خبر
آهن و فولاد  

در بازدید استاندار کرمانشاه از ذوب آهن بیستون چه مطرح شد؟

می متالز - در بازدید استاندار کرمانشاه از ذوب آهن بیستون مسائل و مشکلاتی که تولیدکنندگان با آن مواجه هستند مطرح گردید و با توجه به سختی های موجود در سال 98 و بحرانی که واحدها با آن همراه هستند مسئولین بایستی تدابیر لازم را بیاندیشند.

به گزارش می متالز، جهاندار شکری، مدیرعامل ذوب آهن بیستون درخصوص بازدید اخیر استاندار به مجموعه صنعتی-بازرگانی شکری گفت: در این بازدید که با هدف رونق تولید و بررسی واحدهای صنعتی انجام شد، استاندار و هیئت همراه از پروژه ذوب آهن بیستون و واحد ذوب و ریخته گری راه اندازی شده بازدید به عمل آوردند. همچنین در این بازدید اعلام شد که به احتمال زیاد واحد ذوب و ریخته گری با حضور یکی از مسئولان ارشد کشور افتتاح رسمی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: در این بازدید مسائل و مشکلاتی که تولیدکنندگان با آن مواجه هستند مطرح گردید و با توجه به سختی های موجود در سال ۹۸ و بحرانی که واحدها با آن همراه هستند مسئولین بایستی تدابیر لازم را بیاندیشند.

شکری ادامه داد: از دیگر موضوعات مطرح شده در این بازدید مشکلات موجود بر سر راه اتمام پروژه احیا ذوب آهن بیستون بود. چراکه برای اتمام این پروژه، ۲۰ تا ۲۵ درصد تجهیزات و ماشین آلات به دلیل مشکلاتی که در معامله اسناد به واسطه تحریم ها به وجود آمده، از سوی طرف خارجی قابل حمل نیست. در این پروژه به دلیل نوسانات نرخ ارز، هزینه تمام شده پروژه بالا رفته و در نتیجه نیازمند نقدینگی است و قول هایی داده شد.

وی در خاتمه گفت: این پروژه آهن اسفنجی دارای ظرفیت ۱۵۰ هزار تن می باشد و در صورت راه اندازی ۴۰۰ نفر را مشغول به کار می کند.

کد خبر: 33155
تاریخ: 1398/01/24 - 14:03
منبع: چیلان

ذوب آهن بیستون  کرمانشاه  جهاندار شکری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 درخشش عملکرد پتروشیمی پردیش و کرمانشاه در اولین فصل سال

گاز 7 سنتی در «کرماشا» و «شپدیس»/ خوراک ناهماهنگ صنعت پتروشیمی در بهار؟

می متالز - دو پتروشیمی اوره‌ساز کرمانشاه و پردیس سودآوری بهار خود را با جهش محسوس روی «کدال» قرار داده‌اند. پتروشیمی کرمانشاه در بهار سود خالص 236 میلیارد تومانی و پتروشیمی پردیس سود خالص 968 میلیارد تومانی را محقق کرده‌است. نکته جالب توجه در گزارش‌های بهار این دو اوره‌ساز، نرخ پایین خوراک گاز آنهاست که در مقایسه با نرخ خوراک برآوردی شرکتی مثل پتروشیمی فن‌آوران، فاصله محسوسی را نشان می‌دهد. با تمام این تفاسیر عملکرد این دو پتروشیمی در بهار چشمگیر بوده‌است.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه اعلام کرد:

بازگشت 119 واحد صنعتی با اشتغال زایی 1621 نفر به چرخه تولید در استان کرمانشاه

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: از سال 1396 تا پایان 3 ماهه نخست سال 1398، 119 واحد صنعتی با سرمایه گذاری 150.2 میلیارد تومان و یک هزار و 621 نفر اشتغال زایی به چرخه تولید بازگشته اند.
 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد

می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 97 با تصویب 600 ریال سود نقدی برای هر سهم برگزار شد.
 

اعطای ۸۵ درصد تسهیلات به بخش صنعت کرمانشاه

می متالز - رئیس شعبه کرمانشاه بانک توسعه صادرات گفت: به طور میانگین ۱۲% از تسهیلات اعطایی شعبه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی، ۸۵%به بخش صنعت و مابقی به سایر بخشها اختصاص یافته است.
 در شورای‌عالی معادن کرمانشاه بر شناسایی بیشتر ظرفیت‌های معدنی تاکید شد

کرمانشاه در انتظار توسعه معادن

می متالز - ظرفیت معدن، یکی از مزیت‌های استان کرمانشاه به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتر دولت قرار گرفته است.
 شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان؛

تخصیص ۲۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های استان کرمانشاه

می متالز - مدیرعامل بانک صنعت و معدن از تخصیص معادل ۲۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های تولیدی استان کرمانشاه از ابتدای سال ۹۲ تا پایان سال ۹۷ خبر داد که برای ۱۴۳۷ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما