمده و مذاکراتی را در رابطه با نحوه همکاری و انتقال تجربیات با ایران داشته باشد.

زنگنه گفت: شرکت های ایرانی دارای توانمندی های زیادی در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی هستند که می‌توانند با عراق همکاری داشته باشند.

وی افزود: عراق کشوری در حال توسعه است که پروژه‌های زیادی نفتی در آن در حال اجراست و بر این اساس زمینه همکاری‌های گسترده وجود دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فساد؛ کلیدواژه‌ای برای ادامه جریان‌سازی‌ها علیه وزارت نفت

می متالز - یک نماینده مجلس، پیشروی در جنگ اقتصادی را با مدیران کنونی وزارت نفت ناممکن خوانده است، حال آنکه به نظر می‌رسد تنها مانع پیشروی کشور در این کارزار، فضای سیاست داخلی انباشته از حبّ‌ و بغض‌ ِآنانی است که نفت را کلید اقتصاد کشور می‌دانند، اما نمی‌خواهند این کلید در دستان زنگنه باشد؛ حتی به قیمت بسته ماندن در.
 واکنش وزیر نفت به شایعات اخیر

زنگنه: دروغ می‎‏گویند؛ عقب‎نشینی نمی‎‏کنم

می متالز - وزیر نفت در واکنش به اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر درگیری لفظی زنگنه با رئیس‎جمهوری در نشست هیئت دولت و احتمال تغییراتی در وزارت نفت این ادعا را نادرست خواند و گفت: نمی‎دانم این خبرها را چه کسانی به دوستان نماینده می‎دهند؛ بارها هم از ایشان خواهش کرده‌ام منابعشان را تغییر دهند زیرا این منابع خیلی اشتباه می‎گویند.
 

واکنش زنگنه به ادعاهای جلیلی

می متالز - به دنبال اقدام‌ها و اظهارنظرهای سعید جلیلی با هدف زیر سوال بردن عملکرد وزارت نفت در شرایط تحریمی، بیژن زنگنه، وزیر نفت از رئیس جمهوری درخواست کرد تا در جلسه‌ای نزد سران قوا و مراجع ذیصلاح دیگر با آقای جلیلی مناظره کند.
 

زنگنه ادعای جلیلی درباره کاهش صادرات نفت را تایید کرد/ دعوت به مناظره

می متالز - وزیر نفت ادعای عضو شورای امنیت ملی درباره میزان صادرات نفت و میعانات گازی در ۶ ماه پایانی دولت دهم را تایید کرد و خواستار برگزاری مناظره با وی شد.
 وزیر نفت در حاشیه هیئت دولت:

برخی مشتریان به دنبال اطلاعات از نحوه فروش نفت ایران هستند

می متالز - وزیر نفت گفت: برخی که با اسم خرید نفت به ما مراجعه می‌کنند، به دنبال کسب اطلاعات هستند و می‌خواهند بدانند چگونه، با چه ترتیبات و ریزه‌کاری‌هایی به صادرات نفت می‌پردازیم. این افراد متعلق به کشوری خاص نیستند.
 

هدف مخالفان زنگنه تضعیف دولت است

می متالز - هرگونه اخلال در روند فروش نفت و ارزآوری از این حوزه، آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به دولت در حوزه مالی می‌زند. نقطه تمرکز مخالفان دولت بر همین مسئله است تا با حاشیه قرار دادن زنگنه، دولت روحانی را با مشکلات عدیده اقتصادی روبه‌رو کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما