خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  

بیانیه مشترک چین و اتحادیه اروپا در پایبندی به برجام و حمایت از اقتصاد ایران

می متالز - چین و اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای مشترک بر ادامه پایبندی به اجرای کامل برجام و حمایت از منافع اقتصادی ایران در قالب برجام تاکید کردند.

به گزارش می متالز به نقل از شینهوا، اتحادیه اروپا و چین بعد از نشست مشترکی که دیروز در بروکسل برگزار شد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند همچنان به تداوم اجرای کامل و موثر برجام پایبند هستند.

در این بیانیه آمده است: دو طرف، برجام را عاملی کلیدی در ساختار جهانی منع گسترش تسلیحات هسته ای و دستاورد ویژه دیپلماتیک که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل آن را تائید کرده است، می‌دانند. همچنین اتحادیه اروپا و چین، اهمیت نوسازی تاسیسات اراک و نیاز به ادامه تلاش‌های مشترک در این راستا را خواستار شدند. هر دو طرف از چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی ایران به تعهدات مربوط به توافق هسته‌ای استقبال کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تناقض سیاست ترامپ درباره ایران با واقعیت‌های بازار نفت

می متالز - دولت ترامپ باید تا روز دوم می درباره تمدید معافیت کشورها در قبال تحریم ایران تصمیم‌‌گیری کند که این مساله می‌تواند تهدید زیادی برای ثبات بازار ایجاد کند.
 

کنایه فعال اصلاح طلب به خوش بینی ظریف نسبت به اروپاییان

می متالز - نگاه خوش بینانه ظریف و دولتمردان به جایی رسیده است که حتی صدای اصلاح طلبان نیز درآمده و امید به سازوکار نامعلوم اینستکس برای حفظ برجام نیز از این خوش بینی مفرط نشأت می گیرد.
 

کاهش تجارت خارجی ایران با کشورهای اروپایی عضو برجام

می متالز - بررسی آمار تجارت خارجی ایران ۱۱ماهه ایران با سه کشور اروپایی آلمان،انگلیس و فرانسه نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت از کاهش صادرات ایران به این کشورها دارد.
 

شوخی تلخی به نام «اینستکس»/ اروپا از زیر بار تعهدات برجامی‌ شانه خالی می‌کند؟

می متالز - عضو اقتصاددان مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید اینستکس، کانال مالی نیست بلکه روزنه‌ای برای تجارت است؛ به عبارت دیگر اروپایی‌ها می‌خواهند تجارت خارجی ایران از یک روزنه باریک عبور کند که امکان نظارت «اف ای تی اف» نیز بر آن باشد.
 

اروپا به آمریکا هشدار داد: شاید ایران از برجام خارج شود

می متالز - دیپلمات‌های اروپایی به دولت آمریکا هشدار دادند درصورت عدم تمدید معافیت ایران از تحریم هسته‌ای، شاید تهران از برجام خارج شود.
 سبحانی‌نیا:

امتیاز جدیدی در فرآیند تشکیل سازوکار «اینستکس» نیست

می متالز - دبیر کانون نمایندگان ادوار مجلس با بیان اینکه نکته و امتیاز جدیدی در فرآیند تشکیل سازوکار «اینستکس» نیست، اظهار داشت: در این سازوکار آنچه که اروپایی‌ها در گذشته عمل می‌کردند و مورد تاکید آمریکاست، وجود دارد. امکان واردات غذا و دارو قبلا هم انجام می‌شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما