خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  

بیانیه مشترک چین و اتحادیه اروپا در پایبندی به برجام و حمایت از اقتصاد ایران

می متالز - چین و اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای مشترک بر ادامه پایبندی به اجرای کامل برجام و حمایت از منافع اقتصادی ایران در قالب برجام تاکید کردند.

به گزارش می متالز به نقل از شینهوا، اتحادیه اروپا و چین بعد از نشست مشترکی که دیروز در بروکسل برگزار شد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند همچنان به تداوم اجرای کامل و موثر برجام پایبند هستند.

در این بیانیه آمده است: دو طرف، برجام را عاملی کلیدی در ساختار جهانی منع گسترش تسلیحات هسته ای و دستاورد ویژه دیپلماتیک که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل آن را تائید کرده است، می‌دانند. همچنین اتحادیه اروپا و چین، اهمیت نوسازی تاسیسات اراک و نیاز به ادامه تلاش‌های مشترک در این راستا را خواستار شدند. هر دو طرف از چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی ایران به تعهدات مربوط به توافق هسته‌ای استقبال کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بیم و امیدها

آینده برجام چه خواهد بود؟

می متالز - دلایل روی آوردن ایران به استراتژی کاهش تعهدات برجامی، نتایج احتمالی این تصمیم و آینده برجام چه خواهد بود؟
 سخنگوی وزارت امور خارجه:

سازِکار اینستکس بدون خرید نفت توقعات ایران را برآورده نمی‌کند

می متالز - سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه سازِکاراینستکس در مرحله اجراست، گفت: این سازِکار بدون خرید نفت ایران نمی‌تواند توقعات ما را به‌طور کامل برآورده کند.
 

کاهش تعهدات خود در برجام را شروع کرده‌ایم و قطعاً ادامه خواهد داشت

می متالز - حتی در مذاکرات و محافلی که ما حضور نداریم، حرف از قدرت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در میان است که این واقعیت نشان می دهد نظام مردمی ایران توانسته است عظمت و اقتدار خود را به کوری چشم دشمنان، به اثبات برساند.
 مسکو: برای عملیاتی شدن اینستکس با اروپا همکاری داریم

دادوستد میلیون دلاری با اینستکس

می متالز - سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه اعلام کرد تاکنون چند میلیون دلار از طریق اینستکس مبادله انجام شده است. اخیرا فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عملیاتی شدن این مکانیزم خبر داد و گفت که نخستین تراکنش‌های آن درحال طی کردن پروسه خود است.
 معاون اول رئیس جمهوری:

آمریکا موفق به توقف فروش نفت ایران نمی‌شود

می متالز - معاون اول رئیس جمهوری گفت: هرچند منابع درآمدی و بودجه کشور تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته است، اما تلاش آمریکا این بود که فروش نفت ایران را به صفر برساند که البته در رسیدن به این هدف موفق نخواهد شد.
 

اینستکس قربانی بدعهدی اروپایی‌ها

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کانال مالی اینستکس فایده‌ای برای ما نداشته، زیرا اروپایی‌ها همچنان در بدعهدی پیش قدم هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما